Autor Wątek: Drugie powitanie ;)  (Przeczytany 3989 razy)

drakon

  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Miejsce pobytu:
    Świdnica
  • Press play then any key!
    • Magia Ośmiu Bitów!
Drugie powitanie ;)
« dnia: 2018.09.01, 11:32:59 »
Ja się witam po raz drugi, choć cały czas jestem w sumie obecny ;)

Pozbyłem się jakiś czas temu ZXa, co oczywiście - jak czas zweryfikował - było błędem, więc od kilku miesięcy jestem znów posiadaczem szaraka. Do środka poszedł TSFM, Umbrella i CVBS mod.
Co mnie najbardziej irytowało, to niestandardowe porty joyów, więc została zamontowana płytka od Lotharka i w końcu mogę podpiąć swoje joye bez kombinacji.

Do tego znowu DivSDNano od Zaxona. Jedyne, co mnie irytuje w tym urządzeniu, to brak obsługi długich nazw, ale to raczej wina samego ESXDosa.

No i tym razem, zamiast być "przenośnym", +2 wylądował na stałe na biurku obok C64 i CPC. Za to Atari poszło do szafy :D.

Od wczoraj oddaję się wciągającej rozgrywce w Sword of Ianna :D
A później... ProTracker :P

Pytałem już na forum - ogarnia ktoś temat myszy do +2? W tej chwili mam zamontowane to: https://lotharek.pl/productdetail.php?id=147 i zastanawiam się, czego szukać w temacie myszy, by używać z ProTrackerem.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Drugie powitanie ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.09.01, 11:49:27 »
Jak przez port joysticka, to np. GEOS Turbo Mouse. Powinny też działać któreś myszki amigowe (te z trybem emulacji joysticka).
Z "natywnych" myszy do Spectrum jest Kempston Mouse i AMX Mouse. Do nabycia właściwie tylko w formie klonów oryginalnych interfejsów.