Autor Wątek: Speccy 2010 vs. ZX Evolution  (Przeczytany 34962 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.09.17, 10:39:58 »
Wygrzebałem... Moje pytanie wysłane 24 lutego było takie:
Cytuj
Hi,

I have a question about Speccy 2010 - is there a possibility to buy
the device and have it delivered to Poland? If there is then what are
shipping costs and what payment method should I use?

Thanks

m.

Odpowiedź, którą dostałem 25 lutego była taka:
Cytuj
Hello

You can order a printed circuit board soldered Speccy2010 sending post for $ 195.

Prepayment transfer WESTERN UNION
Requisites: RUSSIA, CHELYABINSK, VADIM SABIRZHANOV.

After the transfer of information to know to get your data transfer and for sending the parcel.

Due to the large number of orders, the approximate time of dispatch of your order one month after receipt of payment, as some components will need to purchase.

Best regards, Vadim Sabirzhanov.

Może i nie najgorzej, ale mocno się zniechęciłem tym western unionem - nie lubię takiego całkowicie anonimowego transferu bez żadnych gwarancji. No i ten miesiąc czekania...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.09.17, 12:55:18 »
Qcze... czytam sobie opis OSCA - podstawowej konfiguracji dla V6 i im dalej tym bardziej żałuję, że nie mam w tej chwili wolnej kasy.

To co gość zrobił wygląda na pierwszy rzut oka trochę jak ośmiobitowa Amiga ;)

Sprzęt generuje standardową grafikę w trybie "bajt na piksel", bitplanową grafikę do ośmiu planów ale ma też tryb tilemapy. Do tego wsparcie dla tablicowanego mnożenia (tablice sinusów itp.), blitter do przewalania danych w pamięci video, sprite'y w pełnym kolorze z priorytetem do tła, sprzętowe rysowania linii i jakaś metoda wypełniania kolorem (tego do końca nie rozumiem ;)) a na to wszystko coś, co się nazywa LineCop i wydaje się być odpowiednikiem Amigowego Coppera - osobny program pozwalający w zadanych liniach ekranu modyfikować rejestry video niezależnie od procesora. Do tego 4 kanały ośmiobitowego dźwięku na DMA.

Mnóstwo śliczności a do tego można go popędzić emulatorem ZXa - żyć nie umierać ;)

Ma ktoś pożyczyć 600 zeta na jakiś długi okres? ;)
« Ostatnia zmiana: 2012.09.17, 12:58:14 wysłana przez matofesi »

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.09.17, 15:39:38 »
>>Ma ktoś pożyczyć 600 zeta na jakiś długi okres?

W sumie ryzyko takie samo jak kupowanie Speccy2010  :D :D :D
Gdyby pierwszy V6+ mial tryb perfect ZXa, moglbym Ci tanio sprzedac, ale moze kiedys
oddam go za darmo. W sumie chyba po zmianie kwarca, mozna z niego zrobic last version.
Lepiej jednak nabyc aktualna wersje - tej zmiany juz nie groza.

Ciekawe czy ktos z EU nabyl Speccy2010, na pewno to operacja wysokiego ryzyka,
malo ze platnosc, to wysylka czym ? A do tego jeszcze clo i cholera wie jakie przepisy ( a noz to technologia wojskowa ).
Ale pogadac z autorem mozna, mialbym wreszcie cos do TR-DOSa.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.09.17, 15:57:55 »
W sumie ryzyko takie samo jak kupowanie Speccy2010  :D :D :D

No wiesz... to jest EU - jakoś bardziej mam zaufanie do paypala niż do tych wszystkich wschodnich wynalazków czy wester nuion ;)

Cytuj
Gdyby pierwszy V6+ mial tryb perfect ZXa, moglbym Ci tanio sprzedac, ale moze kiedys
oddam go za darmo. W sumie chyba po zmianie kwarca, mozna z niego zrobic last version.
Lepiej jednak nabyc aktualna wersje - tej zmiany juz nie groza.

Tak właśnie mam plan ;)

Cytuj
Ciekawe czy ktos z EU nabyl Speccy2010, na pewno to operacja wysokiego ryzyka,
malo ze platnosc, to wysylka czym ? A do tego jeszcze clo i cholera wie jakie przepisy ( a noz to technologia wojskowa ).

Goście kupowali przecież. Brytole głównie zanim gość z Ukrainy przestał produkować. Parę sztuk zdążył przepchnąć na zachód.

Cytuj
Ale pogadac z autorem mozna, mialbym wreszcie cos do TR-DOSa.
Wszystko zależy od tego ile jest miejsca w FPGA - trzeba by do tej emulacji cycle-perfect dodać obsługę WD podpiętego w jakiś sposób pod kartę SD i zapiąć ROM z TR-DOSem. Pentagon to nie będzie, ale BETA na zwykłej 128 też powinna ruszyć. A jak już ruszy to pomyśleć o timingach Pentagona/Scorpiona - też się powinno dać zrobić.

Będę kombinował jak już skądś wykombinuję kasę ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.09.17, 19:58:30 »
Od Syda, to wiem, ze nawet Gasman kupil-ja juz nie zdazylem, bo zmienily sie jakies przepisy i Syd przestal wysylac za granice. Nie slyszalem za to nic o zakupach w zxkit, wiem tylko, za niektorzy czekali dluzej niz miesiac. Popytac nie zaszkodzi, zobaczymy.
Phil od V6 ma zupelnie inna zasade - najpierw montuje sprzet, i daje znac jak jest gotowy, aby zaplacic.

Podobno Pentagona trudno jest zrobic V6, ze wzgedu na brak contention. Ale nie pamietam, w czym dokladnie problem. W kazdym razie na poczatku perfect ZX tez wydawal sie nierealny, a tu prosze.
Ciekawostka, ze mozna tez ladowac juz programy z tasmy przez RS, potrzebny tylko specjalny kabelek.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.09.20, 21:34:39 »
A ktos wie czy Pan Producent ma dalej w planie produkcje Speccy2010 ? Moze warto w czasach kryzysu wesprzec wlasne podworko  :D

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.09.21, 22:16:09 »
Wyslalem zapytanie do zxkit.ru, ale cos czuje, ze z odpowiedzia moze bys slabo. A to pomoze mi podjac decyzje.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.09.21, 22:20:29 »
Jak otrzymasz odpowiedź to daj znać =)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #23 dnia: 2012.09.23, 10:49:38 »
tu znalazlem cos o zxkit:
http://zx-pk.ru/market/viewtopic.php?f=7&t=29

A jest jakis kontakt do Zorela poza zx-pk.ru ? Nie mam tam konta.


matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #24 dnia: 2012.09.23, 23:59:23 »
A ja właśnie przekonałem żonę i zamówiłem sobie V6 u Phila :-D

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #25 dnia: 2012.09.24, 15:53:59 »
No brawoooooooooo !  :D
Teraz dopiero sie okaze, co moze V6 :-)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #26 dnia: 2012.09.24, 15:58:59 »
Ja tam nie wiem czy się okaże... Ale parę koncepcji mam. W tym jedną, którą Philowi podrzuciłem i być może skończy się poprawką do OSCA, żeby się dało robić sprzętowe wypełniane poligony ;)

A poza tym być może w końcu będę miał motywację, żeby się wziąć za FPGA... Chodzi za mną zrobienie ZX81 ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #27 dnia: 2012.09.24, 21:59:10 »
Chcesz zrobic z V6 Geforce'a  ?  :o
W sumie tez o tym myslalem, Z80 jednak slabo sie nadaje do grafiki 3D, zreszta po Doom widac, ile trzeba bylo czekac aby PC pociagnal taka gre.
Ale pewno sporo moznaby pokombinowac.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #28 dnia: 2012.09.24, 22:08:18 »
Geforce'a nie. Bardziej chodzi mi po głowie jakieś demko z amigowymi w klimacie wektorowymi figurami z kryciem ścian. Mocny oldschool. Mam też parę innych koncepcji wykorzystujących dostępny hardware - w tym na przykład kopię efektu z kręcącym się krzyżem z greetsów w Technological Death. Po przejrzeniu specyfikacji i źródełek wydaje mi się, że trochę ciekawych efektów da się na V6/OSCA zmontować wliczając w to 3D (oczywiście raczej bez teksturowania itp. - tego sprzęt chyba nie pociągnie) - "koprocesor" do sprzętowego mnożenia powinien sprawę ułatwić.

Pożyjemy - zobaczymy. Na razie dowiedziałem się, że moje V6 się składa :D

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Speccy 2010 vs. ZX Evolution
« Odpowiedź #29 dnia: 2012.09.29, 21:41:51 »
Yes, that was my post on WoS :D