Autor Wątek: IDE na blaszaka  (Przeczytany 19801 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: IDE na blaszaka
« Odpowiedź #15 dnia: 2011.11.08, 12:35:54 »
Cieszę się że mogłem komuś poprawić humor:)   A kolega Powolniak to w ogóle mnie zmylił swoim nickiem, że to niby mu trzeba prosto i powoli tłumaczyć, a tu proszę ekspert pełną gębą :)

RCL

  • *
  • Wiadomości: 49
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
    • RCL/RS/VVG
Odp: IDE na blaszaka
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.05.02, 12:10:55 »
A po co plugin? Eclipse przecież ma makefile projekty, przynajmniej po zainstalowaniu CDT (jak zresztą i Visual Studio, nawet najnowsze - chociaż w VS można i na custom build steps jechać). Chyba że do debugowania, ale source-level debugger dla Speccy jest IMHO overkillem... jak się pisze w asmie, to wystarczy zwykłego debuggera, w stylu STS (bądź wcześniej MONS), a takie są już wbudowane w emulatory (np. UnrealSpeccy - nie portable).

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: IDE na blaszaka
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.05.03, 15:34:31 »
To, że można pisać przy użyciu Makefile'i jest oczywiste - sam to robię i nie używam do tego Eclipse'a

Pisząc o pluginie miałem na myśli coś bardziej kompleksowego - integrację z emulatorem i debuggerem (w tym również na poziomie mechanizmów debuggu w Eclipsie) ale także dodatkowe elementy jak obróbka grafiki w formatach potrzebnych przy pisaniu programów itp. Chodziło mi o coś w podobnym zamyśle jak plugin do pisania aplikacji Androidowych z obsługą różnych dodatkowych mechanizmów.

Choć jak się przekonałem jak już zacząłem dłubać spokojnie radzę sobie używając zwykłego edytora tekstowego, pasmo, make i paru dodatkowych drobiazgów ;)

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: IDE na blaszaka
« Odpowiedź #18 dnia: 2013.01.08, 20:16:31 »
Nie wiem czy temat dalej aktualny, ale ja uzywalem
Notepad++, sjasmplusa i zx spina do emulacji Divide.
Niezle mi sie to sprawdzalo przy patchowaniu fatware'a i probach na goraco ;)