Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 261935 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #390 dnia: 2018.07.30, 20:56:56 »
A emulatora żadnego nie ma?

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #391 dnia: 2018.07.30, 20:58:20 »
Te które mam, nie obsługują takich wynalazków jak Next.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #392 dnia: 2018.07.30, 21:04:52 »
Te które mam, nie obsługują takich wynalazków jak Next.

w archiwum jest cspec (pod Windows), oraz plik emul.bat go uruchamia, a demo, takie tam ruszanie spritami i sterczącym obrazkiem na layer2 ;-), a samo demo jest z 31.12.17 i gdyby wtedy wyszedł next to by było ok, a teraz to nawet ani klawisza ni ma ;-), ale kod jest i to zawsze będę chwalić

ale mogli by pokazać np. prototyp z klawiszami choćby z drukarki i byłoby widać że coś się dzieje, a tak wygląda to że owszem pchają projekt do przodu ale chyba w pojedynkę? skoro to tak idzie nie za szybko ;-)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #393 dnia: 2018.07.30, 21:09:43 »
Cytuj
w archiwum jest cspec (pod Windows)

No to pozamiatane dla mnie.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #394 dnia: 2018.07.30, 23:38:32 »
ale sprawdziłbym też ZEsarUX, może zadziała

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #395 dnia: 2018.07.31, 01:03:07 »
ale sprawdziłbym też ZEsarUX, może zadziała
Zadziałało.
Choć nie wiem czy efekt końcowy był warty tej walki z wgraniem dema na 'kartę' mmc i konfiguracją.
Machines should work. People should think.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #396 dnia: 2018.07.31, 09:25:56 »
To co jest ciekawe w tym demie to to, iż zostały dołączone kody źródłowe, które na dodatek zawierają komentarze.

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #397 dnia: 2018.07.31, 11:12:04 »
I to komentarze w języku angielskim, a wiele "spectro-podobnych" kodów ostatnio mają komentarze po rosyjsku ;-)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #398 dnia: 2018.08.16, 21:41:19 »
Przygotowania do seryjnej produkcji płyty głównej 2B (tak, tak! z kondensatorem przy zasilaniu:P)



Wreszcie jakieś wieści odnośnie klawiatury - ostatnie (?) testy wytrzymałościowe i klawisze mają trafić do producenta obudowy celem złożenia... Martwi mnie cała masa dotychczasowych zdjęć klawiszy: 0 (słownie: zero), wcale by mnie nie zdziwiło gdyby coś się wykrzaczyło i kilka dodatkowych miesięcy opóźniania nam doszło... no ale w końcu i tak cały projekt jest nieźle spóźniony, więc co tam miesiąc/dwa więcej nikogo nie zdziwi :D

A tutaj wreszcie coś co mnie pozytywnie zaskoczyło - metalowe wkręty ułatwią rozkręcania i skręcanie obudowy!



Ma to wpływ odkształcenia na obudowie, ale spokojnie... klawiszy jeszcze nie ma więc cała masa czasu na dopracowanie tego elementu :P :P :P

ps. rozwalają mnie rozanielone komentarze pod każdym update - nie jest inaczej i tym razem. Polecam się z nimi zapoznać - szczególnie Zaxon'owi :D
« Ostatnia zmiana: 2018.08.16, 21:52:05 wysłana przez Dalthon »
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #399 dnia: 2018.08.16, 22:20:51 »
A gdzie można poczytać te komentarze?
Przydałoby się trochę rozrywki przed snem.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #401 dnia: 2018.08.16, 23:12:21 »
Dzięki :)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #402 dnia: 2018.08.16, 23:25:02 »
ps. rozwalają mnie rozanielone komentarze pod każdym update - nie jest inaczej i tym razem. Polecam się z nimi zapoznać - szczególnie Zaxon'owi :D

Podejrzewam, że wszystkie negatywne szybko usuwają, zostawiając tylko kilka delikatniejszych ;)
Osobiście lubię ten projekt od strony założeń funkcjonalnych, ale w życiu bym nie zadeklarował złamanego pensa na projekt, który musiał polec na wykonaniu obudowy z klawiaturą według założonego planu. Przeczuwam, że cały plan techniczny polegał na remarketingu znanej już wcześniej płyty TBBlue, dorzucając jako wartość dodaną mrzonkę o "profesjonalnej" klawiaturze naszkicowanej radośnie przez grafika i przyklepaniu tego planu na zasadzie "jakoś to będzie, potem się będziemy martwić technicznymi detalami". A wystarczyło prześledzić, ile czasu potrzebował Djordje na przygotowanie swoich obudów i klawiatur, mając do dyspozycji chińską fabrykę tuż pod nosem.

Reasumując: Płyta TBBlue istnieje w kolejnych odsłonach od blisko 4 lat (dowód tutaj). W toku kickstartu zobaczyliśmy skorupy obudowy z kolorowymi insetami i ostatnio membranę klawiatury. Najtrudniejsze zostało na sam koniec - ekstrapolując czas opracowania kolejnych elementów, kompletnego Nexta zobaczymy najwcześniej za jakieś 2 lata ;).

I nie będzie to coś, za co bym radośnie zapłacił około 250 funtów.

PS: Dodam jeszcze rozczarowujący, nieergonomiczny układ klawiszy, najwyraźniej przeniesiony 1:1 z Plusa/128K. Aż się prosi, by poprzenosić niektóre klawisze (zwłaszcza DELETE w prawy górny róg, natomiast zmiejszony o połowę BREAK mógłby w lewym górnym rogu "udawać" Escape, wywalić TRUE/INV VIDEO, GRAPH dać gdzieś na prawo od spacji, EDIT w miejsce DELETE, przesunąć wszystkie cyfry i litery o klawisz w lewo, przesunąć średnik, cudzysłów i przecinek na prawo od P, L i kropki itp.).
« Ostatnia zmiana: 2018.08.17, 00:11:50 wysłana przez trojacek »

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #403 dnia: 2018.08.17, 00:30:47 »
Tak, cały projekt opiera się o "recyclingu" TBBlue. Dostaję te newsy, ale jakoś mnie przestały interesować. Kurz opadł, chęć posiadania Nexta mineła, przyjedzie to i pojedzie do nowego właściciela.

Oby z obudową nie skończyło się jak w niechlubnej Vedze+. Miało być ach, och, ślicznie (górny egzemplarz) a wyszło tanio i tandetnie (dolna sztuka).
« Ostatnia zmiana: 2018.08.17, 00:38:21 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #404 dnia: 2018.08.17, 01:02:07 »
Hmm, komentarzy juz nie czytam, z kółka wzajemnej adoracji Nexta dawno sie wypisałem, zwisa mi to i powiewa.Zresztą, od początku twierdziłem że na obudowie sie przejadą, co właśnie widać  :D Ludzie sie ekscytuja tymi updejtami jakby to nie wiem co bylo. Hurra, updejt 1543 , zmienilismy sróbki z tytanowych na specjalne z amelinium, bedzie latwiej rozkrecac ....Pewnie po to zeby dolutowac co tam zapomnieli znowu  :D Czy tylko mnie sie wydaje ze przetwornica na LM2596 ktora tam chyba jest to powinna miec elektrolity na wejsciu i wyjsciu?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993