Autor Wątek: Spójrzcie na YouTube...  (Przeczytany 200031 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #210 dnia: 2018.11.17, 00:53:43 »
Pierwszy raz to widzę, ale wygląda zachęcająco.  - Mr Robot.
https://www.youtube.com/watch?v=o-6E_2MaOQg

A w UK w TV reklamują z tym aktorem biografię Frediego Mercurego.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #211 dnia: 2018.11.17, 01:29:49 »
Próbowałem to oglądać, ale główny bohater jest do tego stopnia irytujący, że zdzierżyłem bodaj tylko 3 odcinki.
« Ostatnia zmiana: 2018.11.17, 01:40:18 wysłana przez trojacek »

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #212 dnia: 2018.11.24, 10:57:41 »
Emulator pokoju gracza z lat 90ych.
https://www.youtube.com/watch?v=r5kuUSPVSCk
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #213 dnia: 2018.12.03, 11:07:22 »
Speccy w teledysku? Tego jeszcze nie grali ;)

https://youtube.com/watch?v=FABws2p5uLc
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #214 dnia: 2018.12.04, 15:30:14 »
Coś dla fanów R-Type i mangi:
https://www.youtube.com/watch?v=xKEqID3k6RA   6min.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #215 dnia: 2018.12.06, 22:29:46 »
Fanowska konwersja The Chaos Engine na silnik 3D z DOOMa.
Dostępna na PC i mocniejszych Amigach. :D
https://www.youtube.com/watch?v=TA9Q8EBR0bk
https://www.deviantart.com/anttikoponen/art/Chaos-Engine-pixel-3d-fanart-750670611
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #216 dnia: 2018.12.08, 01:44:20 »
Zamiast narzekać, racjonalne podejście do PSX Classic. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=w2gbRe8bOsY
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #217 dnia: 2018.12.08, 19:48:41 »
Czasem korzystam z retropie i emu psx. Powiem szczerze oczy krwawią ...
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #218 dnia: 2018.12.08, 21:40:45 »
A na jakim sprzęcie oswajałeś się z grami 3D, i kiedy?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #219 dnia: 2018.12.08, 23:00:26 »
Zależy co masz na myśli. Gry jak Wolfenstein 3D, Doom 1-2, Duke Nukem  znam z PC z lat 90tych. Było coś jeszcze, ale nie pamiętam wszystkich tytułów. Pewnie w Civilization i Pirates grałem dłużej niż w te gry wszystkie razem wzięte. Miałem wtedy mniej więcej 486, później Pentium. Jakoś lepiej te gry wyglądają niż te na PSX. Później miałem Celeron 333A i Voodoo 2 8 mb. Wtedy był Quake. Z PSX nie miałem do czynienia poza emulatorem. Możliwe, że PSX i crt nie gwałci oczu tak jak to co wyświetla malina na lcd. Jak dla mnie to dramat. Zdecydowanie wolę proste Manic Minier niż wyświetlane w ten sposób 3D. Chodzi o to, że taka grafika jest dla mnie nieczytelna.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #220 dnia: 2018.12.09, 05:59:51 »
No ja okulistą nie jestem i nie wiem co ty masz z oczami.

Ale zapytany o 3D zareagowałeś jak typowy PeCetowiec, czyli skojarzyłeś z noszeniem pukawki w produkcjach od  id Software.
A typowy Playstejszynowiec nawet na nie nie spojrzy. Za to Tekken, Crash Bandicoot, Gran Turismo, Tenchu, Metal Gear Solid itp. To jest miód który lał się z ekranów do oczu i serc, i każdy posiadacz PSX miał znajomych z PC co przyłazili żeby pograć. Choć nie każdy posiadacz PC wiedział co go omija.

W czasach gdy miałem Ame z turbo i HDD i PSX, odwiedziłem kolegę Amigowca który z dumą oświadcza że kupił PC (w cenie jak moja Ama i PSX razem, raczej niższa półka w tamtym czasie), wiedział że się zagrywam w Colina1 i mówi że mam trzymać skarpetki żeby mi nie spadły z wrażenia. Włącza mi nowość Colina2 i chyba liczył na inną reakcję niż "też mam 2ke i u mnie wygląda lepiej",  prawie się popłakał ze śmiechu a jak się opanował to mówi, "nie sądziłem że będziesz miał aż taki problem ze zaakceptowaniem faktów, przecież w gazetach piszą że na PC wygląda dużo lepiej niż na PSX", to ja na to "więc mnie odwiedź i zobaczymy jak tobie pójdzie zaakceptowanie faktów".  Odwiedził i zbladł, bo na jego PC nie było nawet połowy tych drzew co na PSX, i nie działa tak płynnie nawet jak obetnie dystans i wykroi tekstury o połowę.

A że obraz z VGA wygląda wyraźniej niż na Composite to wina kabla a nie sprzętu.
Jarasz się Spectrumem i fajnie, ale miej nieco szacunku dla odmiennych upodobań, zamiast opowiadać o brzydkich wydzielinach na widok tego co innym daje radość i przypomina miłe chwile.
Bo o tym co im się wydziela gdy widzą ZXa też nie chcesz słyszeć.

Już nie jesteśmy smarkaczami, upodobania wśród retro-dziadków są różne, ale patrzeniem z góry na tych co mają inne szacunku tu nie zdobędziesz.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #221 dnia: 2018.12.09, 09:33:24 »
A że obraz z VGA wygląda wyraźniej niż na Composite to wina kabla a nie sprzętu.

Hmm, to ciekawe, po co w ogóle powstało VGA? Przecież mogli po prostu zrobić lepsze kable do composite :D

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #222 dnia: 2018.12.09, 09:54:45 »
... błagam - tylko nie wojna na kable. Przechodziłem tysiące na audiostereo czy audiohobby. Stąd krótka ścieżka do rozmów o kablach zasilających :)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #223 dnia: 2018.12.09, 10:15:45 »
A tam kable zasilające ;) to dopiero pikuś, bo miedź pięć dziewiątek jest "słaba" (99,999% Cu w przewodzie) :). Ostatnio natknąłem się na poważną dyskusję czym i w jaki sposób zabezpieczać wydzielony obwód zasilający gniazdko do sprzętu audio. I wyszło, że najlepszy jest bezpiecznik topikowy, pomimo iż jest on w sumie nielegalny :D w nowych lub modernizowanych w instalacjach odbiorczych niskiego napięcia (Dz. U. 1422/2015, par. 183 pkt.1) :D. Wg tej dyskusji wyłączniki miniaturowe są wymysłem samego diabła, wpływają na harmonię dźwięków i powinny być zakazane :D. A moje pytanie jest takie, jak głęboko trzeba iść z tymi bezpiecznikami w instalację rozdzielczą? Zakład Energetyczny i tak przywali wyłącznik miniaturowy przed licznikim i nie będzie zmiłuj się :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #224 dnia: 2018.12.09, 11:45:38 »
Klaud - żadnych kompromisów! Prawdziwy miłośnik "pure audio" buduje własną elektrownię!