Autor Wątek: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019  (Przeczytany 2915 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Źródło: https://eu.usatoday.com/story/tech/talkingtech/2019/01/07/ces-2019-connected-shoe-tops-out-5-coolest-things-list/2473252002/

-Buty, paski z sensorami wysyłające różne dane. Żeby się upowszechniły to moim zdaniem muszą zrezygnować z modelu opłacania abonamentu. Ponad 100 zł miesięcznie to nie jest niska cena.
-Zabezpieczona skrzynka z kamerą do odbierania paczek
-urządzenie do składania ubrań - przydatne jeśli ma się bałagan :-)
-poduszka powietrzna dla rowerzystów - rowery są używane na masową skalę głównie przez biedniejszych(w tym przeze mnie), wątpię, żeby było wielu chętnych na poduszkę powietrzną za której cenę w wielu krajach kupuje się samochód. Jeśli to opatentują i nikt nie znajdzie innego rozwiązania, to bez ruchu ze strony firmy technologia może dla większości być odłożona na półkę na kolejne 20 lat.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.01.07, 20:40:42 »

-Buty, paski z sensorami wysyłające różne dane. Żeby się upowszechniły to moim zdaniem muszą zrezygnować z modelu opłacania abonamentu. Ponad 100 zł miesięcznie to nie jest niska cena.

Następny klocek do "Big Brother is watching you" a po naszemu "permanentnej inwigilacji". Stawiam kasztany przed żołędzie, że znajdą się chętni co zapłacą, oraz będą wmawiać innym, że to niezbędne do życia.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.01.08, 09:11:04 »
Nie wiem czemu się tak przejmujecie czy jakiś wynalazek będzie się komuś sprzedawał czy nie.
Powiem tylko w sprawie bezpieczeństwa na rowerze, bo temat wydaje mi się bliski, że moim zdaniem lepiej inwestować w pomysły bezpieczeństwa czynnego niż biernego. tzn lepiej założyć jakieś czujniki które zauważą zbliżający się obiekt i próbują zapobiec zderzeniu (np hamując, albo informując cię o zagrożeniu abyś zareagował), niż takie które próbują cię ratować w chwili zderzenia. Tym bardziej że te czynne to elektronika która jest coraz tańsza. A balon który owija twoje ciało nie będzie ani tani ani naprawdę skuteczny. No i człowiek który uniknął wypadku jest szczęśliwszy niż ten który leży w szpitalu. Poza tym można by wyposażać rowery, albo może lepiej kaski rowerowe w kamery i lokalizatory, aby rejestrowały wydarzenia i powiadamiały służby. Bo z moich doświadczeń lekceważenie rowerzystów oraz poczucie bezkarności kierowców to obok lekkomyślności młodych rowerzystów najczęstsze przyczyny zagrożeń i wypadków.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.01.08, 10:06:43 »
Moim zdaniem zastępowanie technologią samodzielnego myślenia, zatracanie instynktu samozachowawczego oraz szacunku wobec siebie nawzajem jest ślepą uliczką.
Im więcej technologii, tym bardziej te podstawowe wartości są tracone.
Ostatecznie doprowadzi to do zagłady gatunku. Jeśli nie wprost, to się powybijamy nawzajem.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.01.08, 11:13:53 »
Cóż się dziwić.
Zawsze ludowi było potrzeba chleba i igrzysk.
Zobaczcie, jak telefony komórkowe wbiły się w życie człowieka.
Nie masz telefonu, to nie masz dostępu do wielu usług.
Pokolenie wychowane w XXI wieku, nie zrozumie pokolenia XX wieku.

Powstaje pytanie, co się stanie jak zabraknie prądu :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.01.08, 11:21:20 »
Powstaje pytanie, co się stanie jak zabraknie prądu :)
Jedna z wersji https://letterboxd.com/film/blackout-2013-2/.
Polecam obejrzeć.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.01.08, 11:23:23 »
No ja bym się nie zapędzał aż tak daleko w obawach że zgłupiejemy gdy to maszyny zaczną myśleć za nas. Choć znam przypadki gdy ktoś się przyzwyczai np do auta w którym lusterka ostrzegają o obiekcie w tzw martwym polu, więc nawet nie próbuje się rozglądać by się upewnić przed manewrem, że nic tam nie ma - a potem wsiada do auta które ma zwykłe lusterka i ich "milczenie" interpretuje jako brak zagrożenia, zmienia pas i zajeżdża komuś drogę, zmuszając kogoś do gwałtownych manewrów aby uniknąć wypadku. I przeżyje tylko dlatego że dwie gapy muszą się spotkać jednocześnie. Nie mniej jednak gdyby wszystkie auta miały takie lusterka, oraz systemy unikania kolizji to ludzi by przeżyło więcej a nie mniej.

No ale cóż, takie mamy czasy że jak oparzysz się kupioną kawą to oskarżasz sprzedawcę że cie nie ostrzegł o jej temperaturze i wygrywasz odszkodowanie, zamiast się cieszyć że nie jest zimna i uważać by się nie oparzyć.
Choć przyznam że jak widzę naklejki przy oknie z napisem, że "wypadnięcie grozi śmiercią", (przyklejonej zapewne po to by ich producent nie musiał płacić odszkodowań), to mam wrażenie że poszliśmy za daleko w ratowaniu głupków. Chyba prościej byłoby wprowadzić prawo że producent nie jest odpowiedzialny za głupotę użytkownika, aby ukrócić takie durne pozwy. Bo inaczej dojdzie do tego że producent gumek będzie zmuszony utrzymywać nieplanowane potomstwo przez całe ich życie, bo zapomniał napisać na opakowaniu, że gumka nie zadziała jak jej nie założysz, a to znaczy że jej właściciel/klient/niedoszły_użytkownik nie jest odpowiedzialny za konsekwencje swoich nieświadomych czynów.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.01.08, 12:08:27 »
Technologia psuje ewolucję.
Dlaczego za wszelką cenę utrzymywać przy życiu wszystkich głupków ?
Do tego kosztem całości populacji.
Ostatnimi czasy jest tak, że jeden głupek zrobi coś spektakularnie głupiego, a cała społeczność w zamian dostaje zakaz wykonywania wszystkich czynności, które mogłyby doprowadzić do powtórki.
Zamiast edukacji z wykorzystaniem głupka jako przykładu, że wrzątek parzy, to reszta dostaje zakaz samodzielnego gotowania wody.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.01.08, 12:18:43 »
Masz rację.
Nastały czasy, że z głupoty i idiotyzmów czyni się cnotę i wzory do naśladowania.
Dlatego karana za nie jest cała społeczność w postaci bzdurnych zakazów i nakazów.
Co za tym idzie, jeden głupek naśladuje drugiego i jest większe prawdopodobieństwo, że się sam wyeliminuje.
Czyżby nowa metoda natury na eliminację osobników nic nie wnoszących do społeczeństwa i ewolucji ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.01.08, 12:24:57 »
To prawda, że te bogate rozwinięte społeczeństwa idą w takim kierunku jak piszesz, i to jest głupie.
A i tak co do ewolucji to jestem optymistą. Bo wierzę że zanim głupki zdominują nasze społeczeństwo, genetyka (nie tylko estetyczna ale i umysłowa), oraz cybernetyczne nauczanie (wgrywanie wiedzy do łba), staną się tak powszechne, że nadmiar głupków nam nie grozi.

PS.:  Propo filmu, dzięki za cynk, znalazłem na YT choć jeden ma 77min a inna wersja 120. Wieczorem obejrzę.
Tylko nie mylcie  Britain Blackout 2013, o katastrofie przez brak prądu.
Blackout 2013 - komedia z dużą ilością bikini, oraz The Blackout 2009 jakiś horror.
« Ostatnia zmiana: 2019.01.08, 12:31:02 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.01.08, 12:29:22 »
Powstaje pytanie, co się stanie jak zabraknie prądu :)
Jedna z wersji https://letterboxd.com/film/blackout-2013-2/.
Polecam obejrzeć.

Trochę głębiej w tym siędzę. Niestety rzeczywistość jest w dużo ciemniejszych kolorach niż pokazana w tym filmie.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.01.08, 12:43:20 »
Takich blackoutów przez awarię sieci było już parę w historii. Jedni mówią że błąd człowieka, inni że przez pioruny albo UFO. Ale te najstarsze sprawiały że ludzie po prostu czekali aż minie, wracając do starszych metod życia które pamiętało przynajmniej to starsze pokolenie. Ale im późniejsze to tym większa dzicz, ludzie traktują wyłączenie prądu jak przyzwolenie na mordy i kradzieże, licząc na to że brak dowodów i odpowiedzialność zbiorowa sprawi że ujdzie im na sucho. Jakby nie mieli sumienia, i tylko kamery sprawiają że zazwyczaj zachowują się poprawnie.

A wiki podaje kilka kolejnych filmów o podobnym tytule:
Blackout (2008) – amerykański film którego akcja osadzona jest w trakcie blackoutu na północy USA z 14 sierpnia 2003
Blackout (2007) – amerykański film z gatunku horror o grupie ludzi uwięzionych w windzie
Blackout (2008) – fiński film z gatunku thriller o mężczyźnie cierpiacym na amnezję wskutek postrzału w głowę

A właśnie miałem szukać opisu tego pierwszego przypadku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Awaria_zasilania_w_USA_i_Kanadzie_w_2003
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.01.08, 13:03:03 »
Rozległe awarie systemów elektroenergetycznych zdarzają się średnio co 2-3 miesiące i nikt o tym nie trąbi na prawo i lewo. Ostatnia duża awaria w Indiach trwała ponad tydzień i nie było „mordów oraz końca świata”. Ludy mniej rozwinięte, potrafiące sobie samodzielnie radzić w życiu, radzą sobie z tymi zjawiskami lepiej niż cywilizacja zachodnia. To cywilizacja zachodni zostaje spuszczona ze smyczy i dostaje małpiego rozumu.

Powodów awarii jest masa, od błędów człowieka, poprzez awarie urządzeń (wiele urządzeń w systemach elektroenergetycznych już osiągnęło wiek emerytalny albo go przekroczyło), aktywność słońca czy zbieg okoliczności i nałożenie się kilku czynników razem.

Na informacje na wiki i spiskowe teorie świta uważałbym.

KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #13 dnia: 2019.01.08, 13:41:59 »
To mnie pocieszyłeś :)
Jako osobnik wychowany w czasach "Naród z Partią, Partia z Narodem", w społeczeństwie,
gdzie myślą przewodnią było "Kto nie kombinuje, ten nie ma" mam jakieś szanse egzystencji jak wyłączą prąd.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Analogicznie do tematu w tym dziale - Nowości z CES 2019
« Odpowiedź #14 dnia: 2019.01.08, 17:55:35 »
Raczej miałem na myśli, że nam się wydaje iż do zyci niezbędne są nam te wszystkie zabawki technologiczne, które niby mają nam ułatwiać życie a zostaliśmy ich zakładnikami.

Zobacz, ze ludy czy społeczności żyjące bliżej natury, zgodnie z jej porami roku, radzą sobie lepiej w środowiskach wymagających adaptacji. Wyłączenie „pradu” w dużym mieście to kataklizm i 7 jeźdźców apokalipsy w jednym, wyłączenie w przysłowiowym Zadupiu Wielkim raczej nie spowoduje większych perturbacji w cyklu życia tamtej społeczności.

Z podobnego podwórka, zasypało śniegiem schronisko w 5 Stawach. W mediach jaka tragedia, śnieg spadł. Ano spadl, przecież zima i nie spadl pierwszy raz. Ewakuacja, śmigłowce, bo jak do pracy, bo szef nie będzie miam raportu, bo życie się zawali. W sumie byli bezpieczni, zero zagrożenia życia,  żarcie mieli, wody pod dostatkiem, opału tez, w sumie żadnego kataklizmu. A jeden turysta powiedział, ze zostaje i szczerze, zazdrosne mu, tak pustych i pięknych Tatr to chyba od 50 lat nie było :D.

A te buty wysyłające dane ... idea może i ciekawa, ale kto i jak wykorzysta te informacje i czy w dobrym celu to o tym się nie mówi.

KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76