Autor Wątek: (Nie)dobre zmiany na All...  (Przeczytany 6555 razy)

Radosław

  • **
  • Wiadomości: 96
  • Miejsce pobytu:
    K-K
(Nie)dobre zmiany na All...
« dnia: 2019.11.03, 13:31:54 »
Od wczoraj znany portal wprowadził drastyczne zmiany dotyczące osób prywatnych wystawiających swoje rzeczy na aukcjach.
Całość sprzedaży została przekierowana na All...lokal...

Wprowadzone zmiany w stosunku do dawnych aukcji :
1. Możliwość dodania max 5 zdjęć (zamiast 10) i to w niewielkiej rozdzielczości bez możliwości powiększenia
2. Prosta prowizja 10%, zamiast 9% jak to było na drobnych aukcjach do tej pory
3. Brak możliwości dodania aukcji do OBSERWOWANYCH
4. Brak konieczności potwierdzenia oferty przy licytowaniu - UWAGA: można łatwo kliknąć przez pomyłkę !!!
5. Brak podglądu licytujących - nawet nie wiemy czy cena od której obecnie licytujemy jest wywoławcza?
6. Brak opcji taniej wysyłki przez Paczkomaty Allegro Inpost  w cenie 9,99 zł

Podsumowując - to są (nie) dobre zmiany, które zapewne wielu nie przypadną do gustu.

Zapewne wielu z Was wystawia na wspomnianym portalu - wynika z tego że będzie drożej i gorzej :(
Już kiedyś wprowadzono (nie)dobrą zmianę i "wyrzucono" wszystkie zgromadzone przez lata komentarze - od tego czasu przestałem wystawiać.

Ciekaw jestem Waszego zdania na temat wprowadzonych zmian, które mnie (nie)przypadły do gustu.
 


KrisZX

  • *****
  • Wiadomości: 788
  • Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.11.03, 14:19:48 »
Tak też obserwuje te zmiany. Powoli trzeba będzie zwijać się na jakiś inny portal z ogłoszeniami. Może to nawet dobrze bo już mi to all... obrzydło. Szczególnie jak co rusz przypominają że kiepskie zdjęcia robię, niezgodne z ich regulaminem.
Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.11.03, 14:31:03 »
To jak mi się zdaje celowe działanie ma na celu zniechęcić prywatnych sprzedających do wystawiania.
Od jakiegoś czasu można zaobserwować że Aledrogo promuje bardziej firmy niż osoby prywatne jako sprzedawców bo generują prawdopodobnie wieksze i bardziej stabilne dochody.
W końcu doprowadzi to prawdopodobnie do wycofana się użytkowników prywatnych oraz części kupujących z tego serwisu jak tak dalej będzie, ich migrację na inne serwisy aukcyjne.
I może o to im właśnie chodzi, bo taka sprzedająca pojedyncze fanty drobnica generuje im dodatkowe koszty związane z dużym przyrostem transakcji oraz danych i ich obsługą.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.11.03, 16:03:21 »
Kto monopoliście powiązanemu z "elytą" sprawująca władzę zabroni ?
Ja, już od jakiegoś czasu, wyszukuję tam tylko oferty, po czym docieram do sprzedawców poprzez ich stronę w sieci.
Większość firm ma strony, a nawet sklepy internetowe.
W około 90% przypadku, udaje mi się to i omijam szerokim łukiem w/w portal aukcyjny.

Jeśli chodzi o sprzedaż, to albo OLX, albo wystawiam na niniejszym forum, gdy przedmiot związany jest z ZX Spectrum.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.11.03, 17:52:09 »
Lepsze jaja, właśnie próbuje aukcje wystawić z konta firmowego i nie moge. To znaczy moge ale tylko "kup teraz" .... bez licytacji.... Ciekawe czy im sie coś wywaliło czy tak ma być?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.11.03, 19:23:14 »
No, to nam wystawił "ólóbiony" portal aukcyjny .... pewną część ciała  8)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.11.03, 19:27:44 »
E nie, coś sie im przywiesiło, przepraszam za zamieszanie, aukcje dalej działają.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.11.03, 19:44:09 »
Czyli "podciągnął" spodnie :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.11.03, 20:04:25 »
A jest w ogole cos dobrego w tych zmianach ?
Zmiany byly do przewidzenia - Ojdrogo idzie w strone platformy handlowej - drobnica ich nie interesuje.
Czekamy wiec na Amazona...

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.11.03, 20:20:18 »
No dla userów to nic... Ale zarządzający w szklanych biurach będą teraz w ogóle posh i prof i nie będzie się im hołota pod nogami z jakimiś starymi klamotami plątać... Ambicje mają, najpierw wytłuc drobnice, potem docisną firmowe konta bo wyboru za dużego nie ma i chcesz nie chcesz to płać i dopasowywuj sie do coraz debilniejszych wymaga i wyścigu szczurów. Ot przykład, brakuje mi 0,01 i już mnie straszą że mi super sprzedawce zabiorą ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.11.03, 20:21:13 »
Ja, już od jakiegoś czasu, wyszukuję tam tylko oferty, po czym docieram do sprzedawców poprzez ich stronę w sieci.
Większość firm ma strony, a nawet sklepy internetowe.

Kolejne zmiany będą pewnie dotyczyły ukrycia danych firmy sprzedającej, by wyeliminować ten generujący straty proceder.  ;D
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.11.03, 20:27:13 »
A tak, dostałem z ostatnią dostawą list od sprzedawcy części że sie musi wynieść z Alle,  ale jak chce nadal u niego kupować to podał mi namiary gdzie ;) Wyjdzie 10 % taniej co przy moich zakupach robi sporą róznice.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.11.03, 20:33:28 »
Ja juz tam od jakiegos czasu nie sprzedaje, przynajmniej jesli chodzi o wartosciowsze oferty. Prowizje od retro sprzetu powalaja... Wole Olx i czasami zejsc z ceny.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Lopezpb

  • *
  • Wiadomości: 31
  • Miejsce pobytu:
    Lubuskie
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #13 dnia: 2019.11.04, 07:38:54 »
Dodatkowo, bo dlaczego by nie sp....ć do końca, przeglądając oferty nie da się nawet powiększyć załączonych zdjęć.

Faktycznie chyba chcą się całkowicie pozbyć prywatnych użytkowników.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: (Nie)dobre zmiany na All...
« Odpowiedź #14 dnia: 2019.11.07, 06:37:53 »
Takie spostrzeżenie: wystawiłem płytę od c64 na allegro. Oczywiście trafiło do lokalnej wersji. Aukcja w formie licytacji od 80 zł. Obecnie jest 101 zł co oznacza, że ktoś licytuje tymczasem nie otrzymuję żadnych wiadomości o złożonych ofertach, ponadto na głównej stronie allegro jest dopisek w stylu brak ofert. Wydaje mi się, że obecne zmiany ograniczają możliwość dokonywania zmian i wpływu na aukcje. Od strony kupującego nie jest wiadomo czy ktoś licytuje, wie tylko sprzedawca, ale nie dzięki informacjom z systemu tylko na podstawie zmiany ceny.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram