Autor Wątek: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?  (Przeczytany 22611 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #45 dnia: 2014.05.17, 20:37:50 »
Cytuj
Anyway, od pewnego czasu robie nowa plyte ,cos a la Harlequin tyle ze wymiarowo jak plyta od 128 +2 . Na pokladzie oczywiscie turbosound fm, divide na karty SD, PROFI ,SAA 1099, kontroler flopa i pare innych przydatnych rzeczy.

No wlasnie, ktos moglby zrobic Harlequina 128K i od razu polaczyc z Pentagonem. Chyba nie takie trudne.

SAA1099 - zrob od razu Turbo SAA (2x). Nie wiem dlaczego zawsze trzeba sie ograniczac do tego co jest, jeden krok do przodu  :D

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #46 dnia: 2014.05.18, 12:59:23 »
Czemu ktos? Siadaj i rob skoro to nie takie trudne.  :D

Tiaa, SAA zrobilem 20 szt, polowa mi zalega, zmarnowany czas i dobre pare groszy utopione wiec juz sie rozpedzilem  i robie nastepne. Zreszta napiszesz jakis soft do tego?
Ja sie nie ograniczam, co chce to mam albo sobie zrobie. A z produkcje wiekszych ilosci po prostu odpuszczam. Zajme sie doradzaniem po forach, tak jest lepiej.

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #47 dnia: 2014.05.18, 15:12:24 »
Zaxon, dotknąłeś sedna sprawy! Ale moim zdaniem jesteś dobrym rzemieślnikiem, za to kompletnie nie masz zacięcia marketingowego i dlatego interfejsy Ci zalegają. A szkoda, bo to prowadzi do zniechęcenia i wkrótce stracimy de facto jedynego czynnego wytwórcę interfejsów, skoro Velesoft się wycofuje, a Lotharek nie obfituje w nowości... Może Ci jakoś można pomóc?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #48 dnia: 2014.05.18, 18:53:24 »
Mozna w bardzo prosty sposob, uzywac tego co robie, napisac jakis soft, intro ,demo wykorzystujace np. SAA itd :D Bede widzial ze jest sens cos robic to bede robil. Inaczej po co?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #49 dnia: 2014.05.18, 19:37:39 »
Trojacek ma rację. Gdybyś inaczej podszedł do marketingu nic by Ci nie zalegało. Nie myślałeś o jakimś chociażby sklepie internetowym ? Przecież użytkowników retro maszyn jest niemało i ich liczba rośnie. Wystarczyłby mały banner z przekierowaniem do sklepu umieszczony na kilku forach i powinno się kręcić.
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #50 dnia: 2014.05.18, 21:05:22 »
Sklep na Zencart postawie Ci w 15minut, potem wspólnie skonfigurujemy, nawet przez Skype. Nie widze problemu...
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #51 dnia: 2014.05.18, 22:13:58 »
Pisałem już o kartridżach. Rozwinę myśl - zestaw Spectrumomaniaka - można przygotować dużą płytkę, która będzie zawierała do pocięcia (lepiej połamania - można naciąć jak niektóre uniwersalne):
Harlequina rev najnowsze, divide, rozgałęźnik, coś jak kempston pro ale bez cursora (ew. 4 gniazda Sinclair 1,2, Kempston, cursor), AY albo 2x AY, kilka cartridge'y, SAA, FDD, coś tam jeszcze, może nawet ZX81 na piechotę ;)
Na taki zestaw płytek będą chętni, lubiących lutować jest coraz więcej ;)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #52 dnia: 2014.05.19, 10:45:12 »
Anyway, od pewnego czasu robie nowa plyte ,cos a la Harlequin tyle ze wymiarowo jak plyta od 128 +2 . Na pokladzie oczywiscie turbosound fm, divide na karty SD, PROFI ,SAA 1099, kontroler flopa i pare innych przydatnych rzeczy.
Jak już będziesz w fazie płytkowej, to takie coś przygarnę nawet po cenie prototypu :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #53 dnia: 2014.05.19, 18:04:37 »
To moze ja wyjasnie moja filozofie zyciowa  :D

Ja to robie dla ZABAWY, dla relaksu po calym dniu,tygodniu, miesiacu durnej roboty. Moj pracujacy tydzien ma w sezonie 60-70 godzin. Nie mam czasu totalnie na marketing. Ot tyle co dam znac tutaj i na Facebooku ze robie sobie cos wiec przy okazji moze ktos chce.

Nie mam zamiaru isc w komercje, nie bawi mnie to. Z rozrywki wtedy robi sie nudna praca. Bo o ile fajnie jest zklonowac cos , powalczyc z uruchomieniem, to potem masowe skladanie tego i samego po 20 sztuce robi sie cholernie nudne.

Zysku nie szukam, przy 300 godzinach miesieczne roboty dla Gazpromu we Francji  na finanse nie narzekam.

Fejsy mi zalegaja ? To nie jest problem,  z checia  i wysle  fejsa za darmo komus kto siadzie i cos z nim zrobi. Tu jest point, ja chce widziec ze ktos uzywa, ze powstaje jakis nowy soft, to mnie cieszy i motywuje  do dalszej roboty.

Sklep internetowy to wiecej problemow niz pozytku, normy, przepisy, regulacje itp i w koncu zamiast robic nowe fejsy bede spedzal 3/4 czasu na obsludze sklepu i uzeraniu sie.

Andy, ale cartridge robi pare osob, sa do kupienia przeciez ? Nie mam zamiaru dublowac istniejacych i dostepnych rzeczy. Ktos wlozyl jednak sporo pracy w opracowanie cartridge, teraz je sprzedaje i chyba troche nie fair by bylo robic to samo.
Co do duzej plytki, realia sa takie ze bedzie strasznie droga, wrocilem do technologi DIP, przewlekanej majac wlasnie na mysli robienie samych plyttek ale koszty wykonania sa spore. D+ w SMD bym zmiescil na 1/3 wielkosci.

Co do plyty 128 +5   :D, bedzie, pewnie kolo stycznia bo od jesieni mam wiecej czasu.

Ok. To by bylo na tyle ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #54 dnia: 2014.05.20, 11:56:48 »
Zaxon, no i bardzo sluszne podejscie. Tym bardziej wszyscy sa Ci wdzieczni za kazda nowa zabawke  :D
A rozne pomysly, to tylko propozycje, przeciez nikt nie ma pretensji, ze czegos nie zrobisz.
Samemu nie kazdy potrafi, chocby zaprojektowac plytke PCB, a robienie na plytkach uniwersalnych to okropna prowizorka.
Mi od pewnego czasu marzy sie solidna plytka prototypowa do ZXa.
Noby zrobil juz cos w tym kierunku:
http://divide.cz/index.php?y=ZX_ExpBoard_3.en
ale ja bym wolal sloty ISA - mozna wtedy wkladac gotowe plytki jak do peceta.
Pewno przydalyby sie jeszcze bufory szyny.



lkusak

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #55 dnia: 2014.05.20, 13:05:10 »
To może polską wersję tego otóż cudu:
http://www.ebay.co.uk/itm/Interface-1bis-for-the-Sinclair-ZX-Spectrum-/291135851383?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item43c90c8b77
All in one.
To chyba wszystko czego dusza może zapragnąć.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: OK, co nastepne z fejsow by sie przydalo ?
« Odpowiedź #56 dnia: 2014.05.20, 13:07:46 »
To może polską wersję tego otóż cudu:
http://www.ebay.co.uk/itm/Interface-1bis-for-the-Sinclair-ZX-Spectrum-/291135851383?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item43c90c8b77
All in one.
To chyba wszystko czego dusza może zapragnąć.
To akurat można normalnie zakupić, więc po co powielać ?
Przesyłka do Polski dotarła w tydzień. http://speccy.pl/forum/index.php/topic,886.0.html
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D