Autor Wątek: SAM Coupe  (Przeczytany 41652 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #30 dnia: 2012.01.17, 14:14:17 »
off-topic: Używajcie proszę poprawnej nazwy/nazw naszych dem - żadne z nich nie nazywało się Lyra. To zawsze była The Lyra - pun intended. O ile jestem w stanie to zrozumieć w wypadku ludzi nie znających polskiego to u nas uważam to za nie do przyjęcia ;)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #31 dnia: 2012.01.17, 15:17:58 »
off-topic: Używajcie proszę poprawnej nazwy/nazw naszych dem - żadne z nich nie nazywało się Lyra. To zawsze była The Lyra - pun intended. O ile jestem w stanie to zrozumieć w wypadku ludzi nie znających polskiego to u nas uważam to za nie do przyjęcia ;)


Zgadzam się.
Nawet już Gasmanowi wytłumaczyłem, co to jest "delira". :)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #32 dnia: 2012.01.17, 15:38:33 »
Dziś mój Sam ma się dobrze: ma wymieniony ASIC, parę zrobionych przeze mnie własnoręcznie interfejsów oraz SD HxC Floppy Emulator (choć flop też jest nadal sprawny). Jak coś na niego piszę, to na PC w emulatorze, a potem sprawdzam efekty na właściwym sprzęcie.
Sentyment do Sam-a mam ogromny. Pewnie też ze względu na trud, jaki trzeba było włożyć w zdobycie oprogramowania do niego. Trudno zliczyć, ile razy jeździłem w tym celu do Warszawy. Mimo to brak oprogramowania nie bolał mnie aż tak bardzo. Dzięki temu każda nowość bardziej cieszyła ;) Oprócz tego co nieco sam napisałem (a to daje mnóstwo satysfakcji), do oglądania i słuchania miałem sporo demek na AY-greka, a w Lotusa mogłem pograć u jakiegoś kumpla z Amigą ;)

Chciałem w związku z tym przypomnieć, że pośród spectrumowych organizatorów zlotu Forever są SAMowcy, wręcz chyba fanatyczni ;) którzy z radością zobaczyliby nowego "kolegę po fachu", nie wspominając już o pracach na compo.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #33 dnia: 2012.01.17, 21:41:22 »
Moze warto zalozyc specjalna sekcje dla Sama na forum ?
Chetnie bym sobie poprzegladal produkcje - dla mnie Sam to juz bylo po herbacie, choc gdybym mial kase to pewno bym zakupil obok PC.
Duzo bylo w ogole softu z Polski ?

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #34 dnia: 2012.01.18, 10:07:01 »
Moze warto zalozyc specjalna sekcje dla Sama na forum ?

Warto, zatem załżyłem osobny dział ;-)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #35 dnia: 2012.01.18, 10:29:32 »
W sumie jest to o tyle warte zachodu, że jednak emulator chyba jest dośc dobry (OK, u mnie nie działa, więc nie tyle "dobry", co "wierny oryginałowi" ;) ), toteż gdyby ktoś produkował soft, to jednak przecież "widowania" by była.
No i wciąż mam nadzieję, że na Wschodzie pokuszą się o klona. :)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #36 dnia: 2012.01.18, 10:47:22 »
Emulator (w związku z tym, że ma jeden model do obsłużenia może to robić dokładniej ;)) jest bardzo wierny - nie zdarzyło mi się, żeby cokolwiek z wrzucanych w niego rzeczy nie działało tak jak pamiętam to z oryginalnego sprzętu.

Co do klona - nie obiecywałbym sobie zbyt wiele... to jednak w porównaniu ze Spectrum zdecydowanie niszowa maszynka. Choć jakby coś takiego się pojawiło za jakieś przyzwoite pieniądze to w sumie czemu nie.

Ja na razie czekam na pojawienie się w sprzedaży RaspberryPi (www.raspberrypi.org) - komputerek wielkości karty kredytowej za 25/25 dolarów zależnie od konfiguracji, na którym na oko (ze specyfikacji sądząc) powinno się dać bujnąć emulatory większości ośmiobitówek. Mam w planach nabycie takiej zabawki (a dokładniej dwóch ;)) i zmontowanie z tego media playera do którego jako opcję dorzucę Fuse i SumCoupe ;)

m.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #37 dnia: 2012.01.18, 10:57:17 »
Co do klona - nie obiecywałbym sobie zbyt wiele... to jednak w porównaniu ze Spectrum zdecydowanie niszowa maszynka. Choć jakby coś takiego się pojawiło za jakieś przyzwoite pieniądze to w sumie czemu nie.


Zgadzam się, dlatego miałem raczej nadzieję, że zaimplementują ten config do któregoś z istniejących Spectrumów. Najpewniej możnaby próbować ze Speccy2010.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #38 dnia: 2012.01.18, 11:39:19 »
Pewnie tak, choć patrząc na cenę i sposób produkcji/dystrybucji Speccy2010 (fajna zabawka, ale trochę droga) takie rozwiązanie nie zmniejszyłoby niszowości Sama ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #39 dnia: 2012.01.18, 15:02:31 »
Właśnie znalazłem program, który "ścina" SimCoupe - okazuje się, że w ETrackerze zrobiłem coś (szczerze mówiąc nie chce mi się nawet szukać co ;)), co powoduje, że edytor sampli i ornamentów pod Linuxem wygląda tak jak na obrazku. Problem to środek ekranu, gdzie na niebieskim pasku coś się kaszani. Na prawdziwym sprzęcie na pewno się nie kaszaniło ;)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #40 dnia: 2012.01.18, 15:47:40 »
MAT:

> patrząc na cenę i sposób produkcji/dystrybucji Speccy2010 (fajna zabawka, ale trochę droga)
--------------------
Może "in general" to tak, ale relatywnie, to jest tani. W porównaniu do nowych maszyn z innych platform? MiniMig? Czy to nowe ST? Są milion razy droższe, o ile wiem.
No i w porównaniu do Spectrum48, czy Spectrum128 w stanie zbliżonym do perfekcyjnego - to też jest tani. A stan - także perfekcyjny, hehe.
Więc ja raczej nie narzekam.


> okazuje się, że w ETrackerze zrobiłem coś (szczerze mówiąc nie chce mi się nawet szukać co ), co powoduje, że edytor sampli i ornamentów pod Linuxem wygląda tak jak na obrazku.
----------------
Chodzi o tę tęczę? Widziałem, ale ona nie przeszkadza w używaniu. Sprawdzone. ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #41 dnia: 2012.01.18, 15:52:52 »
MAT:

> patrząc na cenę i sposób produkcji/dystrybucji Speccy2010 (fajna zabawka, ale trochę droga)
--------------------
Może "in general" to tak, ale relatywnie, to jest tani. W porównaniu do nowych maszyn z innych platform? MiniMig? Czy to nowe ST? Są milion razy droższe, o ile wiem.
No i w porównaniu do Spectrum48, czy Spectrum128 w stanie zbliżonym do perfekcyjnego - to też jest tani. A stan - także perfekcyjny, hehe.
Więc ja raczej nie narzekam.

No to ja pozostanę przy plus dwójce i emulatorach ;) Jak już kupię RaspberryPie'a to zobaczę jak to tam będzie wyglądało :)

Cytuj
> okazuje się, że w ETrackerze zrobiłem coś (szczerze mówiąc nie chce mi się nawet szukać co ), co powoduje, że edytor sampli i ornamentów pod Linuxem wygląda tak jak na obrazku.
----------------
Chodzi o tę tęczę? Widziałem, ale ona nie przeszkadza w używaniu. Sprawdzone. ;)

A ja nie mówię, że przeszkadza. Uzupełniam tylko moją wcześniejszą wypowiedź, że nie znalazłem programu, który by sie krzaczył ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #42 dnia: 2012.01.18, 15:59:34 »
No i wciąż mam nadzieję, że na Wschodzie pokuszą się o klona. :)
Byleby zachowali identyczne taktowanie CPU, SAA, przerwań i ramki, bo w Pentagon wszystkie te wartości są inne.
AY Music, ULA plus.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #43 dnia: 2012.01.19, 01:15:52 »
Sam chyba nie byl popularny w Rosji, wiec watpie aby bylo zainteresowanie klonem.
Zreszta tam nawet Zx Spectrum nie byl popularny tylko tylko pientagony i atejemy  ;D


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: SAM Coupe
« Odpowiedź #44 dnia: 2012.01.19, 12:37:21 »
Byleby zachowali identyczne taktowanie CPU, SAA, przerwań i ramki, bo w Pentagon wszystkie te wartości są inne.


Są.

Bo nie bylo FPGA. Teraz da się już wszystko wycyklować.

Fajnie by bylo, jakby zrobili to w postaci dodatkowego configu do Speccy2010. O ile tam się jeszcze coś zmieści. Ale skoro nawet implementacja SIDa się zmieściła. :)
Swoją drogą gdzie jest Poolpet i jego dzieło. Coś zamarł na WOSie.