Autor Wątek: *ZAGADKA* Sinclair BASIC, a trochę nie BASIC -- w czym to było napisane?  (Przeczytany 6969 razy)

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odnalazłem starą kasetę z programami napisanymi przeze mnie w 1985 roku. Wyraz "programami" jest mocno naciągany, bo to kilku-kilkunastoliniowe kawałeczki w Basicu, napisane do szkoły [np. program ZADANIA, który oblicza liczbę i wagę jabłek itp itd.] czy wpisane z Bajtka [programik AMSTRAD, który redefiniuje czcionkę tak, aby wyglądały jak na Amstradzie]. Są też zgrywy z Hobbita. 8^)

Pośród nich znalazł się jakiś dziwny programik, którego nie jestem w stanie rozgryźć. Napisany najwyraźniej z pomocą jakiegoś dopalacza basicowego. Na pewno nie jest to Beta Basic 1.8 ani 3.0. Nie jest to też Super Code II, który miałem na jednej z pierwszych kaset.

Może ktoś jest w stanie zanalizować co to jest? Sam program zaczyna się od linii 0, w której definiowane jest mnóstwo funkcji, jak na załączonym obrazku -- to może być charakterystyczna cecha tego dopalacza. Inne interesujące rzeczy są umieszczone od linii 9000 -- widać na dłoni, że tam musiał siedzieć jakiś "dopalacz".

Jakby komuś udało się odpalić to cudo to proszę się nie śmiać -- chyba wiem, co tam jest "zaszyte", podczas ładowania słuchać trzy ekrany, a sam program prawdopodobnie służy do ich naprzemiennego wyświetlania, z możliwością wgrania własnych obrazków.

Zamieszczam zrzut ekranu z tymi DEF FN-ami oraz plik TAP, który udało mi się zrobić przy pomocy ZX Spin i *NIEZAWODNEGO* Copy Copy.
--
rafamiga

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
A jest nagroda za rozwiązanie tej zagadki?
Bo bardzo łatwe zagadki rozwiązuję tylko jak jest nagroda.  ;D

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Skoro łatwa to symbolicznie -- piwo na następnym spotkaniu.
--
rafamiga

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Beta Basic 3.0. Ludzik biegnie.
Zabawnie - obrazki są w zmiennych tekstowych. Już zapomniałem te bajery Beta Basica.
Easy money  ;D