Autor Wątek: Oldschool w przeglądarce ;)  (Przeczytany 2720 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Oldschool w przeglądarce ;)
« dnia: 2014.01.16, 10:03:15 »
Jakiś czas temu stwierdziłem, że w ramach nowych trendów w tworzeniu stron www wypadałoby przyjrzeć się jak się robi te wszystkie fajne efekty, które można pooglądać w nowych przeglądarkowych grach (i nie mówię tu absolutnie o Flashu). Okazało się, że większość roboty to element <canvas>, który przy odpowiednim podejściu można potraktować jak bitmapowy ekran. A skoro bitmapowy ekran i język programowania (JavaScript) którym można się do niego dostać to czemu nie spróbować czegoś konkretnego?
Wynik tych prób możecie obejrzeć tutaj: http://www.esi.com.pl/canvas/bobs.html - infinibobsy zrobione z użyciem grafiki, którą przygotowałem sobie do wersji na V6. Tablice dla bobsów są wyjęte (i przeskalowane) z Surprise na Sama a muzyczka - z braku odpowiednio oldschoolowej wersji - wyripowana z youtubowej wersji oryginalnej ("The Great Wall", Laserdance).
Nie wiem jak się to będzie zachowywać w innych przeglądarkach - normalnie używam Chrome'a i tam na pewno działa. Na szybko sprawdziłem też FIrefoxa i Operę - też wydaje się działać ;)

Czasem z jakiegoś powodu efekt nie chce wystartować - pojawia się "ekran", startuje muzyczka i nic... nie chce mi się szukać przyczyn a przeładowanie (albo dwa ;)) rozwiązują sprawę :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Oldschool w przeglądarce ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.01.16, 10:13:58 »
Pod firefoxem działa ;) Gra muzyka, że tak powiem ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Oldschool w przeglądarce ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.01.16, 10:50:43 »
Chyba gasman zrobil emulator ZXa w JavaScript, teraz mozna wszystko i wcale nie trzeba sie za bardzo napracowac :-)
Zwlaszcza jak sie patrzy na kategorie 1K, 4K np. z we-can 2013:
http://www.pouet.net/prod.php?which=61919
A kiedys ludzie narzekali, ze to malo ;-)