Autor Wątek: Sygnały video  (Przeczytany 23297 razy)

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Sygnały video
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.03.04, 16:17:01 »
Masz rację Gryzor nie wiedzą co piszą , nie widziałem nigdy Timexa i pochodnych z RGB ale z  ciekawości  dorobiłem Timex2048 takie wyjście  i czeka na nowego Pana
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

kohler

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Earth, 3rd Solar
Odp: Sygnały video
« Odpowiedź #16 dnia: 2014.02.08, 12:44:36 »
Co masz na myśli martin381 mówiąc o pochodnych? Czy tylko unipolbrity, czy któreś ze spectrumów też? Jak to wyprowadziłeś?

Mam monitor 21" lcd który służył niegdyś matce medycynie. Native resolution 1600x1200, lecz to, co w nim ciekawe to to, że obsługuje rozdzielczość 320 i 640x200, np. Atari ST. Wejście VGA analogowe, z resztą jedyne, więc nie podejrzewam cyfrowego wejścia RGB. We wtorek będę miał szaraka +2, gdzieś w tym czasie kabel do SCART'a z obróbką sygnału na analog. Jestem szalenie ciekawy, czy po przelotce SCART > VGA sygnał mi pójdzie ... Z Amigi widać wybrane 200 linii ...

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Sygnały video
« Odpowiedź #17 dnia: 2014.02.09, 14:13:51 »
Pisząc o pochodnych miałem na myśli TC2068 czyli też unipolbrit.
Moja przeróbka była prosta 3 rezystory 330 ohm aby uzyskać odpowiedni poziom poziom sygnału RGB
i sygnał synchronizacji. puściłem też audio i zrobiłem sygnały do przełączenie  w tryb monitora RGB przez eurozłącze.
Konkretnie gdzie i do czego podlutowane to w tej chwili nie wiem(nie pamiętam) nie zrobiłem dokumentacj a tego TIMEXa nie posiadam,
mam jeszcze innego postaram się przypomnieć co i jak jak  :)

Efekt był bardzo dobry :D
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

kohler

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Earth, 3rd Solar
Odp: Sygnały video
« Odpowiedź #18 dnia: 2014.02.09, 18:02:35 »
Jeśli sobie przypomnisz,będę wdzięczny. Poluję na TC2048 w świetnym stanie, właśnie mi uciekł na alledrogo jeden - zgapiłem się pod koniec licytacji ... Chętnie takkiego moda przygarnę, zwłaszcza, że monitorka się chyba szybko nie ppozbędę, a nawet nowe TVset'y nadal miewają RGB przez SCART'a.

coberr

  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Miejsce pobytu:
    Gorzów Wlkp
Odp: Sygnały video
« Odpowiedź #19 dnia: 2014.02.12, 00:51:44 »
z tego co widzę - spektrus ma odwrócone wszystkie sygnały (z ULI). Nie są to Y U V a : -Y; -U; -V

trza by było to odwrócić :) - wtedy otrzymamy Y U V.

Od jakiegos czasu tak kombinuję aby zaprojektować konwerter ale jakoś nie miałem okazji do tego się dobrać.