Autor Wątek: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)  (Przeczytany 20227 razy)

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« dnia: 2015.03.19, 13:15:48 »
Uzywaliscie moze "tapDancer Virtual Datasette" dla Androida ? Chce kupic ZX'a i moc wczytywac gry z telefonu z oryginalna predkoscia kaseciaka. Dlaczego pytam akurat o ten program? Ano dlatego, ze:

Cytuj
Currently, tapDancer supports Commodore (TAP / T64 / PRG formats), Sinclair ZX Spectrum (TZX / TAP), Amstrad CPC (CDT), Acorn Electron / BBC (UEF), MSX (CAS) and Atari (CAS)

Czyli 4 najwazniejsze komputery 8-bitowe obslugiwane. Chyba nie musze mowic "ktore 4" ? ;)
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.03.20, 00:19:10 »
A jak nie uzywaliscie tego programu, to moze ktos by przetestowal z nim wczytywanie z telefonu z jedna ze wspomnianych maszyn?
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.03.20, 13:05:20 »
Jak dam radę to sprawdzę dzisiaj wieczorem :D
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.03.20, 14:25:50 »
Ja używam do wgrywania playTZX. Wpisujesz nazwę gry, program sam wyszukuje plik tap czy tam tzx, pobiera go i odtwarza.
Ostatnio przestało to działać więc też przetestuje program o który się pytasz i dam znać. Generalnie to zauważyłem że głośność trzeba dawać na maxa bo jak dasz ciszej to Spectrum
nie widzi pasków. Znaczy się słychać piski ale komp ich jakby nie ogarniał i nie wyświetla tych pasków poziomych.
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.03.20, 23:00:35 »
Przydaloby sie wiedziec czy prog daje rade. Ja na razie nie mam zadnego kompa retro. A do czasow ustawiania głowicy juz nie chce wracac :-P
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #5 dnia: 2015.03.21, 13:35:32 »
Nie no wczytywanie z kaset ma zdecydowanie swój klimat. Ja używam telefonu jako źródła dźwięku właśnie po to tylko aby nagrywać kasety.
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #6 dnia: 2015.03.22, 13:54:56 »
Po kilku godzinach zabawy z różnymi programami do wczytywania magnetofonowych gier na androida muszę powiedzieć że o kant dupy można je rozbić. Jakość konwersji na dźwięk jest chyba z dupy i mój ZX Spectrum nie daje tego obsłużyć.  Loteria czy się wgra czy nie - częściej jednak nie wczytuje się. Po przerobieniu na PC plików do wava gry od razu się wgrywają(odtwarzam je z telefonu). Kaseta magnetofonowa nagrana tymi programami nie wczytuje się. Nagrana za to z wavów daje radę. Oczywiście może to wina mojego telefonu, lub moja - Zx'a mam od niedawna.
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #7 dnia: 2015.03.22, 16:20:12 »
Być może masz w telefonie na stałe włączony jakiś polepszacz dzźwięku - filtr, odszumiacz, equalizer, podbijasz tonów wysokich itd.
(a może np. generator echa lub dźwięku 3D?)
Ten "polepszacz" powoduje, że muzyka brzmi świetnie natomiast piski i ćwierki odczytywanego programu zostają "oczyszczone" z bitów
i dlatego wywala błędy.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #8 dnia: 2015.03.22, 22:25:05 »
Nie mam włączonego żadnego filtra, 3D itp. Odtwarzam w telefonie włączonym w  tryb "offline" i pliki wav są ok, a programami jak odpalam to jest 30/70 szans ze się wgra coś. Nie przeszkadza mi to w sumie, bo tak jak pisałem wcześniej - używam tego do nagrania kaset. Skoro działa z wavów to mi to styka.
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #9 dnia: 2015.03.24, 01:44:13 »
Taki mały offtop.
Jako, że również bardzo lubię gdy gry wczytują mi się w czasie rzeczywistym a przy tym fajnie mieć jakieś fizyczne nośniki myślałem żeby zamiast magnetofonu kasetowego używać zwykłego Discmana czyli odtwarzarkę płyt kompaktowych CD(koniecznie na zasilaczu - też takie chodzą na allegro). Miało by to wiele plusów:

- mniejsze rozmiary niż magnetofon (lub porównywalne)
- dość trwały i tani nośnik (trwalszy niż kasety)
- dobra stała jakość  (gorzej jeśli płytka zacznie przeskakiwać)
- całkiem duża pojemność około 74 minuty dźwięku (kasety max 60 min)
- łatwe i błyskawiczne nastawy wybranego programu czy gry (nie trzeba przewijać jak w kasetach)

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #10 dnia: 2015.03.24, 09:26:01 »
Już w 1989wpadła na ten pomysł firma Codemasters i wydała kompilację swoich gierek na CD


ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #11 dnia: 2015.03.26, 10:13:42 »
No proszę, super sprawa.

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #12 dnia: 2015.03.31, 10:42:05 »
Znalazlem filmik na YT z wczytywania ze smartfona z tym programem. Czyli działa :)
https://www.youtube.com/watch?v=m9mgnPL2rxI

No i oczywiscie Bomb Jack rządzi :P
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #13 dnia: 2019.08.30, 18:33:57 »
A czy istnieje odpowiednik np. PlayZX na PC-ta? tak by można było wave-a z audio out posłać na CPC 464?

Pozdrawiam,
pancio

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #14 dnia: 2019.08.30, 21:02:47 »
Tu masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=SoCVMxy4sZU Robią przeróbkę i szykują się do ładowania pliku. Używają tapir. Szczerze mówiąc nie znam tego.

Inny filmik i też tapir https://www.youtube.com/watch?v=0KdmdhBif68

ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram