Autor Wątek: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018  (Przeczytany 7782 razy)

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« dnia: 2018.07.20, 09:41:48 »
Krakowskie Retrospekcje wracają z siódma odsłoną ! Impreza ma na celu integrację środowiska retromaniaków więc tak jak poprzednio spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku starych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania ? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach ? To właśnie impreza dla Ciebie smile
Retrospekcje odbędą się tam gdzie ostatnio czyli w wynajętej sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 ( obok stadionu Cracovii ). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze !

Czas: 15 września 2018, od godziny 12.00 w sobotę do 2.00 w nocy w niedzielę

Miejsce: Kraków, ul.Kraszewskiego 36, sala konferencyjna – wejście od ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny

Koszty: wejściówka w cenie 12zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci wchodzą za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki ( od godziny 16.00 do 24.00 )

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd. Trzeba tylko poinformować o tym organizatorów i zadbać o przedłużacze

Kolejne informacje będą dodawane sukcesywnie

Link do zdjęć z poprzednich edycji:
http://retrospekcja.net.pl/category/kra … rospekcje/

Wydarzenie na Facebooku
https://www.facebook.com/events/1831686376899804/

Regulamin:
1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy

« Ostatnia zmiana: 2018.07.20, 10:23:59 wysłana przez Kiender »
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.07.20, 10:42:47 »
Oops! That page can’t be found.

Ten będzie lepszy:

http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/

:)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.09.04, 08:45:16 »
Na imprezie planujemy pokaz pierwszych 25 minut filmu „Gry, użytki – co dla Ciebie ?” opowiadającego historię giełd komputerowych. Będzie można posłuchać min. o początkach „Grzybowskiej” i „Karlika”, rozpowszechnianiu oprogramowania i wpływie giełdy na rozwój komputeryzacji w Polsce. Natomiast premiera pełnego 2 –godzinnego materiału w grudniu na YT.

Trailer filmu link
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.09.05, 09:21:17 »
Oglądałem ten i poprzednie zwiastuny kilka razy i odnoszę wrażenie ze film jest pomnikiem dla piratów z lat '80.... Z niecierpliwością czekam na pełną wersję filmu aby rozwiać swoje wątpliwości ;)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.09.05, 12:39:36 »
Możesz mieć trochę racji. Oglądając zwiastuny odczułem, jakby niektórzy z interlokutorów z nostalgią wspominali stare czasy, czy wręcz za nimi tęsknili.
Wtedy można było zrobić tzw. "szybkie pieniądze" na software (zwłaszcza nie swoim) gdyż taki był rynek.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.09.05, 13:11:43 »
Oglądałem ten i poprzednie zwiastuny kilka razy i odnoszę wrażenie ze film jest pomnikiem dla piratów z lat '80.... Z niecierpliwością czekam na pełną wersję filmu aby rozwiać swoje wątpliwości ;)

Też mam takie wrażenie - i wolałbym się mylić, bo im więcej rozmawiam z ludźmi, którzy robili wtedy coś poza przekładaniem dyskietek i podmienianiem ekranów tytułówych gier, to tym bardziej wraca mi obraz patologii tego zjawiska jak Grzybowska. I nie chodzi o piratów (czyli w moim rozumieniu hackerów łamiących zabezpieczenia) tylko o pomnik handlarzy z Giełdy.

Marcin, mam nadzieję, że opowiecie w filmie o wielu aspektach Giełdzie, a nie będzie to tylko laurka copy-copy.
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.09.05, 13:29:33 »
Żeby ten film nie był potwierdzeniem starego powiedzenia " Pierwszy milion trzeba ukraść, a potem, to już z górki".
Czy osoby, które "dorobiły" się na tak sprzedawanym oprogramowaniu, a teraz mają legalne firmy są z tego dumne ?
Nie chodzi mi tu o ich "samobiczowanie" ale z przyzwoitości, powinny pozostać w cieniu.
Sam, w latach 90-tych XX wieku zajmowałem się handlem (nie oprogramowaniem), to wiem jak to wyglądało.

Jak to mawiał znajomy pan Tadzio z Wrocławia, handlujący oprogramowaniem do Atari 8 bit i ST na giełdzie.
cyt. "Wiesz, co tydzień zmieniało się w binarce numer wersji DOS-a dla Atari, i mówiło się, że nowa wersja - poprawiona -wyszła.
No mówię Ci, kupowali na wyścigi." koniec cyt.
« Ostatnia zmiana: 2018.09.05, 13:35:46 wysłana przez mariansss »
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.09.10, 08:37:32 »
Spokojnie Panowie :) Film nie będzie laurką o giełdziarzach i piraceniu. Dodam, że na testach pokazowych nikt nie odczuł takie go wrażenia. Myślą przewodnią jest opowiedzenie o ewolucji giełd od momentu ich powstania przez złote lata przez czasy po ustawie aż po schyłek tych miejsc. To raczej historia tego "jak to wtedy było" z perspektywy osób handlujących i kupujących. Trafią się historie o walce o jak najlepsze stanowiska, typach klientów,  nalotach policji, zagranicznych czasopismach dostępnych u sprzedawców , giełdowych instrukcjach do gier i wielu innych
« Ostatnia zmiana: 2018.09.10, 08:44:19 wysłana przez Kiender »
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.09.16, 13:38:02 »
Dziękujemy wszystkim za przybycie :)  Pojawiło się dużo znajomych twarzy i nietypowych sprzętów ( Vectrex, Atari 1200, Commodore 64 Reloaded MK2 ). Ogólnie przednia zabawa, długie rozmowy, dłubanie w komputerach, przeglądanie prasy i oczywiście granie. W przyszłym roku widzimy się ponownie !
Garść fotek w linku
link
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.09.16, 18:45:08 »
Z relacji kilku osób oraz ze zdjęć widzę że impreza była udana. Wrażenie zrobiła prezentacja fragmentu filmu, wszyscy czekają na pełną wersje.
Gratulacje!

Stoopi

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.09.16, 19:16:35 »
Ja jestem podwójnie zadowolony bo udało mi się opanować problem wgrywania gier do Spectrum48 ze smartfona. Dzięki paru osobom które pojawiły się na Krakowskich Retrospekcjach ze swoimi Spectrumami zostałem uświadomiony co i jak. :P Dziękuje dobrzy ludzie. :]

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #11 dnia: 2018.09.16, 19:38:19 »
fajny set z ZXem :)
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.09.16, 19:39:50 »
Wrażenie zrobiła prezentacja fragmentu filmu, wszyscy czekają na pełną wersje.

Jest to gdzieś do obejrzenia?
dużo sprzętu mało czasu.

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.09.17, 09:59:21 »
Fragment filmu był puszczany tylko na imprezie, nie ma go nigdzie indziej oprócz mojego dysku ;) Pełna wersja będzie w grudniu dostępna za darmo na kanale Loading na YT. A już niebawem nowy trailer !
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.09.17, 16:44:29 »
Marcin, mam nadzieję że masz kopię. Ważne dzieła dla bezpieczeństwa powinny je mieć. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)