Autor Wątek: Rubikus  (Przeczytany 4438 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: [k] Płytę zx48+
« Odpowiedź #30 dnia: 2021.01.17, 10:25:18 »
Cóż, widać że to co rubikus przedstawił tu, na forum, nie jest odosobnione. Widać też pewien schemat jego działania.

Wątki z naszego forum: https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5743.0
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5692


m0b

  • *****
  • Wiadomości: 805
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: [k] Płytę zx48+
« Odpowiedź #31 dnia: 2021.01.17, 11:51:34 »
A ja nadal nie rozumiem tego "modelu biznesowego". "Rozumiałbym" kogoś, kto przez jakiś czas handluje normalnie (buduje markę), potem wystawia jakiś szereg ciekawych rzeczy, inkasuje kupę szmalu i znika. Tutaj mamy osobę, która okresowo ("na kogo wypadnie ...") nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Ale zdarzało się, że po paru miesiącach jednak wysyłał towar, albo zwracał kasę i działa nadal. Zapewne dociera do nas tylko jakiś procent tego, bo reszta macha ręką, ale jednak ten handel prowadzony jest cały czas pod tą samą "marką", część osób ma ze sprzedającym dobry kontakt, chwalą go itd. Naprawdę da się zarobić prowadząc "biznes" w ten sposób??

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #32 dnia: 2021.01.17, 14:41:02 »
Proponuję zakończyć tą dyskusję bo nie wnosi ona nic konstruktywnego.
Już wszyscy wiedzą kto, zacz-alazisz jest ten pan. Każdy sobie wyciągnie własne wnioski i tyle.

Mnie nigdy nie wyciął takiego numeru jak w/w.
Ale po opiniach, które przeczytałem w sieci i rozmowach z ludźmi znającymi tego pana, nie zamierzam podtrzymywać jakiegokolwiek kontaktu z tą osobą.

"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #33 dnia: 2021.02.18, 13:09:41 »
Z racji tego że rubikus nie reaguje na ten wątek i jak dotąd nie wytumaczył sytuacji,
wysłałem mu PW z prosbą o wyjaśnienie sprawy, np w tym wątku, do końca dzisiejszego dnia.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #34 dnia: 2021.02.19, 10:37:27 »
Dodam tylko jedną rzecz - być może istotną.

Od dłuższego czasu banki nie wymagają zgodności jakichkolwiek danych poza prawidłowym numerem konta.

Czyli przelew dojdzie nawet jak wpiszę jako odbiorcę Bolesława Chrobrego. Mataczenie z adresatem konta służy tylko dodatkowej warstwie ściemniania pt. "kolega/żona/kuzyn już dostali kasę, na dniach wysyłam".
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #35 dnia: 2021.02.19, 10:54:11 »
Dzień minął.
Admin - kończ waść ten wątek, forum wstydu oszczędź za takiego "forumowicza".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

bary53

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    polska
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #36 dnia: 2021.02.20, 23:28:45 »
Hej
Po mojej akcji na forum "c64scene.pl" Rubikus zadzwonił 23 stycznia  .Na początku atak na mnie że tak sie nie robi i i inne krzyki,
obiecanki o wysyłce i zgoda. Jak narazie NIC. Więc czas na blokowanie sewisów ogloszeniowych!!
Mam nadzieję że RUBIKUS to przeczyta.

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #37 dnia: 2021.02.21, 08:55:40 »
Przykre bo tu na forum odbywa sie sąd nad jednym z użytkowników forum. Najlepiej go usunąć bo przeciez to takie proste, nie?
moje marzenie: Timex 2048 128K

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 805
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #38 dnia: 2021.02.21, 09:30:15 »
Ok, a jakaś inna propozycja? Podjedziesz do niego, odbierzesz płyty i odeślesz, bo jak widać zarobiony jest? Bary53 i tak wykazuje benedyktyńską cierpliwość załatwiając sprawę cały czas kanałami nieoficjalnymi.

Kacper

  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Miejsce pobytu:
    Zielonka
  • i am Groot
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #39 dnia: 2021.02.21, 14:10:48 »
Przykre bo tu na forum odbywa sie sąd nad jednym z użytkowników forum. Najlepiej go usunąć bo przeciez to takie proste, nie?

proste Jacek to by było gdyby Tygrys urwał łeb sprawie 14 stycznia
a teraz widać po miesiącu że Rubikus ma wywalone co o nim pisać
więc rację ma Maryjan

Dzień minął.
Admin - kończ waść ten wątek, forum wstydu oszczędź za takiego "forumowicza".
Kończ waść, wstydu oszczędź


Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Rubikus
« Odpowiedź #40 dnia: 2021.02.21, 19:02:12 »
Mam nadzieję że Jacek nie będzie już ulegać manipulacjom takimi słodkimi słówkami.

Jakby rubikus chciał wyjaśnić sytuacje o rozwiązać problem, z pewnością post barego53 wyglądałby inaczej, a tak - mamy kolejne próby manipulacji, słowo ze odda płyty po czym nic.

Pamiętam ze przy ostatniej podobnej sprawie w 2016 roku też miałem negocjacje o skrócenie bana i stawianie mi warunków.. ale to akurat przez wysłanników.

Z ostatnich informacji, rubikus przeniósł się na facebooka.

Zamykam wątek. Jeżeli Bary będzie chciał coś dodać, otworzy go ponownie i będzie mógł opisać koniec tej historii.