Autor Wątek: [Nowa gra] Krunel  (Przeczytany 19837 razy)

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #45 dnia: 2013.10.11, 11:52:52 »
Nie da się z powodu zupełnie innej obsługi obwiedni, których po prostu nie da się zrobić na AY-kach.
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #46 dnia: 2013.10.19, 00:43:10 »
Jak Wy to zrobiliście, że na planszy Stats wyświetlane jest jednocześnie 327 kolorów na przykładowym screenshot? Tego nie da się na gigascreen, teoretycznie jedynie na ULA plus. Grałem w Spin 0.666 z włączonym filtrem reduce gigascreen flicker, który jedynie nakłada na siebie 2 następujące po sobie ramki. Zapomniałem wzory z kombinatoryki, ale chyba limit przy 15 kolorach to 225. Żadnych rozmazujących filtrów czy scanlines nie toleruję. Pixel musi być pixelem. :P Nie raz na takich migających ekranach było kilkadziesiąt kolorów, ale tyle nigdy, albo mi się Irfan skopał :)
Fajnie się gra, choć nie zauważyłem kiedy przeszedłem do 7 levelu. Ciekawie by było gdyby klocki się zmieniały po przejściu, tylko wtedy co z tymi na dole? Jest ok.
« Ostatnia zmiana: 2013.10.19, 00:50:16 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #47 dnia: 2013.10.19, 11:34:00 »
Tam nie ma żadnych sztuczek, nie ma multikoloru, standardowe kolory ZX Spectrum.

Gra ma zachęcić do grania, a nie od razu zabijać przy pierwszej lepszej okazji, dlatego też doszedłeś bez problemu do 7 levelu.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #48 dnia: 2013.10.28, 15:41:38 »
Dla porządku dodam że gra zajęła 1 miejsce w Retro Game Compo -> http://speccy.pl/news.php?readmore=81

Będąc na imprezie, przekonałem się że wersja dla TC2068 ma sens.
Muzeum Retrokomputerów -- należące do jednego z Techników, wystawiało Unipolbrity 2068. Zawsze stały włączone,
ale nigdy nic na nich nie było odpalone, dlatego że nie mieli ROMu ZX Spectrum. Powiedziałem że mam grę, która na tym
pójdzie, kazałem ściągnąć winTZX, bo nie mieli magnetofonu pod ręką, oraz kabel jack. Pokazałem jak wpisać LOAD  ""
... i już po pół godzinie walk z techniką (kabel jack byl stereo) udało im się odpalić grę. Podłączyli joya do komputera i grali.
Ich zadowoleniu nie było końca. Specjalnie dostawili do Timexów kolorowe monitory, bo wcześniej mieli tylko zielone/czarno-białe
Biazety / Unimory.  Teraz dopracują metodę na wczytywanie gry i będą ją demonstrować na kolejnych pokazach.

A ja byłem mega zadowolony że ktoś skorzystał z wersji na TC2068.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #49 dnia: 2013.10.29, 16:52:18 »
Świetna historia! Taka do opowiadania po latach...
A jak kiedyś będą zawody w Krunelu, to już widzę zwycięzców.  ;) Jakbym miał jeden program na mój komputer, to umiałbym grać tak jak Hendrix na gitarze: lewą ręką, prawą ręką, zębami, do góry nogami, na leżąco...itd.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #50 dnia: 2013.10.30, 05:44:23 »
Gratulacje, i czekamy na sequel :)

Co do screenshotu i kolorów, to tak mnie gra wciągnęła, że nie zauważyłem powiadomienia z komunikatora (nie wiem jak gnoja ustawić żeby nie wkurzał kiedy gram). To z tego były dodatkowe kolory, screen z gry to 19 kolorów.
AY Music, ULA plus.

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #51 dnia: 2013.11.01, 18:08:11 »
Nagroda na najlepszą grę zgarnięta, unipolbritowcy odkryli sens życia, ale może jeszcze nie czas na odsyłanie "Krunela" do historii? Chętnie zobaczyłbym grę w wersji 1.1 z kilkoma poprawkami:
1) Możliwość grania z muzyką i dźwiękiem jednocześnie (teraz jest albo muzyka albo fx). Sporo gram ostatnio w "Plotting" i tam jest do wyboru tylko muzyka, tylko fx albo muzyka+fx.
2) Dodanie trybu gry, w którym jest jakiś cel do osiągnięcia (i jest zakończenie z gratulacjami). Teraz gra się w nieskończoność i jedyne osiągnięcie to wynik punktowy, który i tak znika po wyłączeniu komputera. Wspomnianym celem może być np. przejście 10 etapów, z których każdy polega na zniszczeniu określonej liczby klocków. Po przejściu etapu nr 1 studnia jest czyszczona i zaczyna się etap nr 2 z szybciej spadającymi klockami.
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #52 dnia: 2013.11.03, 00:03:12 »
Efekty w tej grze są wielokanałowe, zagraj sobie np. w Xenon, to zrozumiesz bezsens takiego rozwiązania.
Co innego gdyby efekty były na beeper lub 1 kanał AY.
Myślę, że Krunel to skończone dzieło. Tak jak po Tetris pojawił się Tetris 2 (wprawdzie napisany przez inną firmę), być może będzie Krunel 2 z tym co piszesz. Przechodzenie etapów polegających np. na "ułóż ten wzór", "dopasuj 256 zielonych klocków", usuwanie przeszkód, inne klocki w każdym poziomie, różne tempo spadania. Do tego nowa muzyka, nowa grafika. To chyba lepsza perspektywa niż grzebanie w już wydanej grze.  8)
AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #53 dnia: 2013.11.03, 14:46:56 »
Mam zamiar wypuścić kolejną wersję gry, która jednak będzie zawierać poprawki zauważonych błędów.
Jakieś pomysły na kolejne gry mam, ale co dalej, czas pokaże.

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: [Nowa gra] Krunel
« Odpowiedź #54 dnia: 2013.11.24, 21:42:04 »
Nowy emulator Sama Coupe ASCD bez problemu odpala pliki .tap. Wystaczy ustawić emulację na mod Spectrum i odpala się ładnie z dźwiękiem SAA.
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)