Autor Wątek: WoS w nowej odsłonie  (Przeczytany 2253 razy)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 830
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
WoS w nowej odsłonie
« dnia: 2020.06.17, 10:29:34 »
Widzieliście już World of Spectrum w nowej odsłonie? Trzeba się będzie przyzwyczaić do nowego wyglądu.
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.06.17, 10:44:45 »
Brzydkie nie jest. Trochę miejscami niedorobione - w archiwum brakuje obrazków, które były w starej wersji, nie otwiera też domyślnie zakładki "About" co powoduje, że po wejściu w jakiś produkt bez obrazka dostajemy pustą tabelkę, którą trzeba sobie dopiero rozwinąć.

No i popsuli wszystkie bezpośrednie bookmarki do doców, które miałem pozakładane ;) Teraz mogę sobie pooglądać animowane 404.

edit: Jest nawet gorzej... albo ja jestem ślepy albo wyleciała cała sekcja FAQ z docami.

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.06.17, 12:00:38 »
Na plus wyszukiwarka/filtrowanie wyników. Kolory mi nie pasują, ale o gustach się nie dyskutuje. Ja częściej korzystam ze spectrumcomputing zamiast WOS. Fakt, w SC nie ma książek.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.06.17, 14:54:57 »
Chyba pora sprawdzić czy mam aktualną kopię.
I chyba nie podoba mi się kierunek w którym podążają zmiany...
Machines should work. People should think.

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.06.17, 19:09:00 »
Początkowo mi się nie podobało (takie to trochę fejsowate, a stara grafika miała swój retro klimat), ale przekonuję się :)
Na wielki plus, że jednym klikiem można pobrać wszystkie pliki (wersje, obrazki, mapy, okładki do kaset...) dotyczące jednej gry!
BRAWO!!! Kiedyś trzeba się było zdrowo naklikać.

ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.06.17, 21:24:11 »
Nie wierze...przelaczyli te polamana nowa strone pod stara domene, ktora dzialala bez problemu? Zart z pogrzebu...nawet na froncie sa "Image not available" :D

Przedszkolny design tez jest okropny, ale to akurat standard wszedzie teraz na necie. Na pierwszy rzut oka duzo mniej jest informacji wzgledem tytulow tez. A najgorsze jest to ze przez wewnetrzne niesnaski nie uzywaja bazy danych ZXDB, ktora jest jakies 6 lat do przodu wzgledem uaktualnien.

Te komentarze typu "mam nadzieje ze zamkna archive.org" od wlasciciela to tez zenada.

Szkoda, to kiedys bylo jedno z najlepszych miejsc na necie. Mowi sie trudno i przelacza na spectrumcomputing albo zxinfo.

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.06.17, 23:40:26 »
... o prędkości działania nie wspomnę :(

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.06.18, 07:40:05 »
Poprzednia trąciła myszką, ale dla sprzętu retro była niezła. Ot, taka podroż w czasie, do czasów pierwszych przeglądarek i początku stron WWW.

Nowa jest lukrowanym cukierkiem, co ma ładnie wyglądać, przytłaczać wielgachnymi i nic nie znaczącymi licznikami. Liczniki są pogonią za manią wielkości, krzyczą "My mamy tryliardy fistaszków", "Wow, jesteśmy najwięksi", "Tylko u nas i nigdzie więcej" ... najprostszy lep na naiwnych.

A co do komentarza na temat archive.org ... dla mnie "archive" jest nieodzowne w poszukiwaniu starych dokumentów, kart katalogowych (nawet zawodowo), not aplikacyjnych z firm które nie istnieją od lat.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.06.18, 10:10:32 »
O. Ktoś się zreflektował i sekcja FAQ wróciła. Oczywiście nie ma do niej linka z głównej strony, bo komu są potrzebne doce techniczne...

Może to dlatego, że FAQ nie jest oficjalną częścią WoSa i nie można na nim przykleić własnej naklejki ;)

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.06.18, 16:13:28 »
A najgorsze jest to ze przez wewnetrzne niesnaski nie uzywaja bazy danych ZXDB, ktora jest jakies 6 lat do przodu wzgledem uaktualnien.

Okazuje sie ze jednak uzywaja ZXDB...ale udajac ze nie. Bozemoj... ::)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.06.20, 15:14:49 »
Mi się nie podoba nowy WOS. Wszystko jakieś takie wielgachne. Kiedyś jak się weszło w archiwum gier i kliknęło np. link z literą to otwierała się pokaźna lista gier dzięki czemu odnosiło się wrażenie iż portal zawiera bardzo dużą liczbę gier. Lista gier była przejrzysta - od razu mieliśmy wszystko jak na dłoni - data wydania, producent, język i wersja ZX Spectrum.

Co do portalu archive.org to uważam iż to coś pięknego, dzięki czemu możemy cofnąć się w czasie i otworzyć jakąś stronę tak jak wyglądała kilkanaście lat temu np. lista gier na WOS pod literą M w 2005 roku: Gry na literę M

Na archive.org często można pobrać też biosy i sterowniki do starych komputerów i kart rozszerzeń.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.06.20, 16:54:25 »
No idą z duchem czasu. Wygląda na to, że wyrzucili to wszystko, o co mogliby upomnieć się oryginalni autorzy gdyby przyszło do sprzedawania treści, chodzi mi głównie o dział dokumentacji z tymi FAQ i mirrorami martwych stron. Widać w jakim kierunku zmierzają.

Technicznie, to powinni bardzo przemyśleć czy wciskanie 100+ obrazków na jedną stronę i przeskalowywanie ich by tylko po kliknięciu "Download PDF" trzasnąć 404 po oczach to dobry pomysł.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: WoS w nowej odsłonie
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.06.20, 17:35:09 »
Jednak opłaca się mieć własne archiwa z plikami i instrukcjami.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma