Autor Wątek: TV 4K to już przeżytek ;)  (Przeczytany 4521 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
TV 4K to już przeżytek ;)
« dnia: 2018.05.05, 19:43:05 »
Są kraje, gdzie 8K wdziera się do domów. Do tego w rozmiarze 70 cali.

Cena w jenach ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.05.05, 21:21:58 »
W 4K standard przewiduje 36bitów na piksel, czyli ponad 54 magabajty zajmuje jedna klatka.
Czy istnieje w Europie (o PL nawet nie pytam) choć jedna stacja która nadaje taki obraz?
Nie wiem jaką trzeba mieć przepustowość łącza, ale ręka w górę komu płynnie i na żywo taki obraz śmiga w necie.
Można też wymienić nazwy kanałów które oglądacie w takich rozdziałkach.

Jeszcze się nie przestałem cieszyć z przesiadki na cyfrową TV (bez HD), a w lapku przełączyłem kolory na 65 tys by się mniej mulił, i klatka mieści się teraz w 2 MB. :)

To że gdzieś tam ktoś lata w kosmos nie znaczy że każdy ma wahadłowiec na podjeździe. ;)
Jeszcze z 8bitów nie wszystko wyciśnięto. 8K może poczekać. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.05.05, 21:28:53 »
Igrzyska w Tokio w 2020 będą trasmitowane w 8K, a to już za 2 lata. Trzeba przygotować się ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.05.05, 22:29:50 »
Igrzyska w Tokio w 2020 będą trasmitowane w 8K, a to już za 2 lata. Trzeba przygotować się ;)

Jesli masz milion Yenow na zbyciu, to mozesz byc gotowy juz teraz :)

Tak sie przygladam tej fotce i ta czern jest tak piekna, ze ten telewizor normalnie wyglada jakby w ogole nie byl wlaczony :)






KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.05.05, 22:32:57 »
- 8% podatku oraz 5% upustu przy płatności kartą ;) nie milon a zaledwie ...860 tyś :D Czyli jakieś 5900 funciaków, albo 28tyś banknotów NBP :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.05.05, 22:37:03 »
To przecietny np elektryk w Polsce zeby odlozyc tyle pieniedzy, to by musial popracowac tak przynajmniej ze dwa tygodnie :)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.05.05, 22:39:18 »
To przecietny np elektryk w Polsce zeby odlozyc tyle pieniedzy, to by musial popracowac tak przynajmniej ze dwa tygodnie :)

Oplułem monitor ;D, na szczęście tylko 3K inaczej wielka szkoda byłaby ;D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.05.05, 23:28:41 »
Producenci elektroniki nie mogą sobie pozwolić na zbyt daleko idące tzw celowe postarzanie produktu (bo straciliby dobrą opinię), a ich lobby nie daje rady wprowadzić zakazu używania starszych TV. Technologia 3D w regresie - bo ludzie nie lubią nosić okularów, i odkryli że filmy na znacznie tańszych 2D równie bardzo straszą, wzruszają czy czego tam od nich oczekiwaliśmy.

SmartTV w stagnacji, bo ludzie wolą kiwnąć kciukiem na pilocie niż machać całymi rekami lub wygadywać polecenia i czekać aż TV zareaguje. Najnowszy trend w smartphonach to zmniejszanie się ekranów, żeby łatwiej się mieściły w kieszeniach i dłoniach. Yeess wreszcie. ;)

Więc co pozostaje by skłonić klienta do kupowania nowego ekranu? - Trzeba mu wmówić że musi kupić wyższą rozdzielczość zanim zrobi to sąsiad, abyś to ty patrzył na niego z góry a nie on na ciebie. I nie przejmuj się że jeszcze nie ma takich filmów, włączysz sobie cztery 4K jednocześnie, żeby nikt ci nie zarzucał że wydałeś pieniądze na nic. :D

A żeby przygotować się do olimpiady należy:
zaklepać sobie urlop, rodzinę wysłać na wakacje, kupić zapas piwa, chrupków czy co tam lubicie.
Kupić VDR lub przynajmniej TV z PIP (może być zwykłe HD), albo więcej niż jeden TV z pilotami które nie będą sobie na wzajem przeszkadzać, wszak czasem będą się odbywały różne zawody jednocześnie.
I jeszcze trenować podzielność uwagi, oczy kameleona oraz brak snu. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.05.06, 00:08:51 »
To ja już wolę szachy :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.05.06, 00:16:25 »
To ja już wolę szachy :)

W 4K czy już w 8K? ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.05.06, 00:16:40 »
To ja już wolę szachy :)

Jedna z lepszych gier jakie widzialem :)

https://www.youtube.com/watch?v=gLQG3sORAJQ

Niestety nie w 8K :)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 2018.05.06, 07:16:31 »
... 7 samurajów Kurosawy nie stanie się czymś innym na 100 calowym potworze w 8K. Podobnie jest z techniką audio - od 25 lat szukam najlepszego dla siebie zestawu - wybieram - testuje - grymaszę - zmieniam.. I co? I nic - bo najpiękniejsze muzyczne wspomnienia wiążą się u mnie z odkrywaniem wspaniałości progrocka poprzez kiepskiej jakości słuchawki z walkmana Sony :)

btw - na forum audiostereo od kilku lat mówi się o słuchaniu sprzętu... Niewielu jednak już słucha muzyki... Taka drobna dygresja na niedzielny poranek :)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.05.06, 07:49:29 »
Tak na marginesie, regres w audio jest straszny, teraz ludzie zachwycają się radiem z DAB/DAB+, bo "dźwięk jest lepszy". Niestety jakiekolwiek zakłócenia (sąsiad włączy pralkę albo wiertarkę) i mamy sieczkę, której ludzkie ucho nie zniesie. Nadawanie audycji muzycznych w stereo na UKF daje dźwięk o niego lepszy, niż to do podają nam stacje na DAB (często mono i w 96kpbs). To samo jest w sprzęcie audio, inwestuje się w diabli wiedzą jak dobre streamery, wzmacniacze, kolumny, a potem jedziemy z MP3 w max. 128kpbs, albo rippy z Amazona (badziewie straszne)... dziękuję.

Nie zrobiłem zdjęcia ilości i mnogości odtwarzaczy przenośnych w tym sklepie .... w naszej części świata albo smartfon, od biedy jakiś iPod czy inna Manta, SanDisk MP3 player, a tam wielcy gracze począwszy od Sony'ego po Onkyo i podobnych. Jakość ich wykonania jest niesamowita, brzmią nieźle (o ile pliki muzyczne są odpowiednio przygotowane), ale ceny też powalają.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.05.06, 15:58:27 »
Nie widzę wejścia DIN dla kabla do monitora kolorowego Elwro :-) Być może jeszcze nie opanowali tej technologii :-)

Co do samego 8K to materiały filmowe już są, bo chyba w tym formacie przekładali filmy do kin. Ale ja bym osobiście wolał żeby skupili się na poprawianiu elektronicznego papieru(einka), tak żeby dało się to choć trochę wykorzystywać do gier i filmów w kolorze...

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: TV 4K to już przeżytek ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.05.06, 20:40:11 »
Myślę że łatwiej będzie poprawić baterie by dłużej działały z OLEDami, niż zrobić kolorowy papier elektroniczny dość tani aby go masowo produkować. Zresztą ideą takiego wyświetlacza jest by zużywał prąd tylko w chwili zmieniania koloru piksela a nieruchomy obraz już nic, co jest dobre do czytania strony przez parę minut, ale do gier? Nawet kółko i krzyżyk na tyle często zmienia zawartość ekranu, że może zużycie prądu jest w nim większe niż w OLED, że o żwawszych grach nie wspomnę. A poza tym zmiana zawartości ekranu w e-ink trwa zależnie od rozdziałki 1 do kilku sekund. Jakie gry zadowolą się takim odświeżaniem?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)