Autor Wątek: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)  (Przeczytany 12958 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #60 dnia: 2018.07.04, 23:08:42 »

Ma być tanio. Jakość przestaje istnieć.


... rozwinąłbym to tanio w - szybko i często. Słowem, które sprawia, że mamy do czynienia z taką a nie inną sytuacją jest (korporacyjny bełkot mode ON) - revenue. Wszystkie duże koncerny są spółkami giełdowymi, a najważniejszym wskaźnikiem, który wpływa na ich pozycję (czyt. spokój inwestorów i zdolność do pozyskiwania środków) jest właśnie przychód. Firmy muszą wykazywać jego wzrost, bo bez tego... dupa zbita.

Nie wzrasta ci "reve" - odpływa kapitał - masz problem. Dlatego wielkie sumy idą obecnie w przekonywanie nas, że 2 letni telefon jest szmelcem i należy kupić nowy, a nikomu nie zależy na produkowaniu bardzo trwałych produktów, np. samochodów. Mają być po prostu wystarczająco dobre... do następnego zakupu :)


trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #61 dnia: 2018.07.04, 23:24:40 »
Z elektroniką idzie łatwo - wypuszcza się update softu, który spowalnia działanie starego sprzętu ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #62 dnia: 2018.07.04, 23:30:20 »
... jest jeszcze prościej - zbudowano w nas przekonanie, że używanie sprzętu "generacja - 2" jest niewłaściwe, słabe i źle o nas świadczy :)
I tak staliśmy się narzędziem w tym niekończącym się wyścigu :)


trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #63 dnia: 2018.07.04, 23:32:50 »
Istnienie tego forum to dowód, że nie jest z nami jeszcze tak źle ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #64 dnia: 2018.07.05, 09:52:41 »
... nie jestem pewien, czy można pod to podciągnąć hobby - ale to pewnie dyskusja na zjazd socjo-, psycho- i innych "logów" :)

Sprawdziłem - mój telefon jest z generacji "n-3" :P

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #65 dnia: 2018.07.05, 09:54:52 »
Telefon musiałem wymienić tylko dlatego, że aplikacja bankowa zagroziła mi banem na usługi (zbyt niskie poziom zabezpieczeń, a aktualizacji softu nie łaska ?) >:(
Poprzedni telefon nadal działa, generacja n-6 :D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #66 dnia: 2018.07.05, 10:01:43 »
Poczekaj az nowe auto z Androidem na pokladzie, wyswietli napis: "Ze wzgledu na brak aktualnych certyfikatow bezpieczenstwa samochod nie moze byc uzywany. Skontaktuj sie z ASO" :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #67 dnia: 2018.07.05, 10:19:33 »
Tego się właśnie obawiam, że niedługo nie pierdniesz bez najnowszego sedesu >:(
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #68 dnia: 2018.07.05, 10:33:01 »
Albo "Kierowca nie posiada aktualnych certyfikatow bezpieczenstwa, wezwano patrol interwencyjny" :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #69 dnia: 2018.07.05, 10:35:15 »
Nie wiem czemu narzekacie na francuzy, przecież śmigają. Wystarczy dobry kierowca z certyfikatem. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=VqwZFifCtOg
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #70 dnia: 2018.07.05, 10:41:54 »
Tego się właśnie obawiam, że niedługo nie pierdniesz bez najnowszego sedesu >:(

W Stanach juz od jakiegos czasu jest ten problem, gdzie farmerzy maja problem z traktorami. Probuja prekonac rzad, zeby wprowadzil legislacje, gdzie ludzie sami beda mogli decydowac kiedy i kto im bedzie serwisowal sprzet wlacznie z updates.

https://www.youtube.com/watch?v=F8JCh0owT4w

Koles mowi wprost;

"kiedy mi traktor stanie w polu, to nie stac mnie na to, zeby czekac, az "autoryzowany" technik raczy ruszyc dupe i przyjechac, bo kiedy ja wymienie czesc, to system nie wystartuje"

Sedesy z utoryzowanym pierdnieciem juz sa od dawna produkowane w postaci Apple, LG czy nawet tych traktorow John Deere.

Kolejny problem to kto ma telewizor smart, starszy niz dwa-trzy lata, w ktoym do dzisiaj wszystko dziala ?
No Longer Supported to jest kolejna sprawa, z ktora wypadaloby cos zrobic. Kiedy kupujesz telewizor, to wez pod uwage nie jak dlugo podziala, tylko jak dlugo beda update do softu w telewizorze. Do dzisiaj nie kupilem zamiennika wzmacniacza, ktory mi ostatnio padl, bo gdybym kupil nowy, to po pierwsze sam wzmacniacz (z nowych) startuje dluzej niz moj komputer i oprogramowanie jest dostepne tylko przez jakis czas. Dzisiaj kupisz nowy wmacniacz z wbudowanym spotify a za miesiac albo zassiesz update albo przestanie dzialac, bo API sie lekko zmieni etc...
Wole stary zmacniacz ktory odpala sie w ciagu sekundy, ale nie bedzie mial smart source, bluetooth, czy Youtube.

Poza tym dochodzi jeszcze to, ze Apple wciaga klienta w ich wlasne formaty jak np lossless audio, gdzie tylko Apple jest to wstanie odtworzyc.
Znam pare osob, ktore zainwestowalo za duzo pieniedzy np w muzyke i inne sprawy zwiazane z apple na tyle, ze gdyby teraz chcieli sie przesiasc na androida to stracili by dostep do wlasciwie wszystkiego i na kupienie tego samego w formacie np flac juz teraz ich nie stac. Dla mnie to jest gorsze niz swiadkowie jechowy, czy srodki uzalezniajace w papierosach i w ogole wbrew mojej religii ale to nie na ten watek...

Pozdro.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #71 dnia: 2018.07.05, 10:57:53 »
Najlepsze przed nami, np. subskrypcja na system w aucie ;) Samochód za ciezką kasę, a potem frycowe za rok/miesiąc za możliwość używania;). Ale będzie "bezpiecznie i dla naszego dobra".

W swoim na moje nieszczęście mam Windows Automotive i niech ziemia pochłonie jego twórców. O aktualizacjach można zapomnieć, BT działa dobrze tylko z produktami certyfikowanych przez M$, złącze USB nie widzi niczego co nie jest sformatowane jako FAT16/32. Poza tym czasem dostaje pier... i robi co chce. Na szczęście jest w oddzielnym module i można go wypiac.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #72 dnia: 2018.07.05, 11:08:45 »
Nie wiem czemu narzekacie na francuzy, przecież śmigają.
Citroen 2CV to było auto z przeznaczeniem dla rolnika. Woziło wszystko, a przy tym było bardzo wygodne i niezniszczalne (jak widać ;) ).
To wszystko napędzane prostą jednostką benzynową chłodzoną powietrzem o zabójczej mocy 8 KM.
Już takich nie robią.

PS. Ktoś dzisiaj zaglądał do Wikipedii ? Kolejny absurd.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #73 dnia: 2018.07.05, 12:32:49 »
Citroen 2CV to było auto z przeznaczeniem dla rolnika. Woziło wszystko, a przy tym było bardzo wygodne i niezniszczalne (jak widać ;) ).
To wszystko napędzane prostą jednostką benzynową chłodzoną powietrzem o zabójczej mocy 8 KM.
Już takich nie robią.

Robią, do łodzi motorowych, kosiarek itp. Może niekoniecznie boxer tylko.
Silnik 8 KM (375 ccm, czasami znakowany jako 9 KM) był tylko w pierwszej fazie produkcji, do 1954 roku. Potem zastąpił go nieco mocniejszy 425 ccm, który miał początkowo moc 10 KM, w trakcie produkcji ulegał modyfikacjom i moc wzrastała do 12, 16 i 18 KM. Potem zastąpił go 435 ccm (24 KM), następnie 602 ccm (22-32 KM) aż do końca produkcji. Zakonnica w filmie (1964 rok) miała najprawdopodobniej egzemplarz z silnikiem 425 ccm 16 KM, choć zdarzały się egzemplarze (na zamówienie) z silnikiem 602 ccm (25 KM), który już wtedy był wkładany seryjnie do wersji dostawczych.

Cytuj
PS. Ktoś dzisiaj zaglądał do Wikipedii ? Kolejny absurd.

Protest przeciwko cenzurowaniu internetu nazywasz absurdem? Bo ja nie. Dla mnie absurdem jest próba regulacji prawem autorskim każdego słowa, które pojawia się w internecie. Absurdem była ACTA, którą masowe protesty zatrzymały kilka lat temu.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: I tak przeszło z komputerów na motoryzację :)
« Odpowiedź #74 dnia: 2018.07.05, 12:37:06 »
Protest przeciwko cenzurowaniu internetu nazywasz absurdem? Bo ja nie. Dla mnie absurdem jest próba regulacji prawem autorskim każdego słowa, które pojawia się w internecie. Absurdem była ACTA, którą masowe protesty zatrzymały kilka lat temu.
Nie protest tylko jego przyczyna jest absurdem.
Co do protestu, to jaki mamy wpływ na wynik głosowania ? (pytanie retoryczne) Kasa, kasa, kasa ...
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D