Autor Wątek: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)  (Przeczytany 8835 razy)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 2015.05.06, 08:03:09 »
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 2015.05.06, 09:27:31 »
W ramach uniezależniania się Rosji - gdzieś słyszałem że ze wszystkich swoich urzędów wyrzucili albo mieli wyrzucić Windows i wprowadzić jakiegoś "narodowego Linuksa" ;)

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 2015.05.08, 12:55:56 »
Zero dokumentacji, zero schematów, czarne kropki na płytce drukowanej, i z tego trzeba schemat zrobić. Inżynieria wsteczna na bardzo wysokim poziomie.
Sam zajmuję się trochę inżynierią wsteczną i wiem, jakim bublem jest zamkniętoźródłowość, szczególnie jeżeli chodzi o oprogramowanie naukowe. Dlatego uważam, że do inżynierii wstecznej trzeba mieć większą wiedzę niż do konstrukcji.
Mam taki przypadek: Ostatnio robię projekt w oparciu o znane francuskie oprogramowanie (kto siedzi w symulacji mechaniki może zna). Jak na razie więcej informacji można uzyskać z inżynierii wstecznej niż z supportu czy dokumentacji. Po napisaniu do nich o format plików wyjściowych (bo szczerze mówiąc postprocessor to mają do d..y, nie sposób uzyskać np. krzywej nacisku w czasie bo... nie) wszyscy u producenta blokują się na kwestii "This file is not readable by user". Skończyło się na 3 godzinach z hex edytorem.
Natomiast narodowy Linux to inna sprawa: Rosjanie mają laboratorium technologii SPARC, i nawet po upadku ZSRR współpracowali przez pewien krótki czas z Sunem. W tym laboratorium wyprodukowali własny procesor, który właściwie jest Sparc'em, ale potrafi całkiem wydajnie emulować x86. Wraz z tym procesorem powstały komputery, więc jedyne, czego Rosji brakuje do uniezależnienia się od USA jest system operacyjny - stąd rozglądają się za Linuksem.

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 2015.05.22, 20:33:57 »
Nie wiem kto kogo skopiował jeśli chodzi o te gierki ale pierwszy raz zetknąłem się z wersją "Jajka" u kuzyna w Warszawie w latach '80 :-). Po jakimś czasie kupiłem sobie "Autoslalom" którą nazywaliśmy z kolegami "Formułki". W komentarzach ktoś wymienia również mojego "Bajta" oraz zegarek elektroniczny "Montana", który wraz z grą "Autoslalom" wala się gdzieś na strychu.

W gierki można pograć online na http://www.pica-pic.com
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 2018.07.02, 12:31:59 »
Update dotyczący Burana.

Okazało się niedawno, po odtajnieniu archiwów, że amerykanie przewidując szpiegostwo podłożyli szpiegom świnię. Zmienili specyfikację kleju, którym płytki osłony termicznej przyklejane są do kadłuba ;)
W związku z tym Buran przysmażył się przy lądowaniu.
To dlatego już nigdy więcej nie poleciał - przysmażył się tak, że już nie nadawał się do lotu!

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 2018.07.02, 12:33:02 »
Ale do muzeum, jak znalazł :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Rosyjskie gierki - historia prawdziwa ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 2018.07.04, 08:54:35 »
O tym czego to nie wymyslili Rosjanie jest nawet kilka zarcików. M.in. z filmu " U Pana Boga za piecem".
Kto wymyślił konserwe? Royjski wynalazca - Puszkin ;)
A kto odkrył twierdzenie Pitagorasa? Radziecki uczony Pjetia Goras
:):):):)
Tak mi sie jakos przypomnialo :)