Autor Wątek: Śmieci na ekranie C-64  (Przeczytany 1538 razy)

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Śmieci na ekranie C-64
« dnia: 2018.04.17, 11:02:44 »
Hejo,

Z racji zainteresowania też wczesnymi pecetami uczęszczam na forum Vogons. Ostatnio tam się pojawiło pytanie o Komodę:

Cytuj
why the text sometimes, seemingly at random, is replaced with "noise blocks" when booting the computer. It's always been like that, but back in the day, a simple reset would usually do the trick. Now it seems to be worse, got to power it off and let it sit for a while before powering it on again for it to show the text correctly. It looks like this:

Pyta się gość ze Szwecji, kiedyś mi w czymś pomógł. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być? Przekazałbym mu, zrewanżował się.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Śmieci na ekranie C-64
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.04.17, 11:12:12 »
Troche brzmi jak zimny lut, lub brak polaczenia z pinem /OE na generatorze znakow, aczkowiek bez obejzenia plyty miernikiem ciezko zgadywac....

Pozdr.

LordFarfocel

  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Śmieci na ekranie C-64
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.04.18, 08:57:43 »
Nie wiemy czy komputer wtedy "wisi" czy można wpisać coś z klawiatury a znaki są tylko takie "porozwalane". Piszę to dlatego że kiedyś coś podobnego miałem u siebie jak kombinowałem z podmianą oryginalnej kości z generatorem znaków na eprom z swoim wsadem ale tutaj rozumiem że nikt nie grzebał na płycie...

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Śmieci na ekranie C-64
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.04.18, 11:31:18 »
Spytałem Raf'a z C64power i napisał tak:
 "Przelutowałbym rom najpierw, poza tym jeśli tylko znaki z romu mają taki psikus to wiadomo, że to rom ale jeśli np masz grę która ma znaki custom z ram i taki syf wyskoczy to już na pewno nie rom"

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Śmieci na ekranie C-64
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.04.18, 13:25:44 »
Dzięki za (p)odpowiedzi!