Autor Wątek: CD-Action RIP  (Przeczytany 4816 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.04.27, 14:36:05 »
Prędzej, czy później to było do przewidzenia.
Niemcy nie będą ratować nie swojo-języcznych gazet.
90% prasy w tym kraju jest wydawane przez zachodnie firmy.
Taki los eurokolonii :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.04.27, 15:02:27 »
A jaka jest wymagana sprzedaż, aby opłaciło się wydawać takie czasopismo? Moim zdaniem nie ma rynku docelowego, albo jest szczątkowy. Na chleb bez masła ledwo zarobią, albo będą wydawać periodyk z reklamami gier, a nie czasopismo o grach.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.04.27, 15:26:25 »
Jeśli ktoś chce znać moje zdanie to początek końca tego był w momencie gdy zdecydowali się dodawać kody, wymagane do uruchomienia gier, tylko z opcją aktywacji przez Internet. Oni wyrośli na tym(zresztą stąd nazwa), że kupowało się czasopismo z płytami i miało się gry do uruchomienia/zainstalowania z płyty. Potem finalnie sami sobie zaszkodzili przechodząc na zdrapki(bo zapewne są tańsze niż wytłoczenie płyt), a tylko wymówką były tłumaczenia w rodzaju "bo ludzie nie mają napędów" - przy takim koszcie pisma, to spokojnie ich odbiorców stać na rzadki wydatek w rodzaju kilkudziesięciu złotych za nowy napęd CD-ROM/DVD na USB.  Jak ludzie zobaczyli, że i tak muszą pobierać z Internetu i zakładać konta to doszli do wniosku, że taniej kupią wybrane gry na sieci, a o nowych tytułach poczytają sobie w Internecie. Na konsole gry są wydawane na płytach, bo ludzie chcą po prostu wsadzić płytę do napędu i grać, nie koniecznie zakładać sporo kont w różnych serwisach, ciągle pobierać aktualizacje po kilkadziesiąt GB etc.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.04.27, 15:29:30 »
PIXEL też jakoś specjalnie sprzedażowo nie ciągnie (zgodnie z tym co łapusz kilka dni temu na FB pokazywał). Mam nadzieje że przejdzie pomyslnie próbę coronawirusową.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.04.27, 15:57:00 »
Moim zdaniem nie ma rynku docelowego, albo jest szczątkowy.

Dokładnie tak samo uważam. Podejrzewam, że "żelazny elektorat" CDA to ludzie, którzy kupują ten tytuł od wielu lat, z przyczyn sentymentalnych, i powoli ich ubywało.

Nowy tytuł nie ma wielkich czans na sensowną (co najmniej pokrywającą koszty) sprzedaż. O odkupieniu od wydawnictwa praw do tytułu można zapomnieć, chyba że ktoś jest milionerem.

Teraz gracze używają raczej nowszych technologii, niemających takich ograniczeń, co papier.

Na konsole gry są wydawane na płytach, bo ludzie chcą po prostu wsadzić płytę do napędu i grać,

Na konsole są też gry do pobrania, ale oczywiście, można też kupić na płytach, bo przy tej głębokości rynku nakłady na produkcję są maleńkie.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.04.27, 16:35:00 »
Dzis gry rozdawane sa za darmo, tu CD-Action i tak byl przegrany, choc rzeczywiscie plyta byla jakims plusem dla maniakow, ale dzis ludzie nie kupuja plyt nawet z muzyka. Wszystko leci on-line. Recenzje gier - od tego sa serwisy WWW. Trudno czasy dla gazet i tyle, nie tylko komputerowych.
Z drugiej strony gdyby obcy wydawcy nie byli tacy "panscy" i pazerni, to mogliby uwolnic prawa do tytulow i byc moze kilka Bajtkow by sie jeszcze ukazalo.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.04.27, 20:15:02 »
Jeśli chodzi o kasety, to podobno tylko jednego utworu znana wytwórnia sprzedała porównywalną czy większą ilość niż w latach 90. Jedna z firm uruchomiła całą taśmę produkcyjną taśmy :-), bo nie wyrabia z zamówieniami na kasety, a skończyło im się źródło taśmy. Sprzedają ich więcej niż w całej wieloletniej historii.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.05.07, 13:48:22 »
Troche wiecej w temacie:
https://polygamia.pl/kulisy-upadku-cd-action-byli-pracownicy-wskazuja-co-poszlo-nie-tak/

Tak sobie mysle, ze takie pisma to moze dzis robic raczej niezalezna grupa zapalencow, a nie w ramach korpo.
Tylko potrzeby czlowiek z glowa, aby biznes sie krecil, bo czasy na rynku mediow trudne.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.05.07, 14:10:35 »
Mnie się niedawno udało zakupić przy okazji jakiegoś wyjazdu pociągiem... tak do czytania w trasie (bo zwykle nie kupuję gazet - mea culpa) chyba jedno z ostatnich jak nie ostatni numer tej gazety ... Może kiedyś będzie to miało jakąś wartość kolekcjonerską ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.05.07, 14:15:09 »
zastanawiam się czy kiedykolwiek to pismo kupowałem...
dużo sprzętu mało czasu.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.05.07, 15:05:12 »
zastanawiam się czy kiedykolwiek to pismo kupowałem...

Ja nigdy, bo nigdy nie byłem zbytnio targetem. Dostałem parę numerów gratisowo przy różnych okazjach.
Ale jako że to wydawnictwo niemieckie, to mnie nic nie zdziwi odnośnie tego, co się tam wyprawiało ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.05.07, 15:21:33 »
Mnie się niedawno udało zakupić przy okazji jakiegoś wyjazdu pociągiem... tak do czytania w trasie (bo zwykle nie kupuję gazet - mea culpa) chyba jedno z ostatnich jak nie ostatni numer tej gazety ... Może kiedyś będzie to miało jakąś wartość kolekcjonerską ;)

OjDrogo: numer 1/1996 cena 1 499,00 zł

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #13 dnia: 2020.05.07, 15:24:25 »
Ja zbierałem to nawet jakoś w latach 99-01,02 kiedy impulsy były po ok 30 groszy za 3 minuty i marzeniem było mieć w domu SDI. Potem jak w pracy miałem już dostęp do 1MB Polpaka to jakoś mi się o gazetce zapomniało. Potem sporadycznie się jeszcze kupowało na podróż gdzieś pociągiem.  Szczerze, to myślałem, że to już dawno zdechło.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: CD-Action RIP
« Odpowiedź #14 dnia: 2020.05.08, 06:04:03 »
Odkąd miałem internet, czyli od ok 2003 nie kupowałem papierowych gazet, i przestało mnie interesować czy jeszcze jakieś istnieją. Przecież wynajdywanie w nich potrzebnej informacji w porównaniu z netem czy nawet ze zasobami twardziela to tragedia. Podobnie z możliwością zacytowania. Dlatego nie wiem o co ten lament.

Lubię czytać, więc wcześniej kupowałem i uzbierałem wielokilogramowe stosy czasopism komputerowych, popularnonaukowych i paranaukowych. Ale odkąd kupiłem laptopa ok 2006 to nawet na kiblu się nie przydawały, i jedynym papierem jaki potrzebuję jest ten w rolkach.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)