Autor Wątek: O czym chcielibyście poczytać?  (Przeczytany 3566 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
O czym chcielibyście poczytać?
« dnia: 2011.12.04, 17:10:39 »
Podczas spotkania rozmawialiśmy trochę o tym jak ma się rozwijać ta strona. Podobno jednym z jej elementów mają być artykuły i nie chodzi tu o stare archiwalne artykuły z czasopism ale współczesne teksty pisane przez użytkowników portalu.

Pozwolę sobie więc założyć taki wątek i spytać - o czym byście chcieli poczytać. Ja znam się trochę na grach, trochę na programowaniu, mógłbym kiedyś coś napisać. A może przydałyby się jakieś tutoriale dla początkujących - jak obsługiwać emulatory itp?  Jak sądzicie?

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: O czym chcielibyście poczytać?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.12.04, 17:25:58 »
Ja bym chętnie poczytał o sztuczkach w programowaniu... Zawsze chciałem przerobić grę Firelord tak, żeby ładowała się z FDD3000, ale.... nigdy mi się to nie udało. Jej loader jest zagmatwany tak, że przy disasemblacji dostaje się śmieci. Są po prostu poumieszczane dziwne wartości pomiędzy właściwymi rozkazami w ten sposób, że disasembler głupieje i kod rozkazu rozpoznaje np. jako argument poprzedniego...
Z mojej strony możecie liczyć na artykuły o hardware, elektronice, naprawach sprzętu.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 830
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: O czym chcielibyście poczytać?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.12.05, 09:47:30 »
Myślę, że potrzebne są zarówno artykuły dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Ja chętnie poczytałbym recenzje gier, które się ukazują ewentualnie recenzje gier starszych, ale mało znanych, a wartych poznania.
Sam mogę czasem opisać jakieś gry (od dawna robię to na PPA :) )
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: O czym chcielibyście poczytać?
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.12.05, 18:48:17 »
Myślę, że stworzenie łopatologicznego tutoriala posługiwania się kilkoma emulatorami mogłoby paść moim czynem :) Podobnież z opisem czy recenzją niektórych programów, które mogą być pomocne przy twórczości ewentualnych zainteresowanych.
Jakieś sztuczki, kruczki i trochę "przeniesienie i skumulowanie" w jednym miejscu wiedzy np dotyczącej FDD3000 czy pomniejszymi przydatnymi procedurami w ASM również.

Sam chętnie poczytałbym nt. "jak to jest zrobione?" a dotyczyłoby to idei wybranych efektów np z dem. No i chętnie o różnych drobnych przeróbkach sprzętowych (wyjście composite, RGB etc.) jak przerobić zasilacz z PC aby zasilał Spectrum z dywizjonem przystawek, tudzież inne ciekawe przeróbki z montowaniem w inne obudowy itd. itp.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...