Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
AMSTRAD / Odp: Amstrad CPC 464 artefakty potrzebna pomoc w diagnozie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 14:31:10 »
W moim przypadku to zazwyczaj RAM'y głownie padały w tych modelach, ale może być różnie... czasem też jakiś TTL poleci.
2
HARDWARE / Odp: UVY do RGB Converter (ZX Spectrum 48)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Dzisiaj o 13:27:40 »
Dalsze informacje .

Mam teraz ULA 6C001E-6 i została ona przetestowana :D
Obraz jest fantastyczny, pierwszy Scandoubler, który poprawnie analizuje jasny (Bright) sygnał.

Niestety jest też wada: małe skupiska pikseli lub linie pikseli pojawiają się w nieregularnych odstępach w dolnej połowie ekranu.
Wygląda to tak, jakby drugi obraz próbował narastać w tle, mocno podejrzewam problem z synchronizacją lub coś podobnego.
Spróbuję skontaktować się z twórcą konwertera, może on ma pomysł na przyczynę błędu.
3
POWITANIA / Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sokot dnia Dzisiaj o 10:53:53 »
Hej witam wszystkich.

Posiadam amstrada cpc 464 i Spectruma gumiaka w obydwóch trzeba trochę  grzebać.
Poszukuje też nijakiego Pana o ksywce Zaxon co wieść niesie że robi najlepsze wgrywadełka na te komputery - jeśli to czytasz to to daj mi prosze znać czy można u ciebie zamówić DDI5 na amstrada.

Pozdrawiam serdecznie
4
AMSTRAD / Amstrad CPC 464 artefakty potrzebna pomoc w diagnozie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sokot dnia Dzisiaj o 10:47:32 »
Witam,

Dostałem 2 amstrady cpc464 jeden działający a jeden wyświetlający obraz jak na zdjęciu. Ze wstępnych moich poszukiwań wiedzy (też na tym forum) wyłonił sie obraz ze za tego typu awarie zazwyczaj odpowiadają albo procek Z80 albo Gate Array albo ramy. Z prockiem i Gate Arrayem sprawe wyjaśniłem szybko podmieniając działające układy z dobrego amstrada. TO nie było to niestety obraz wciąż był taki jak na zdjęciu. Pozostały mi ramy (mam nadzieję ;)). Podobno ramy grzeją się jak są zepsute - tutaj jednak nie ma takiego efektu. Zakupiłem więc kilka zamienników i przy okazji podstawki bo jak będe wymieniał to fajnie zrobić to już tak by w przyszłosci sie nie bawić w lutowanie przy takich problemach. Nie chce jednak wymieniać wszystkiego na pałe i tu pytanie do waszego doświadczenia w tej dziedzinie. Można to jakoś pomierzyć ? Mam multimetr, oscyloskop też zdobędę. Zależało by mi na praktycznych wskazówkach z waszej strony. W sumie jara mnie to  i chciałby go sam naprawić ale wiedze dopiero zdobywam a praktyki brak. Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam i wrzucam trochę fotek felernej płyty i obrazu

5
RÓŻNOŚCI / Odp: Koniec Z80
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZX Freeq dnia Dzisiaj o 09:48:20 »
No to ceny Z80 i ZXów pójdą jeszcze bardziej w górę. Ostatni moment na zapasy ;)
6
HARDWARE / Odp: UVY do RGB Converter (ZX Spectrum 48)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Dzisiaj o 09:25:58 »
Witam,

Scandoubler Faudraja skończony, niestety niezbyt obiecujący.
Testowałem płytkę na LEC R3 z trzema różnymi ULA.

Były to ULA 5C112E, bez obrazu, tylko kolorowe pole pikseli.
Na obrazie z vLA82 i NEBULA obraz startowy komputera jest rozpoznawalny, ale mocno rozpikselowany.

Próbuję teraz wypożyczyć ULA z serii 6, aby sprawdzić, czy próba się powiedzie.
Oczywiście jest też możliwe, że LEC R3 za bardzo różni się od oryginalnego Spectrum 48, ale to też przetestuję.
Poinformuję o tym.
7
PROGRAMOWANIE / Odp: Tworzenie nowej gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez FOYM dnia Dzisiaj o 09:23:00 »
Cześć! Imho, sukces gry w największym stopniu zależy nie od „zdolnych koderów”, ale od dobrej grafiki.
8
RÓŻNOŚCI / Odp: Koniec Z80
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trojacek dnia Dzisiaj o 09:07:32 »
Trzeba będzie jakiś zapas kupić...

Spokojnie, Chińczycy już to zrobili za Ciebie ;)
9
RÓŻNOŚCI / Odp: Koniec Z80
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArturM dnia Dzisiaj o 09:00:33 »
Trzeba będzie jakiś zapas kupić...
10
RÓŻNOŚCI / Odp: Koniec Z80
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tygrys dnia Dzisiaj o 08:48:44 »
14 czerwca, piątek, może jakieś piwko z tej okazji -> Tygrys?

Jasne, nie ma problemu, jak tylko będą chętni.
Strony: [1] 2 3 ... 10