Autor Wątek: Nowy NES  (Przeczytany 2552 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Nowy NES
« dnia: 2016.08.11, 12:05:20 »

Ciekawe czy mozna dograc inne gry, pewno nie bedzie proste.

https://www.nintendo.com/nes-classic

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #1 dnia: 2016.08.11, 12:19:49 »
Chyba już wszyscy producenci kapnęli się, że na retro nostalgii można zarobić. :) Fajnie wygląda. Ale... jakiś czas temu za mniejsze niż powyżej pieniądze kupiłem raspberry 2b, zainstalowałem retro-pie / emulation station i mam (prawie) wszystkie  retro konsole i komputery w jednym, bardzo dobry obraz i dźwięk po hdmi, bezprzewodowy pad, sporo opcji konfigurowania wszystkiego. Fakt trzeba się "pobawić", aby wszystko pod siebie ustawić, co dla niektórych będzie minusem, a dla innych plusem.

<mylić-się-mogę>Jeśli nowy NES będzie hermetyczny, bez możliwości dogrywania, nie sądzę aby się sprzedał.</mylić-się-mogę>
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #2 dnia: 2016.08.11, 14:28:08 »
Podejrzewam, ze to wlasnie takie RasPi ladnie opakowane. Nie sadze, aby Nintendo chcialo sie produkowac specjalny chip. Gry moga byc zapisane w FlashROM, wiec nawet technicznie dodawanie moze byc niemozliwe. Zapewne ktos to rozbierze i sie dowiemy. Zaleta to pewno prostota uzycia jak w kazdej konsoli - wlaczam i gram.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #3 dnia: 2016.08.11, 22:26:58 »
Widać pozazdrościli sukcesu Atari Flashback. ;)
Czy tylko ja to widzę, czy tam są sugestie że za jakiś czas (za dopłatą) lista tytułów zostanie rozszerzona?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #4 dnia: 2016.08.12, 10:39:58 »
Na pewno mozna dokupic drugi pad :-)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.01.07, 18:00:36 »
No i nie trzeba bylo dlugo czekac - ktos rozebral konsolke, znalazl ARMa, wgral Linuxa i zaladowal wlasne 60 gierek. Wcale sie nie zdziwie jak za chwile NES mini zmieni sie w SNESa albo PSXa. Szkoda tylko ze nie mozna uzywac padow na USB, jak zwykle Nintendo musialo cos skomplikowac.
Tu jest na przyklad watek japonski:
http://honey.lovepop.jp/nesmini_manual/index.html

W sumie to jak myslalem - RasPI w obudowie, tylko z poswieconym zestawem gier. Nikomu juz nie oplaca sie robic spacjalizowanych scalakow.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.01.07, 18:22:30 »
mam to, małe, generalnie - jeżeli ktoś chce pograć w legalne gry 30 sztuk, to w cenie tego NESa kupi... 2-3 :)

takie coś jak RPi plus emustastion. Tyle, że są fajne opcje symulowania CRT.
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
dużo sprzętu mało czasu.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.03.09, 09:02:17 »
Pojawily sie nowe dostawy mini NESa, kto przeplacil - jego strata. Ludzie placili jakies kosmiczne pieniadze na ebay.
Na szczescie Nintendo dotrzymalo obietnic, zreszta nie dziwne, skoro ludzie chca. Z mody na retro tez mozna wyciagnac sporo kasy.
Nie zdziwie sie, jak w tym roku miniNES zmieni sie w miniSNES - wystarczy inna obudowa, skoro w srodku jest zwykly emulator.
Zreszta po uruchomieniu RetroArch, mozna z tego zrobic VegaNES. Jak ktos probowal, to niech napisze jak sie gra w Jumping Jacka. Wersja fuse pod RetroArch jest chyba nieco kulawa, ale moze sie myle.




tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.03.09, 09:15:07 »
jest też Famicom Mini - na rynek japoński, będę sobie ściągał do kolekcji :) wygląda ładniej niż NES Classic Mini
dużo sprzętu mało czasu.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowy NES
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.03.09, 14:24:22 »
Kanał RetroGralnia prowadzi (ukazały się 2ie cz.) kurs Basica i zapowiedział że za parę odcinków ogłoszą konkurs w którym nagrodą ma być mini NES. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)