Autor Wątek: The StoneChip Professional Keyboard  (Przeczytany 2319 razy)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
The StoneChip Professional Keyboard
« dnia: 2017.03.13, 11:59:10 »
Cześć.
W trakcie poszukiwań fajnej obudowy do JS128 wpadła mi w ręce taka dziwna klawiatura.
Niestety, ze względu na swoje dość niestandardowe wnętrze i listwę przyłączeniową, klawiatura ta okazała się nie przystosowana do moich wymagań.
Według mnie, produkt StoneChip prezentuje się dość ciekawie, ze względów konstrukcyjnych i wizualnych.
Klawisze są solidnie wykonane, "twarde" przy wciskaniu, reagują nawet gdy wciskamy na samym brzegu klawisza.
Nie jestem jeszcze pewien, w jaki sposób jest montowana płyta główna w środku tej obudowy - widzę tylko jedno miejsce gdzie można przykręcić listwę, wygląda na to że płyta główna będzie niejako ruchoma... Prawdopodobnie do solidnego zamocowania, będę musiał dorobić jakiegoś rodzaju podpórki, albo klocki dystansujące... w każdym razie kwestia jest do przemyślenia.
Nie będę opisywał co oznaczają przełączniki na obudowie - sposób działania jest wyjaśniony z instrukcji.
Dodam jeszcze, że przy opcji "BEEP" nie można wgrywać programów z kaset. Kwestią do sprawdzenia jest, to czy po wgraniu np. gry (przełącznik w pozycji "LOAD"), przełącznik można ustawić w położeniu centralnym i w ten sposób przekierować dźwięki z "bipczyka" na głośniczek w obudowie.
Niestety, górna powierzchnia klawiszy jest ?pomazana? czymś w rodzaju "lakieru"... gdy sprzęt do mnie przyjechał, klawisze były trochę lepiące, teraz "lakier" stężał. Chciałbym to usunąć, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, by napisów nie zniszczyć...

Pozdrawiam.
Boyo
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: The StoneChip Professional Keyboard
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.03.13, 11:59:49 »
I jeszcze zdjęcie StoneChipa w akcji...
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: The StoneChip Professional Keyboard
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.03.13, 12:02:51 »
Fajne znalezisko
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D