Autor Wątek: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych  (Przeczytany 15752 razy)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Jeszcze raz dzięki. Fajnie się oglądało. :D
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Pokazalem kilku kumplom w pracy i padlo pytanie:

Kiedy pojawia sie napisy w innych jezykach ?

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Będziemy pracować nad napisami po angielsku. Ale chwilę to potrwa żeby było zrobione jak należy, bez byków :)
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Na gielde we Wroclawiu, byly jeszcze inne dwa sposoby, zeby wejsc bez kolejki a moze nawet bez biletu.

Bez kolejki to w sumie proste, tak samo jak w innych miejscach temu podobnych np otwarty basen w wakacje, to temu kto sprawdzal bilety wsuwalo sie w reke pieniadze zamiast biletu i przepuszczal tak, jakby to byl bilet. Nie dzialalo to tylko gdy ktos chcial sprzedawac, bo na stolik lub dla biedniejszych jedna para krzeselek, lub kawalek parapetu przy oknie lub betonu przy schodach byl osobny bilecik, ktory pozniej byl sprawdzany.

Bez biletu mozna bylo wejsc ale tylko kiedy ci, co sprawdzali bilety stali przy schodach na dole zamiast juz przy drzwaich wejsciowych. Wtedy cale grupy przedzieraly sie na zywca przez postawiona bariere w postaci ustawionych w szereg krzeselek i wchodzili tymi samymi schodami tylko z drugiej strony.

Schody byly zrobione w ukladzie X, gdzie mozna bylo zaczac z dwoch stron, spotkac sie na polpietrze i rozejsc, zeby dotrzec na pietro, gdzie byla sala glowna.


SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Będziemy pracować nad napisami po angielsku. Ale chwilę to potrwa żeby było zrobione jak należy, bez byków :)

A в языке пушкинa не будет ?

Przeciez, wg filmu tak mocno sie starali :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Znacie to uczucie że oglądacie film którego zapowiedź zrobiła na was wrażenie, a potem macie poczucie że lepiej było znowu sobie tą reklamę obejrzeć niż sam film?

Lubię chłopaków z Loadinga, ale jak na film który robiono chyba z 9 miesięcy i podsycano oczekiwanie kilkoma zapowiedziami, to mam poczucie niedosytu. Nie byłem bywalcem takich giełd, a mimo to nie mam poczucia że film odsłonił przede mną świat którego nie znałem. A mam wrażenie że właśnie to mi obiecano w zapowiedziach. Więc może następnym razem lepiej mniej się chwalić że się coś robi i zaskoczyć gotowym filmem. :)

Wypowiedzi skaczą po różnych latach. Ktoś zaczyna temat, a następna osoba go nie pogłębia tylko zaczyna inny, mimo że po nastu minutach mówi coś co nawiązuje do tamtej wypowiedzi, jakby film nie miał scenariusza.
Kilka razy muzyka z przerywnika jeszcze nie przycichła, a już ktoś coś mówi, i trzeba cofnąć by wyłapać co mówi, i wspomagać się ruchami warg, bo muzyka go zagłusza. W paru miejscach pokazano migawkę z czymś wartym przeczytania, ale na tak krótki moment, że gdyby nie możliwość cofania i pauzowania to umknęłyby uwadze fajne treści. No chyba że tylko ja jestem taki ułomny że nie mam fotograficznej pamięci. Niejeden Loading został zmontowany lepiej niż film na który czekaliśmy tyle czasu.

Ale "Thank You For Playing" lepsi nie byli. Wybór osobowości dobrany fajnie. Muzyka świetna! Animka fajna. Brawa za wysiłek. Macie też ekstra PLUSA, że nie zabrakło Amstrada. :)
Ciekawi mnie czy macie pomysł na kolejny dokument, gdy już sobie odsapniecie i przetrawicie zachwyty i uwagi. Czy raczej obiecujecie sobie że nigdy więcej? ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
ZbyniuR każda konstruktywna krytyka jest ważna i bierzemy na klatę to co napisałeś. Dla nas było oczywiste, ze nie każdemu film się spodoba ponieważ ktoś inny ma nieco inne wspomnienia albo oczekiwał czegoś zgoła innego. Chyba nie istnieje materiał, który pogodziłby wszystkich :) Co do scenariusza to wydaje mi się, że właśnie nasza giełdowa historia jest po kolei bo film zaczyna się w połowie lat 80-tych , a kończy po roku 2000.
Co do dalszych produkcji to Ja osobiście nie mam dość i chodzą mi po głowie różne rzeczy pewnie mniejsze, ale warte nagrania. Stay tuned!
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Mnie się podobało :) Może faktycznie momentami dość chaotycznie ale biorąc pod uwagę tematy giełdowe to nawet taki styl pasuje. Proponuję następny dokument o wozach drzymały z automatami lub klubach komputerowych bo temat został ledwie liźnięty.
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Mnie się podobało :) Może faktycznie momentami dość chaotycznie ale biorąc pod uwagę tematy giełdowe to nawet taki styl pasuje. Proponuję następny dokument o wozach drzymały z automatami lub klubach komputerowych bo temat został ledwie liźnięty.

Tak ten pomysł też chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu, ale problemem jest dotarcie do osób które A - prowadziły taki biznes, B - chciałyby o tym opowiedzieć, C - tu nie ma już praktycznie żadnych materiałów archiwalnych
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Marcin - To co wyprawiacie na kanale i w czym macie już spore doświadczenie jesteście nr 1 w Polsce!
A taka bardziej dokumentalna forma to wasz debiut, i to bardzo udany. Ale jak was wszyscy będą chwalić to się nie poprawicie, tylko osiądziecie na laurach pławiąc się w samouwielbieniu. ;)
Jasne że można się porównywać z tymi co wena im się kończy na etapie scenariusza, by się fajnie czuć.
Ale konkurencja nie śpi, i zanim Wiktory albo Akademia Filmowa utworzą konkurencje "działalność internetowa" to trzeba się poprawić. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
A propo liźniętych tematów, czy pamiętacie tą ankietę o samodzielnym programowaniu sprzed 3ech lat?
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=2118.msg27487#msg27487
Czy ktoś kojarzy czy jej wyniki zostały gdzieś opublikowane?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
W końcu nie wysłałem odpowiedzi :-[ Autor ankiety też nie naciskał i ... zniknął.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D


ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Owszem to jest to, a ściślej jeden z rozdziałów to jest opracowanie tej ankiety.
Właśnie słucham jak mi lektor czyta.

Tak sobie pomyślałem że można by w podobny sposób zebrać od ludzi informacje o tych grajbudach albo klubach komputerowych, a do tych z ciekawszymi opowieściami dotrzeć z kamerą i nagrać. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Ciekawe czy kogoś z forumowiczów speccy.pl zobaczymy w tym materiale ?
Zrobić by tak wywiad z Billem Gilbertem :)

Gdyby tam był Kicia albo Bill, to bym się nie zdziwił ;)

No i miałeś nosa. Kicia jest ;)