Autor Wątek: Modyfikacja oryginalnego cartridge'a do Amstrada 464+/6128+  (Przeczytany 246 razy)

elBeton

  • *
  • Wiadomości: 6
  • Miejsce pobytu:
    Częstochowa
Witam
Mam cartridge od GX4000 kupiłem go tylko po to żeby odpalić w ogóle Amstrada 464 Plus i tak zamierzam wrzucić mu Basica i Parados, a resztę będę wgrywał przez interfejs DDI5 tylko muszę poszukać odpowiednie przejściówki. Tak więc rozebrałem go do gołej płytki, wstawiłem gniazda żeby łatwo wyjmować eproma i go programować. Zanim przyjdzie mi zamówiony eeprom W27C010, który ponoć pasuje najlepiej i na który wgram Basica+ParaDOSa ale zastanawiałem się czy wejdzie i odpali się W27C020 (256KBx8), który akurat pod ręką mam. W ogóle płytka chyba ma jakieś mostki konfiguracyjne tak mi się wydaje opisane jako LK1, LK2, .... LK6. Na stałe z tego co widać LK1 jest zwarty ścieżką drukowaną.

Czy ktoś wie czy da się to jakoś poustawiać aby mieć pełne 256KB do wgrania jakiegoś obrazu?
Docelowo chciałem odpalić kość W27C040 512KB, na którą chciałem wgrać demo CRTC3 które ma 512KB w obrazie cartridge'a.

elBeton

  • *
  • Wiadomości: 6
  • Miejsce pobytu:
    Częstochowa
Odp: Modyfikacja oryginalnego cartridge'a do Amstrada 464+/6128+
« Odpowiedź #1 dnia: 2024.04.20, 18:15:33 »
Udało mi się znaleźć rozwiązanie by można było można używać kości W27C020 (256KB) połączyłem zworkę LK4 i działa.
Na kości 512KB prawdopodobnie trzeba zewrzeć LK4 oraz LK2 ale nie sprawdziłem nie mam jeszcze takiej kości dopiero zamówiłem u chińczyka.