Autor Wątek: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun  (Przeczytany 23517 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #15 dnia: 2015.07.12, 03:28:13 »
Tyle o tym gadacie że sobie obejrzałem na cda.pl i mam mieszane uczucia. Pomijając fakt nielogiczno-czarodziejskich pomysłów znanych już ze starych części: jak ochranianie metalu przed polem magnetycznym za pomocą miękkich tkanek, oraz robota z płynnego metalu (hehe jaaasne), którego już tak chronić nie trzeba, to niby scenariusz jest oki, efekty też, aktorzy spoko, akcja z początku mogłaby być szybsza, ale to nie tłumaczy czemu ziewałem. Chyba już odczuwam przesyt tego wymyślania na nowo czym ma być ta historia.

Historie o podróżach w czasie są zwykle zakręcone jak baranie rogi. Ale nie wierzę w paradoks dziadka. Wierzę że nie można wejść dwa razy do tej samej wody. Przecież cofając się do miejsca w którym się już było natykamy się na własne ślady. Coś mi tu nie pasuje. Muszę to za jakiś czas obejrzeć ponownie.

A propo podróży w czasie - czy kojarzycie Johna Titora? Najwyraźniej nasza rzeczywistość podąża inną ścieżką niż ta z której pochodził.
Aha wg wingmakersów następny sekretarz generalny ONZ który przejmie pałeczkę za półtora roku będzie maszyną. No ale kto by się tym przejmował? Zresztą co my możemy? ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #16 dnia: 2015.07.24, 12:26:09 »
Fajny, ale bez przesady. Kontynuacja takiego trochę niepoważnego stylu jak T3.
Sarah Connor fatalna, słodka Emilia Jakaśtam, która ma metr pięćdziesiąt w kapeluszu, bardziej by pasowała do Ani z Zielonego Wzgórza. Jeszcze gdyby umiała zagrać np. strach, wściekłość itp., to może, ale ona jest zawsze taka wyluzowana. Linda Hamilton w T2 jest nie do pobicia, nawet G.I.Jane jej nie podskoczy ;)
Kyle Reese też jakiś taki wychuchany, nie wygląda na wojownika, który od małego walczy z maszynami. I też jakiś taki wyluzowany. Czy ludzie nie potrafią już teraz grać?
Może to wina reżysera? W filmach Camerona niektóre sceny były w jakiś sposób uwypuklone/podkreślone. Jak np. w T2 w szpitalu jak Sarah biegnie do wind, a z jednej wychodzi Terminator. Do tej pory dreszcz mnie przechodzi! Albo jak T1000 przechodzi przez kraty. W T5 są potencjalnie podobne sceny ale nie zostały tak dobrze pokazane. Ten reżyser robił do tej pory seriale TV, może dlatego...
---UWAGA SPOILER---Jeśli chcesz przeczytać, zaznacz resztę tekstu---
Ale absolutnie nie podoba mi się co zrobili z Johnem Connorem >:( Było coś co łączyło wszystkie te filmy, a teraz? W następnych częściach okaże się jeszcze że Skynet jest dobry i zrobił to wszystko po to żeby np. przygotować ludzi na najazd ufoludków.
« Ostatnia zmiana: 2015.07.24, 13:03:41 wysłana przez Phonex »

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #17 dnia: 2015.07.24, 23:36:52 »
O kurcze! na to bym nie wpadł. :o

A że tacy wyluzowani, bo niby w tej linii czasu żyją pod opieką terminatorka niemal od dzieciaka, więc nie reagują przerażeniem i zdziwieniem na jego nagłe pojawienie się w ich życiu.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #18 dnia: 2015.11.22, 15:01:00 »
W końcu i ja obejrzałem ten film. Splątanie wątków sprawia że czekam na kolejną część filmu ;-)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #19 dnia: 2015.11.29, 19:15:00 »
Papcio ulepszony - od teraz jest modelem T-1000, Skynet jednak przetrwał, Sara i Kyle żyją więc John Connor dopiero się narodzi - no to czekamy na Terminator 6  ;)

Świetna scena T-800 w ogniu jak ten goni Kyle'a
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #20 dnia: 2016.11.23, 09:46:07 »
Odkopuję temat, bo coś nic nie słychać o kolejnej części Terminatora.
Wytwórnia chwaliła się, że następny film ma być w maju 2017, ale jest to mało prawdopodobne, bo chyba nawet nie zaczęli kręcić zdjęć. Na imdb.com, w rozpisce planów filmowych Arnolda nie ma nic o nowym terminatorze.
Kiepsko to wygląda.
Ktoś ma jakieś wiadomości o kolejnych częściach filmu?
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #21 dnia: 2016.11.23, 10:01:16 »
Cytat z Wikipedii:
Cytuj
On October 1 [2015], The Hollywood Reporter said that the sequels and TV spin-off were on hold indefinitely because Terminator Genisys failed to break even. About the franchise's future, Goldberg said on October 6 that she "wouldn’t say [it's] on hold, so much as re-adjusting". According to Goldberg, despite Genisys' disappointing domestic performance the company was happy with its worldwide numbers and still intended to make new films and the TV series. Production of a sequel would begin no earlier than 2016 because the company planned market research to determine its direction after Genisys.

In January 2016, Paramount announced that the sequel had been removed from its release schedule. According to Schwarzenegger, a sixth film will still happen. In April, Emilia Clarke said that she would not return for any sequels.

Czyli pierwszy nie zarobił wystarczająco dużo, żeby od razu kręcić następne, ale w ekipie chęć pozostaje i wszystko w rękach (a właściwie portfelach) wytwórni.


popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #22 dnia: 2016.11.23, 10:20:10 »
Ciekawe są ostatnie zdania - Arnold twierdzi, że szósty film powstanie, ale Emilia Clarke mówi, że nie będzie jej w żadnym sequelu.
Więc albo Sarah Connor zostanie usunięta a filmu (wymyślą, że miała jakiś tam wypadek między 5 a 6 filmem) albo wymienią aktorkę. Obie opcje są słabe.
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #23 dnia: 2016.11.23, 10:34:05 »
Cały cykl jest na tyle pokręcony, że właściwie można się spodziewać dowolnego zwrotu akcji ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #24 dnia: 2016.11.23, 12:20:34 »
Cytat z Wikipedii:
Cytuj
In April, Emilia Clarke said that she would not return for any sequels.

Brawo! "Pierwsza męska decyzja w twoim życiu!" :D
Przeczytałem jeszcze w IMDB, że Emilia grała Holly Golightly w Śniadaniu u Tiffany'ego na Broadwayu i ucieszyłem się, że nie chodzę do teatru (w NY). Zepsułaby mi drugą filmową postać :o

Cały cykl jest na tyle pokręcony, że właściwie można się spodziewać dowolnego zwrotu akcji ;)


Teraz (po Genisys) rzeczywiście. Przedtem nie robili takich ziemio-trzęśnych zwrotów akcji. Nawet serial "Terminator: SCC" jakoś trzymał się "w nurcie". Można było przewidywać co będzie dalej. Ale teraz minęliśmy ostatni moment, o kórym ktoś wspominał wcześniej, więc już nie muszą się pilnować. I kompletnie nie wiadomo co będzie.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #25 dnia: 2016.11.23, 14:35:01 »
Jak na mój gust, to Arnold gubernator powinien już udać się na zasłużoną emeryturę, bo przedstawia swoją osobą obraz raczej żenujący.
Ale kolejne części na pewno powstaną, gdyż nie zarzyna się dojnej krowy. Z perspektywy wielu lat, widzę tylko same remake i kolejne części, filmów, które powstały w latach 50,60.70,80 XX wieku. Czy naprawdę nikt nie jest w stanie nic nowego stworzyć ?, czy tylko wciąż same stare, odgrzewane kotlety.

Dlaczego np. nikt nie zekranizuje "Stalowego Szczura" H.Harrisona, ew. "Bill, bohater galaktyki" czy też "Planeta śmierci" ?
Pewnie się boją, że wyjdzie gniot i utopią kasę, więc wolą wciąż odgrzewać "kotleta".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #26 dnia: 2016.11.23, 15:43:15 »
Dlaczego np. nikt nie zekranizuje "Stalowego Szczura" H.Harrisona, ew. "Bill, bohater galaktyki" czy też "Planeta śmierci" ?
Pewnie się boją, że wyjdzie gniot i utopią kasę, więc wolą wciąż odgrzewać "kotleta".

Poza tym, że Harrison do wielkich literatury (nawet SF) nie należy to właściwie sam sobie odpowiedziałeś - łykamy komiksowych superbohaterów, antybohaterów i odgrzewanie sprawdzonych materiałów. Kino jest w większości komercyjną rozrywką i ma przynosić kasę. A zrobienie czegoś nieodgrzewanego niesie ze sobą ryzyko strat finansowych na które wytwórnie nie chcą się narażać.

Owszem pojawiają się od czasu do czasu jakieś perełki, ale ostatnio częściej w wersjach serialowych niż na dużym ekranie, ale faktem jest, że najlepiej nie jest i pewnie jeszcze jakiś czas (póki trend nie opadnie i nie przestaniemy oglądać superbohaterów - poprzedni taki trend do rom-comy z lat '90, po których właściwie nie ma już śladu) nie będzie.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #27 dnia: 2016.11.23, 15:46:02 »
Co jakiś czas zaglądam na stronę "Rendez vous with Rama" na IMDB. Morgan Freeman entuzjastycznie kupił prawa i od chyba już 20 lat już męczy, męczy... Kiedyś Fincher miał reżyserować, teraz już nie...
To świetna książka, i jak ktoś napisał w komentarzach - pewniak, ale już straciłem nadzieję że powstanie film :(

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #28 dnia: 2016.11.23, 16:02:24 »
No to ja czekam co się wykluje z prób ekranizacji Fundacji - podobno ma być serial więc może nie będzie źle.

A jeśli chodzi o Clarke'a to w zeszłym roku wyszła całkiem zgrabna (znaczy z punktu widzenia oglądacza - przyznaję bez bicia, że książkę znam tylko z omówień) wersja Childhood's End - i znowu - telewizyjna produkcja trzy razy po półtorej godziny... Może dlatego książki ze złotych lat są takie ciężkie w ekranizacji - tam jest zwykle mnóstwo materiału, który ciężko upchnąć w kinowe dwie godziny bez zrobienia kichy.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #29 dnia: 2016.11.23, 17:40:00 »
Przy okazji sprawdzania Childhood's End na IMDB (też nie czytałem), okazało się że w końcu filmują moją ulubioną książkę!!!!!!!

Piknik na skraju drogi.
Zaczęli pilota serialu. Nie wiem czy powinienem oglądać? Czytałem tyle razy, że książka się rozpadła ;D Chyba z 50, teraz używam ebooka...
Aż się zdziwiłem, że w końcu coś robią, komuś musiało się spodobać pomimo że angielskie tłumaczenie jest mdłe w porównaniu z porywającym polskim, przynajmniej patrząc pobieżnie. Na pierwszy rzut oka polskie tłumaczenie przebija też oryginał Strugackich! :o
No zobaczymy. Trzymam kciuki, żeby nakręcili więcej niż pilota.