Autor Wątek: Uwagi do Newbie na forum i PM  (Przeczytany 6326 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.02.18, 23:37:09 »
A ja Zaxona rozumiem. Jak człowiek jest jeszcze zielony i dopiero co się czegoś nauczył albo dowiedział, to jest taki z siebie dumny, że ma ochotę się tym pochwalić, podzielić, zademonstrować... Aaaa cooo, niech świat się mną zachwyca. :D   I człowiek się tym szczerze cieszy, ale do czasu.

Gorzej jak już się ma opinie speca od czegoś. I krążą opowieści jak to w "magiczny" sposób rozprawiłeś się z niemożliwym problemem w moment. Każdy myśli że dla ciebie to pestka i łaski nie zrobisz jak przyjdą z problemem. Zaczynają cię traktować jak automat albo Googla z którym nie trzeba się witać, bo wystarczy wcisnąć guzik i ma wyskoczyć to czego chcą. A jak nie, to zdziwieni czemu nie jesteś tak uczynny jak słyszeli i jak powinieneś być.

Ja tak miałem z naprawianiem rowerów i tłumaczeniem angielskiego. Zapuka jakiś koleś którego ledwo co znam z widzenia i podsuwa mi telefon do ucha mówiąc: "gadaj z nim bo ja nie rozumiem". Nie zapyta czy mam czas, albo ochotę wyświadczać bądź co bądź przysługę komuś kogo praktycznie nie znam.

A wtedy dla własnego świętego spokoju człowiek musi zacząć demonstrować tą chamską stronę swojego serca.
Ale spoko, świat się nie stanie gorszy, bo są inni "nowi eksperci" których jeszcze bawi popisywanie się swoimi świeżo nabytymi umiejętnościami. :)

Wczoraj naprawiłem koledze PlayStation, (nie widziała kart pamięci). 2gi raz w życiu udała mi się taka sztuka. I chociaż to było proste, to miło jest widzieć zdumione oczy laika. Na szczęście mało jest tu osób które mają takie stare konsole. :D

« Ostatnia zmiana: 2017.02.18, 23:58:46 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.02.18, 23:50:57 »
Ja mam tak na co dzien.
A sprobuj odmowic pomocy to cie zrugaja przez telefon
moje marzenie: Timex 2048 128K

rafni

  • **
  • Wiadomości: 57
  • Miejsce pobytu:
    Poznań/Puszczykowo
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.04.05, 13:23:59 »
Hmm, to ja zapytam z innej strony: co ma zrobić newbie który stara się być kulturalny, ma jakieś konkretne pomysły i potrzebuje (niekoniecznie oczywistych) wyjasnień stricte technicznych ale omsknie mu się noga i niechcący zdenerwuje weterana, potem nawet przeprosi i przyzna rację ale kontakt się urywa i jest zlewany na PW ?
Speccy 48+/+2e, Didaktik 'M', Amstrad CPC-464, SiDi FPGA, Geoff's ColorMaximite, ColorMaximite2, Timex 2048(dead), A500rev6A+IDE256MB+1MBmoboCHIPmod+DF1Gotek, pure A500rev6A, Atari 1040STF, Atari2600clone, Raspberry Pi1 i Pi3, OrangePi1, Banana Pi M2, 51uC, ATMega

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.04.05, 13:43:29 »
No nie wiem. Też olać i spróbować zapytać kogoś innego ? ;D
Można też się przypomnieć, bo może pytających było więcej i gdzieś ta jedna wiadomość wsiąkła.
Przede wszystkim wrzucić na luz 8)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.04.05, 13:46:49 »
Hmm, to ja zapytam z innej strony: co ma zrobić newbie który stara się być kulturalny, ma jakieś konkretne pomysły i potrzebuje (niekoniecznie oczywistych) wyjasnień stricte technicznych ale omsknie mu się noga i niechcący zdenerwuje weterana, potem nawet przeprosi i przyzna rację ale kontakt się urywa i jest zlewany na PW ?

Żyć dalej, nic nie robić. Możliwe, że brak odpowiedzi, to brak szacunku dla innej osoby. Sam się z tym spotkałem, jak i inni.
Pamiętaj, ważne byś Ty szanował, lecz czy Ciebie będą szanować to już zależy od osoby do której pisałeś.
Wiadomości też nagle mogą nie docierać do konkretnego odbiorcy, różne rzeczy się dzieją...
Napisz jeszcze raz, jak nie odpowie odpuść sobie.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #20 dnia: 2017.04.05, 20:53:23 »
A ja nie wiem skąd taka nieśmiałość w pisaniu na forum, przecież tu są same poczciwe dziadki.

Bo czasem dostaje PW od nowych, a ze mnie ani Alfa ani Omega, czasem nie wiem, czasem mi się nie chce czasem nie mam czasu. I wtedy pytają to kogo najlepiej zapytać. A jakby zapytali na forum to pewnie by dostali odpowiedź zanim ktoś pytany na PW zauważy że dostał wiadomość. Bo na forum odpowie pierwszy z tych kto wie i ma czas. :)

A może czytają regulamin i się boją że jak w niewłaściwym temacie napiszą to będzie dym. ;)  Może trzeba w jakimś wstępniaku  napisać żeby się nie bali, bo tu jeszcze nikt nikomu łba nie urwał, za to że ktoś się chciał czegoś dowiedzieć. :)

PS.: Omsknąć się noga to może w autobusie na zakręcie i niechcący nadepniemy jakiegoś osiłka tudzież grubą wredną babę...  i oberwiesz zanim lub pomimo przeprosin, ale nie umiem sobie czegoś takiego wyobrazić na forum. No bo co, najpierw piszesz post po chamsku (ot tak żeby nie wyjść z wprawy czy coś), a potem zanim poprawisz to ci się przypadkiem wciśnie Wyślij? ;) :D

 
« Ostatnia zmiana: 2017.04.05, 21:01:51 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #21 dnia: 2017.04.05, 21:11:56 »
Generalnie... każdy z nas poza forum funkcjonuje w normalnym życiu, ma rodzinę, pracę, jakieś obowiązki. Niektórzy nie zaglądają na forum codziennie, mają wyłączone powiadamianie o nowych wiadomościach etc.

Pamiętam serię swoich pytań - nie przypominam sobie, żebym nie dostał odpowiedzi. Inna rzecz, że staram się bywać na spotkaniach forumowych, utrzymuję z ludźmi też kontakt poza forum.

95% odpowiedzi na pytania jest już na forum albo są linki do innych stron gdzie to jest. Czasem trzeba dużo przeczytać, ale - to już tu na forum było.

Nie ma co uderzać w jakieś hasła "szanować" etc. - na tym forum jest bardzo dużo mega uczynnych i życzliwych osób (już pomijając fakt, że są super fachowcami), niezależnie od ostatnich burz w temacie jednego usera zdania w tym temacie nie zmieniłem.
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #22 dnia: 2017.04.05, 21:33:25 »
Wg. starego powiedzenia "Jak Cię widzą, tak Cię piszą", więc jak jest możliwość i czas, bywanie na spotkaniach jest jak najbardziej pożądane.
Oczywiście, nie wszyscy mają czas, a i odległości duże, ale raz na rok, to można się gdzieś umówić i pogadać.
Naprawdę, wiele się zyskuje na takich spotkaniach, a przede wszystkim, ludzie przestają być tylko "nick-ami" z forum, stają się osobami z 'krwi i kości'.
Oczywiście, ze wszystkimi wadami i zaletami :)
Np. ja czasami za dużo gadam ;)

Nie raz jest tak, że na forum jeden drugiemu wilkiem, a jak się spotkają, pogadają, to nastawienie się zmienia.
Tylko ten czas... mogło by go być więcej  :'(

"Niezgoda rujnuje, a zgoda buduje". Przysłowia - mądrością narodu :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma