Autor Wątek: MC 1206  (Przeczytany 3413 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: MC 1206
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.12.09, 12:04:32 »
Łoo..., panie, z tymi UL1901 to były jazdy w magnetofonach Kasprzaka.
Grzało się to mocno, przez co obroty były w cały świat.
Ile ja wymieniłem tych silników z takimi stabilizatorami obrotów na UL1901 to nie wspomnę.

Może i do zegarka to i dobre było, ale jako stabilizator obrotów do silnika - nie bardzo.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

oj_mix

  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: MC 1206
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.12.09, 13:44:46 »
Tak samo jak UL1401..1405 jako wzmacniacz mocy - bardzo delikatny układ audio, można było użyć jako stabilizator napięcia lub fabryczny przykład wykorzystania UL1403 (3szt) jako sterownik silnika liniowego w gramofonie Adam - bo CEMI nie produkowała scalonych driverów z wyjściem przeciwsobnym.

Na rynku też było dużo elementów pozakatologowych, które sam też wykorzystywałem - bo było zawsze trochę taniej.

Dzisiaj wszystko jest, wystarczy przejrzeć ile jest na rynku np. samych stabilizatorów napięcia a kiedyś z czegoś innego trzeba było zrobić coś innego.

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: MC 1206
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.12.21, 20:08:07 »
Kurcze, wątek mi się rozwinął, a ja nie dostałem żadnego powiadomienia...

Z tymi MC1206 jest tak własnie trochę dziwnie. Podstawki raczej odpadają, bo mam 4 różne oddzielne urządzenia i w każdym jest ten sam problem, który opisałem na wstępie. Jeden zegar to Vicomed i też nie reaguje na ustawienie aktywnego budzenia i załączanie przekaźnika. Jest reakcja na program timera. Na budziku cisza. Przekładałem same MC między urządzeniami i to samo. Chyba tak musi zostać. Elektrolity wymieniłem we wszystkich na wszelki wypadek.
Pozdrawiam
Wojtek

oj_mix

  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: MC 1206
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.12.21, 21:03:21 »
Wystarczy sprawdzić co opisałem wyżej a nie wymieniać niepotrzebnie elementów.

W MC1206 sygnał budzenia można tylko zablokować:

1. Zmieniając napięcie na pin37 (całkowita blokada dźwięku budzika oraz załączenia przekaźnika przez budzik); timer 99min (program P2) dalej może załączyć przekaźnik; działa też dźwiękowa sygnalizacja zaniku napięcia zasilania.

A.D. Sprawdzić multimetrem napięcie miedzy pin37 a pin38, czy się zmienia gdy wciskany jest przycisk K4.

Czas bieżący musi być ustawiony (program P5) -  przy ustawionym samym czasie budzika (program P2) bez ustawienia czasu bieżącego  - budzik nie włączy się niezależnie od napięcia  panującego na pin37.

2. Mechanicznie przez przełącznik (odcięcie głośnika, jak jest w PZ-1/PZ-2/PZ-3/Vicomed) gdy ustawiony czas budzika jest wykorzystywany jako czasowy włącznik przekaźnika na 99 minut  z jednoczesną blokadą dźwięku budzika - aby go nie było słychać
« Ostatnia zmiana: 2020.12.21, 21:44:43 wysłana przez oj_mix »