Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RetroNora dnia Wczoraj o 21:43:51 »
Jaka to jest klavesnica Zbrojovka konkretnie? :)
262.3
Teoretycznie dostałem ją razem z MERA 7953N, czyli zakładam że jest analogiem klawy 7948.
2
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkamzierczak dnia Wczoraj o 21:25:30 »
Jaka to jest klavesnica Zbrojovka konkretnie? :)
3
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RetroNora dnia Wczoraj o 21:02:51 »
Mały update:
Nie podobały mi się 'martwe' linie danych z klawiatury, Okazało się że jeden kabelek źle podlutowałem. (Kupiłem ją po starciu ze złomiarzami, bez złącza ani niczego, to musiałem znaleźć w czeskim internecie schematy i dorobić konektor).
Bit 8 jest nieużywany przez większość klawiszy a jedynie przez klawisz BREAK, dlatego tam się nic nie działo.
A więc tak: klawiatura działa. Ale dalej nie działa wprowadzanie danych do ComPANa.
Jedynie kiedy podczas uruchamiania spamuję klawisz V to uruchamia się test RAMu. I tam mi się udaje wprowadzić jakieś znaki.
I na tej podstawie wnioskuję że klawa jest kompatybilna ( a BIOS karty z 8088 wspomina coś o klawiaturze IBM XT).

Komputer nie reaguje na naciskanie przycisków kiedy siedzi na 'ekranie powitalnym'. Co ciekawe zaczyna się świecić dioda HOLD więc może coś niedobrego dzieje się z CPU.

A co do jednego pakietu z RAMem to jest jakiś problem z sygnałem /CAS a raczej jego brakiem.

A no i jak widać na zdjęciu obraz cały czas się 'scrolluje'....

4
RÓŻNOŚCI / mój magazyn o retro grach wideo - Legends of Bytes - #10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cherkasy dnia Wczoraj o 19:51:06 »
Pobierz link (pdf) - https://www.dropbox.com/scl/fi/jgx6n05yrcdj0rl7dfp0i/Legends-of-Bytes-10-20-05-2024-v2.pdf?rlkey=kpwseidmwzfs0cxma5xh84zft&st=rxw8gpf6&dl=0

Ponieważ nie mam czasu, zrobiłem to niezbyt ładnie, ale szybko, przepraszam.
Zdjęcie naszej fabryki (miasto Cherkasy)- gdzie zrobili komputer "Robik".

Dziękuję bardzo.

5
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 07:08:55 »
@fastbeta: Ciekawe i małe cacko. Świetna robota!
6
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fastbeta dnia 2024.05.19, 20:27:17 »
RP2040 mini ZX-Spectrum z HDMI i VGA
7
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fastbeta dnia 2024.05.19, 20:24:25 »
Czy jest planowany support komputerów 8-bit Amstrada ?
nie jest to planowane, ale kto wie
8
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RetroNora dnia 2024.05.19, 16:29:33 »
Mam dwa ComPAN mam też tę stację z dyskiem. Obserwuję poczynania na portalu X i kibicuję projektowi. Moje czekają w długiej kolejce... aż skończę Album.
Ogarnę klawiaturę, rozeznam się w systemie i będę gotowy zająć się Twoimi pacjentami.
9
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkamzierczak dnia 2024.05.19, 16:04:46 »
To ja tylko dodam, że ComPAN to w rzeczywistości rozwinięcie systemu RTDS, zrobionego przez Krzysztofa Buchałę i Andrzeja Podeszwę. Z Panem Krzysztofem miałem okazję się spotkać, a z Panem Andrzejem rozmawiać przez telefon. Jest jeszcze Ryszard Winiarczyk. Komputer powstawał w Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk, na Bałtyckiej 5 w Gliwicach. Potem na bazie RTDS-8 powstał ComPAN. Było zapotrzebowanie na tego typu komputer. Fakty działał i pod CP/M i pod DOS-em, a także nietypowymi ISIS i IRMX. Mam dwa ComPAN mam też tę stację z dyskiem. Obserwuję poczynania na portalu X i kibicuję projektowi. Moje czekają w długiej kolejce... aż skończę Album.
10
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: ComPAN 8 - zdjęcia, ROMy itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RetroNora dnia 2024.05.19, 14:18:57 »
Kurde, jakby ta karta z 8088 służyła do odpalania DOSu, to by dopiero ciekawe było.
Ktoś kiedyś ją opisał jako:
ComPAN 16 OK 26.10.89
Strony: [1] 2 3 ... 10