ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Nowy klon się szykuje - ZX Nucleon 512KB

(1/26) > >>

trojacek:
Krewniak Pentagona 128 (nie wiem, czemu nie Pentagona 512).
Pasuje do budy od gumiaka.



Garść informacji: link

zaxon:
Widziałem, poczekam na działającą płyte. Jakoś ostatnio straciłęm zaufanie do kupowania obrazków ;) Chociaż popełnił to człowiek od klona Didaktika Gamy więc może coś z tego będzie.

Rzeznik:
Ja sobie zamówiłem w przedsprzedaży na sellmyretro, aczkolwiek to zamówienie nie jest w jakiś sposób wiążące, więc na spokojnie czekam.

Po zamówieniu dostałem takiego maila:

"Hello, thank you very much for your interest in ZX NUCLEON 512KB!
With this purchase you made a non-binding reservation among the first takers for this device. But it doesn't oblige you to buy.
PCB ZX Nucleon 512KB is now under construction and prototype testing, the final version should start selling at the end of September or October 2019.
I am considering selling two versions: Finished, functional, tested board or DIY Kit (PCB and all components). The kit will have soldered all SMD components.
The price of PCB is not yet fixed, estimated around 100-120USD approx.
As soon as the device distribution starts, I will contact you with further information." 

trojacek:
Na czeskim forum jest trochę więcej informacji o tym projekcie:
• PCB o wymiarach 48K (wzorowana na issue 3B),
• stabilizator 5V/3A LM2596,
• buforowanie sygnałów CPU,
• RAM 512KB w jednej kości, stronicowanie jak w Pentagonie 512,
• możliwość zablokowania trybu 128K switchem (jumperem),
• część logiki wrzucona do 2 układów CPLD GAL (cytat),
• AY-3-8910 z przełączaniem ABC/ACB,
• BEEP wpięty na wyjście audio (nie ma speakera),
• guzik reset,
• wyjście RGB na mini-DIN 8 pin (oby zgodne z Harlequinem itp.),
• Composite Video można zrobić na układach SONY CXA1645M lub ROHM BH7236AF,
• większość elementów jest THT (ale nie wszystkie).

https://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=129&t=7537&sid=91aade5580261dcb57985a532a4ee466

pear:

--- Cytat: zaxon w 2019.08.22, 22:26:24 ---Chociaż popełnił to człowiek od klona Didaktika Gamy więc może coś z tego będzie.

--- Koniec cytatu ---
Ten klon był dość niestabilny z tego co pamiętam.

Nie mój cyrk nie moje małpy, ale stabilizator jest wciśnięty w najciaśniejszym miejscu pod obudową i w najbardziej odległym miejscu od wejścia zasilania. Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej