Autor Wątek: Serwer FTP  (Przeczytany 52396 razy)

tdu

  • *****
  • Wiadomości: 926
  • Miejsce pobytu:
    Gdansk
    • Nasze Wędrowanie
Serwer FTP
« dnia: 2012.11.23, 15:04:05 »
Zapraszam do odwiedzenia mojego serwera FTP.

Umieściłem na nim obrazy kilku moich dyskietek (głównie programy użytkowe),
są tam też obrazy które jakiś czas temu umieścił kolega Pyza.
Dyskietek mam dużo więcej i będe je stopniowo udostępniał.

Zapraszam do pobierania plików, jak również do wrzucania swoich obrazów dyskietek,
również plików TAP i programów związanych tematycznie z ZX Spectrum.

Do wykonywania obrazów polecam rewelacyjny program CPCdiskXPv2.3, umożliwia on równiaż
nagranie ich na dyskietkę. Obsługa jest intuicyjna i działa znakomicie na Win XP (sprawdziłem)
i zapewne też na innych systemach.  Do pobrania na FTP.

Adres serwera to     babel.no-ip.pl     login: speccy   hasło: speccy
skorzystać można z dowolnego klienta FTP lub z tego którego umieściłem
w dziale programy (FTP.zip) rozpakować uruchomić wybrać serwer używać.
(działą bez instalowania).

Do przeglądania zawartości wykorzystać można dowolną przeglądarkę, korzystając
z tego linku    ftp://speccy:[email protected]
 
Serwer pracuje bez przerwy  juz parę lat i zapewne tak będzie dalej.

Tak więc pobierajcie, wgrywajcie swoje pliki.
Pliki niezwiązane tematycznie będe kasować !
ZX81/ZX 48k/Zx48k+/ZX +2/ZX +2A/+3/TC2048/FDD3000/FDD5000/3"/3,5'/5,25'/Beta 48k Apina/D+/GP50s/DIVIDE CF/Masterface/Polbasic SamCoupe QL CPC6128/N100 MSX-SVI738  MSX2-VG8235

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.11.23, 15:29:48 »
A może zamiast mnożyć byty wrzuć to, co masz na upload Speccy.pl?

A poza tym... "Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną babel.no-ip.pl"...

tdu

  • *****
  • Wiadomości: 926
  • Miejsce pobytu:
    Gdansk
    • Nasze Wędrowanie
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.11.23, 16:06:55 »
Chce się skupić na programach pracujących  z FDD3000.

Robie porządek w dyskietkach i będe je co jakiś czas udostępniał.

Kto chce niech sobie pobierze.

Przykro mi że Chrome jest niekompatybilne, nie używam, więc nie wiem.
Działa na pewno z Firefoksem i Internetexplorerem.

Najlepiej wchodzić przez klienta FTP.
ZX81/ZX 48k/Zx48k+/ZX +2/ZX +2A/+3/TC2048/FDD3000/FDD5000/3"/3,5'/5,25'/Beta 48k Apina/D+/GP50s/DIVIDE CF/Masterface/Polbasic SamCoupe QL CPC6128/N100 MSX-SVI738  MSX2-VG8235

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.11.23, 18:16:43 »
To nie jest komunikat oznaczający niekompatybilność tylko fizyczny brak dostępu do serwera. Teraz jest już dobrze - widać z jakiegoś powodu łącze w firmie nie chciało gadać z twoim serwerem.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.11.23, 22:13:07 »
Jako osoba nie znająca sie na FDD3000 pozwolę sobie zadać pytanie laika - co się z tymi plikami robi?

Emulatory głupieją gdy próbuję to otworzyć  bo rozszerzenie .dsk to dla nich dyskietki od Spectrum +3

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.11.23, 23:30:44 »
No bo musisz sobie ten DSK "rozpakować" na dyskietkę, którą następnie wkładasz do napędu FDD3000.
DSK to nic innego, jak obraz (image) dyskietki, ścieżka po ścieżce, sektor po sektorze.
Nie słyszałem, by był jakikolwiek emulator FDD3000, więc trzeba fizycznie mieć stację.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.11.24, 00:22:40 »
Dokładnie tak - obrazek dyskietki TOS nadaje się w chwili obecnej wyłącznie do nagrania na fizyczną dyskietkę TOS (oczywiście pod warunkiem posiadania stosownych dyskietek, napędu podłączonego do PC i stacji FDD 3000 podłączonej do Spectrum żeby tych dyskietek potem użyć) . Wiem, że "robi się" program na PC do edycji/przeglądania takich obrazów, ale autor ma chwilowo ważniejsze projekty na tapecie więc jeszcze chwilę to pewnie potrwa.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.11.24, 09:40:44 »
Każda inicjatywa jest cenna, ta również.
To że pokrywa się w 100% z archiwum speccy.pl z niczym nie szkodzi ;)
« Ostatnia zmiana: 2012.11.24, 09:42:55 wysłana przez Tygrys »

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.11.24, 11:39:41 »
Aaaaa, teraz coś sobie przypominam. Istotnie o projekcie aplikacji coś słyszałem, chyba nawet od autora ;)

Przydałoby sie coś takiego. Z braku innych możliwości przejrzałem te pliki jako tekst i tam akurat chyba żadnych rarytasów nie ma, ale kto wie jakie unikalne programy ludzie trzymają na swoich dyskietkach

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.11.24, 11:42:12 »
Cytuj
Każda inicjatywa jest cenna, ta również.
To że pokrywa się w 100% z archiwum speccy.pl z niczym nie szkodzi

Chociaż lepiej byłoby nie rozdrabniać się, tylko wszystko zebrać w jednym miejscu :)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.11.24, 23:08:00 »
Aaaaa, teraz coś sobie przypominam. Istotnie o projekcie aplikacji coś słyszałem, chyba nawet od autora ;)

To na zachętę podrzucam printscreena z aplikacji w obecnym stadium rozwoju ;-)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.11.25, 19:49:31 »
Ciekawie to wygląda. Jeśli chodzi o mój gust to mogłoby być tylko trochę mniej tych luźnych okienek :)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.11.25, 21:07:29 »
DSKBrowser to kolejna "rzecz" na którą czekam z niecierpliwością :)

A wracając do FTP... Pomysł rewelacyjny i czegoś takiego właśnie brakowało. Może Tygrys pomyślałby, czy są zasoby i możliwości na utworzenie tego na speccy.pl. Klikanie w każdy jeden plik na stronie i zapisywanie jest męczące, a tak jakimś klientem FTP ściągniemy sobie zawartość, czy ewentualnie zsynchronizujemy tylko brakujące pliki.

Przydałby się jakiś regulamin/zasady umieszczania tam kolejnych programów. No i odpowiednie zorganizowanie katalogów. Jak ja proponuję:

[SOFTWARE]
- DEMOS
--- Groups lub Years (nie wiem jaka opcja lepsza)
- GAMES (o ile będą umieszczane)
- UTILS
- OTHERS
--- Scene Mag
--- Education

W każdym z tych katalogów podział na rodzaj plików:
---TAP/TZX
---SCL/TRD
---DSK
---Z80/SNA

Ponadto proponuję ujednolicić nazewnictwo. Pliki niech mają nazwy 8+3 (np. NAZWAPRG.DSK) i jednoznacznie wskazują co tam się znajduje. 03,04 itd. nic nie mówią i tylko irytują, a plik tekstowy z opisówką w końcu będzie mało czytelny - choć może zostać w celu dokładniejszego opisania zawartości, pełnego tytułu itp. Być może lepiej w tym wypadku dołączać coś w rodzaju FILE_ID.DIZ, z tym, że nazwa tego pliku byłaby identyczna, tyle że z rozszerzeniem TXT. Miło by było aby w wierszu były max 32 znaki (możliwość podglądu takiego pliku bezpośrednio na ZX).

Obrazy dyskietek .DSK najlepiej jakby były standardowe 40-ścieżkowe (140/164k) jednostronne. Każdy kto używa 80 tracków sobie przekopiuje po swojemu.

Zastanawiam się nad dopuszczalnością pakowania plików w .ZIP. Szczerze mówiąc mam większość swego archiwum poZIPowane i wcale teraz nie jestem z tego zadowolony :( RealSpectrum, którego używałem fajnie sobie z tym radził, ale już inne emulatory niekoniecznie, o divIDE nie wspomnę. Przekopiowanie na kartę CF zawartości wiąże się z rozpakowywaniem wszystkiego po kolei. Może więc lepiej wrzucać wszystko w .TAP .DSK etc.

No i to chyba tyle. Oczywiście trzeba  by regulamin/zasady ładnie opracować, co mogę również uczynić jak nie będzie chętnego ;)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.11.25, 22:08:53 »
Ciekawie to wygląda. Jeśli chodzi o mój gust to mogłoby być tylko trochę mniej tych luźnych okienek :)

Ależ można je sobie wszystkie pozamykać :). Ja je pootwierałem na potrzeby printscreena, by pokazać maksimum funkcjonalności.
« Ostatnia zmiana: 2018.10.21, 21:56:33 wysłana przez trojacek »

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serwer FTP
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.11.25, 22:40:31 »
Jak ktos by mial takie archiwum z gierkami i demkami z podzialem na 48/128/Pentagon to chetnie bym zassal. Z formatami i sortowaniem latwo dac sobie rade, ale z ustalaniem czy demo chodzi na 48 czy na 128 to czasem mnie trafia. Zwlaszcza jak go nie znam.