Autor Wątek: Radiomagnetofon  (Przeczytany 4920 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Radiomagnetofon
« dnia: 2018.04.16, 22:01:35 »
Hejka

Jekies 30 lat temu moj kumpel dostal na urodziny radiomagnetofon taki, ktorego mu potem zazdroscil prawie kazdy, co niestety w porywach mial tylko kasprzaka.
Dzisiaj ku mej uciesze po powrocie do domu znalazlem w pokoju oparta o sciane paczke, w ktorej w koncu sobie taki kupilem :)
Mimo to, ze na obudowie ma wybite 11/88 to wciaz wyglada i brzmi jakby byl nowy. Wszystko dziala, oba mechanizmy sie kreca, potencjometry nie trzeszcza, tylko niestety jeden glosnik trzeba bedzie wymienic. Tak czy inazej, nawet moja Corka zeszla z gory i poprosila zebym nalozyl limit na "2unlimited no limits" :)

Bez dalszego wstepu :)


tomekd

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.04.16, 23:02:13 »
Fajny sprzęcik. Ja ostatnio uratowałem od złomowania ciekawy amplituner Unitra ZRK HiFi 160, który kiedyś posiadałem. Udało mi się, jak oceniam, doprowadzić go do stanu bardzo dobrego. Miał spaloną końcówkę mocy i kilka innych usterek. Dziś gra pięknie i znów cieszy ucho :)
Nakręciłem krótki filmik jak wygląda i gra, bo jest to dość rzadki sprzęcik :)
https://youtu.be/EgQtJJflZos
Pozdrawiam.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.04.16, 23:22:17 »
Pierwszy raz widzę 3 głośniki w jamniku i 2 kasety w jednej kieszeni.

- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.04.17, 00:18:33 »
2 kasety w jednej kieszeni i mnie kiedyś zdziwiły, w jakimś podobnym sprzęcie. Niezły bajer!
Ale największe wrażenie robi ten wylot bass-refleksu na dole: podwójny o szerokości całego sprzętu - pewnie zdmuchuje włosy z głowy ;)

Fajny sprzęcik. Ja ostatnio uratowałem od złomowania ciekawy amplituner Unitra ZRK HiFi 160, który kiedyś posiadałem.
...
Ale wiesz, że z Unitry to on ma głownie logo? Powinien nazywać się Yugo ;)
Widziałem parę razy w sklepach - zachwycał mnie zwłaszcza regulator średnich tonów.

tomekd

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.04.17, 00:38:35 »
Ale wiesz, że z Unitry to on ma głownie logo? Powinien nazywać się Yugo ;)
Widziałem parę razy w sklepach - zachwycał mnie zwłaszcza regulator średnich tonów.

Tak, wiem, że to konstrukcja jugosłowiańska firmy Elektronska Industria. Składany był jednak przez Kasprzaka i sprzedawany w Polsce :) Mam do niego sentyment, a sprzęt naprawdę świetnie brzmi :)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.04.17, 00:49:08 »
Jak by poszukać, to idzie dostać takie amortyzatory piankowe.
Jesli głośniki są sprawne, a membramy całe, można je zregenerować.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.04.17, 01:07:46 »
No i coś ty dobrego zrobił, przez ciebie już ponad 2 godz szukam w necie sprzętów jakie kiedyś miałem.

Naj sam pierw było radio Sonata z adapterem. Starzy je kupili zanim się urodziliśmy.


Szpulowy Unitra ZK 120 - nasz był ciut lepszy bo miał licznik, ale nadal tylko 2 głowice.
Strasznie dudnił przy odtwarzaniu. Z TV można było nagrywać tylko mikrofonem.


Unitra Emilia - Pierwszy kaseciak, nie pamiętam co się z nim stało, a zniknął zanim się dorobiłem kompa.


Kasprzak RM222 - To było radio do kuchni, do słuchania radia z ryjem. Kto wie może nadal tam stoi. ;)


Kasprzak RMS451 - Przez pewien czas miałem taki kabel że Amstrad potrafił pauzować mu silnik.


Jamnik International - Długo stał na TV i monitorze.
Choć nie miał wzmacniacza przy AUX to kabelki do głowicy i grał. Niskie tony miał słabe.


Sanyo W170L - To było pudło rodziców za dolce, ale jak ich nie było to hałasowałem. Miał odczepiane głośniki.


Samsung 14" CK-3351X - Że też nie ma w necie aktualnych przyzwoitych fotek. Miał bardzo przyjemny głośnik. I plamkę prawie tak małą jak w monitorach do Amigi. Z miejsca bym się zamienił za mojego 100kg Philipsa. :D 
https://www.olx.pl/oferta/telewizor-kolorowy-samsung-14-kineskopowy-CID99-IDnd9YU.html#013534ab82

« Ostatnia zmiana: 2018.04.17, 01:20:06 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.04.17, 09:26:19 »
Super ten sprzęcik z pierwszego posta. Pierwszy raz widzę podwójne sloty na kasety, tak ułożone.  :o

Hehe, też kiedyś tak miałem, że wyszukiwałem pięknych fotek sprzętów, które kiedyś posiadałem. Gdzieś sobie leżą (zdjęcia) w domu na jakimś talerzu dysku...
Ta fotka nie jest ładna, ale to RMS303. Męczone przeze mnie godzinami. Podłączałem do niego AY przez wejście DIN. Dobrze grało.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.04.17, 09:54:29 »
Hehe, fajna sprawa, bo ten szpulowy tez taki u nas byl tez z licznikiem ale tez niestety tylko dwie sciezki i na lampach. Wersja 140 i jeszcze T (na tranzystorach) byla za droga, lub z innych powodow niedostepna, albo byly w sprzedazy ale nieposkrecane i bez glowic, gdyz wlasnie przeszly Polska kontrole jakosci :)
Ten grajek mi sie zachowal w pamieci bo zaden Kasprzak, nawet Condor nie byl w stanie wygenerowac namiastki basu, jaki wychodzi z tego Sharpa.
Mam tez JVC rv nb 100 a na wieksze imprezy Onkyo z Altusami 300, ale to jest nowe i juz nie cieszy tak jak ten, co "zawsze chcialem miec" :)

Pozdro.

« Ostatnia zmiana: 2018.04.17, 10:24:15 wysłana przez sajmosia »

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Radiomagnetofon
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.04.18, 13:40:44 »
Hmmm....

Drugi dzien (z przerwami) szukam zamiennika tego glosnika. Najlepszy bylby oryginalny ale wyglada, ze takich juz nie ma.

Bede musial cos dopasowac. Na tym jest napisane 6 Ohm, 15W, 10Cm.

Wracajac jeszcze do Internationala, to ten jeszcze nie byl taki zly. Do dzisiaj jeden gra u dziadka w garazu :)
Ale trafila mi sie kiedys podrobka firmy Panascanic w lekko wiekszej i bardziej zaokraglonej obudowie z naklejka w rogu z napisem 240W :)

Pozdro.