Autor Wątek: Saboteur!  (Przeczytany 9623 razy)

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Saboteur!
« dnia: 2016.07.04, 21:09:35 »
Saboteur nadal się sprzedaje :)
Trochę kusi, muszę przyznać. Idę się zapoznać z darmową próbką...
Machines should work. People should think.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Saboteur!
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.09.21, 22:49:43 »
Czytałem w najnowszym CD Action (chyba), że wyszła Saboteur 2 Avenging Angel na PC.

Czy grał ktoś? Interesuje mnie, czy to gra zrobiona od początku z grafiką godną dzisiejszych PC,
czy emulowana gra z ZX?
Na razie widzę screeny z ZX - i nie wiem, czy wstawili je z braku oryginalnych, czy rzeczywiście tak wygląda nowa gra.

Info tutaj: https://www.gry-online.pl/gry/saboteur-ii-avenging-angel/z25913
AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Saboteur!
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.09.24, 10:28:11 »
Z przecieków wiem że kilka osób, które mogą być wam znane, są postaciami w grze ;)

andys

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    w domu
Odp: Saboteur!
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.09.24, 23:45:39 »
Mam tą grę jak i jedynkę.

Jedynka ma opcje grafiki zx,c64,a w menu i pasku gry współczesny tryb oraz retro. Muzyczki są trzy zx,c64 oraz współczesna.
W dwójce jest więcej wariacji zx,cpc,c64,ms-dos,oraz retro. Szerokość pola się nie zmienia więc generalnie jest tylko podmiana grafiki. Do tego dochodzą niezależne opcje podkładu grafiki w menu i w pasku gry. Również muzyki jest dużo więcej. Obydwie gry mają efekty scanlines i moire.
Dwójka jest trochę niedopracowana moim zdaniem. Generalny chaos w opcjach i drugich opcjach. Część jest tu, a druga tam, a niektóre w pauzie. Zamienione opcje współczesne i retro.
Największą bolączką obu gier jest brak wykrywania synchronizacji mojego monitora (165hz), przez co gra zapier...la jak głupia. Są opcje (w jedynce w menu i w grze, w dwójce w grze) zmiany prędkości, ale nawet na najwolniejszym nie bardzo się da grać, a o przeczytaniu creditsów mowy nie ma. Wiem, że da się wymusić normalną synchronizację w systemie, ale jeszcze nie dostałem natchnienia na to:)