Autor Wątek: Podłączenie monitora CGA/EGA  (Przeczytany 1384 razy)

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 505
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Podłączenie monitora CGA/EGA
« dnia: 2020.01.27, 14:59:37 »
Mam monitor CGA/EGA i stosowne laptopy, jeden z CGA, drugi z EGA. Chciałbym je podłączyć, ale 9-pinowy kabel wystający z monitora jest bardzo krótki. Potrzebuję kupić przedłużacz tego kabelka - i teraz mam problem, bo dedykowany kabelek na Allegro ma takie same końcówki z dwóch stron.

Widzę dwie opcje:
1. Zakup takiego kabelka (link do allegro usunięty ) oraz adaptera (link do allegro usunięty ).
2. Zakup takiego kabelka ( link do allegro usunięty ).


Prośba do ludzi którzy pamiętają tamte czasy - czy opcja 1 i 2 są obie prawidłowe, czy tylko jedna z nich? Bo opcja 2 jest znacznie tańsza niż 1...


apk

  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: Podłączenie monitora CGA/EGA
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.01.27, 15:34:54 »
Wg mnie opcja 2 jest ok. Z jednej strony gniazdo a z drugiej wtyk i połączenie 1:1.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2430
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Podłączenie monitora CGA/EGA
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.01.27, 15:43:40 »
Widzę tylko jeden problem z kablem tego 2 typu, prawdopodobnie brak ekranowania = słaba jakość obrazu.

Najlepiej kupić sobie wtyk + gniazdo do tego 2 obudowy i kabel ekranowany 8-żyłowy (najlepiej każda żyła w osobnym ekranie), samemu to polutować i ekran dać na masę (pin 1).
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.