Autor Wątek: Giełda Pixela  (Przeczytany 11693 razy)

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #15 dnia: 2019.10.21, 12:10:34 »
Był ktoś? Na FB jedna "relacja" i nie wyglądało to dobrze....

Gdzie ta relacja? Dałbyś kolegom linka  :)
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Trahald

  • **
  • Wiadomości: 65
  • Miejsce pobytu:
    Piaseczno
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #16 dnia: 2019.10.21, 21:27:40 »
Rano zajrzałem, możliwe że póżniej coś więcej sie pojawiło.
Tym razem to byla bardziej Giełda niz Mini Pixel Heaven :)
Było kilka konsol wystawionych, jakies C64 czy Atari tez widziałem. Troche sprzetu do 8-bit widzialem, jakieś TOSy do ST czy (chyba) Pi1541, gry na różne konsole Segi czy Nintendo.
Tym razem w tej części nie spędziłem za dużo czasu, bardziej przy bigbox-ach i planszówkach.
BigBox-y głównie PC, ale było też troch Amigi i Atari ST, nawet jakiś pojedyńczy na Amstrada się trafil.
Z ciekawych było jeszcze stoisko z retro częściami PC, różne karty, procesory, płyty od 286 w góre.
ZX Spectrum+ (Stavi 128kB), FDD3000 (Stavi) 3,5' 5,25', divIDE

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #17 dnia: 2019.10.21, 21:48:01 »
ja chciałem przyjechac ale nie dałem rady chociaż na parę godzin z tym że na zakupy boxów bo widziałem fajne były na facebooku
też jestem ciekawy co faktycznie bylo do nabycia tam na miejscu

moim zdaniem giełda w tej postaci długo nie przetrwa, tak mówiłem pierwszym razem jak byłem i tak twierdzę dalej.
nie to miejsce, nie w tym stylu, ja bym widział bardziej coś ala szkoła czy sala swietlica itp. na stolikach jak dawniej to sie dzialo
może w formie stref coś jak jest na falkonie dniach fantastyki i gier planszowych w lublinie
moje marzenie: Timex 2048 128K

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #18 dnia: 2019.10.22, 10:07:52 »
Był ktoś? Na FB jedna "relacja" i nie wyglądało to dobrze....

Gdzie ta relacja? Dałbyś kolegom linka  :)

No teraz nie mogę znaleźć, było na stronie wydarzenia FB na 98%. Ale specjalnie w cudzysłowie napisałem, bo to było kilka zdjęć (na których widać pustki) i info od jednego z wystawców, że nic się nie sprzedało.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Red

  • **
  • Wiadomości: 94
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #19 dnia: 2019.10.22, 11:46:46 »
Ja, byłem :|
1 - Niestety nadal jeszcze jest tam remont
2 - mało wystawców (10-12 max)
3 - oświetlenie do bani
4 - Do 11 mało zwiedzających(może potem się rozkręciło)
5 - 20 PLN od zwiedzających to troszku za dużo.
tyle ode mnie :)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #20 dnia: 2019.10.22, 12:28:22 »
A po ile były bilety na Giełdę na Grzybowskiej?
Kto pamięta?

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #21 dnia: 2019.10.22, 19:28:31 »
byłem z Redem odwiedzić Mandiego i niestety potwierdzam.

1. brak oświetlenia na górze. Serio - domyślanie się co leży na stole.
2. brak infomacji o tym, że jest coś na dole. Gdybym nie szukał Mandiego to bym wyszedł myśląc, że na dole jest remont. W niczym nie przypomina to pierwszej Giełdy Pixela, niestety :(
3. na dole jest remont. Generalnie mam wrażenie, że dzień wcześniej był większy plac budowy i ktoś nie sprzątnął do końca.
4. wystawców było mało. Odwiedzających mam wrażenie jeszcze mniej. O ile dobrze policzyłem to 8-9 stoisk łącznie plus Pixela. Ceny "retro" na poziomie Alle.
5. nie wiem jak później bo szybko wyszliśmy, ale...

wg mnie klub na ten moment nie jest w stanie gotowości na takie imprezy plus potrzeba jakiegoś pomysłu na tą przestrzeń i tego typu imprezę.

Nie wiem jak inne Giełdy Pixela niż pierwsze dwie (potem przestałem przychodzić, bo mnie obowiązki ograniczały) - plus ta co była ze Speccyparty, ale gdzieś to siadło. Pytanie czemu, bo i Krakowskie Retrospekcje mają swoich odwiedzających i w Trójmieście też dają radę.
dużo sprzętu mało czasu.

Trahald

  • **
  • Wiadomości: 65
  • Miejsce pobytu:
    Piaseczno
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #22 dnia: 2019.10.22, 20:18:51 »
Oświetlenie na górze nie było takie złe, na dole owszem były mocne klimaty remontowo piwniczne.
Głównym problemem była chyba kolizja terminu z PGA.

Według komentarza pod https://www.facebook.com/events/3235375363146727/permalink/3336399496377646/ było 12 stoisk.

ZX Spectrum+ (Stavi 128kB), FDD3000 (Stavi) 3,5' 5,25', divIDE

Kiender

  • **
  • Wiadomości: 98
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #23 dnia: 2019.10.23, 11:27:06 »
Nie wiem jak inne Giełdy Pixela niż pierwsze dwie (potem przestałem przychodzić, bo mnie obowiązki ograniczały) - plus ta co była ze Speccyparty, ale gdzieś to siadło. Pytanie czemu, bo i Krakowskie Retrospekcje mają swoich odwiedzających i w Trójmieście też dają radę.

Jak dla mnie to problem dotyczy małej ilości sprzedających/wystawców i nie wynika żeby miało się to zmienić. Ludzie nastawiają się na handel, a później jest jak piszecie, że raczej wieje pustkami (sam nie ocenię bo nie byłem)
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #24 dnia: 2019.10.23, 20:03:14 »
to jest trochę błędne koło - ludzie chcą kupić od ręki, ale tanio. Chcą sprawdzić czy nie kupować kota w worku, ale nie chcą przyjść bo to zajmuje czas. Sprzedający wolą przez internet, bo mniej czasu na to poświęcają.
dużo sprzętu mało czasu.

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #25 dnia: 2019.10.24, 11:59:22 »
Moim zdaniem najprzyjemniej kupuje się przez Forum!
Są same zalety :)
- jest pewność że sprzedający/kupujący jest uczciwy
- ma się pewność że sprzęt jest sprawny
- ceny najczęściej są atrakcyjne
- nie trzeba wychodzić z domu
- nie płaci się prowizji od sprzedaży
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #26 dnia: 2019.10.24, 12:13:17 »
O, to, to! :) Ja jak coś mam, wolę zaoferować na forum, niż wypychać na Allegro.

A wracając do GP, to moim zdaniem brakuje dobrego pomysłu na taką imprezę. Byłem na niej raz, było wtedy więcej wystawców i zwiedzających, ale i tak było słabo. Nie jest to dla mnie stricte giełda, tylko jakiś taki... symulator giełdy, pokazówka, bazująca na nostalgii, w szczególności - na wspomnieniach z giełdy na Grzybowskiej.

Zdjęcia z sobotniej imprezy są ciemne, ponure, rozumiem, że to jakiś niedokończony remont w Remoncie ;). W sumie cieszę się, że tam nie poszedłem, bo wyszedłbym pewnie po 10 minutach z poczuciem dużego niesmaku. Sytuację mogłyby uratować jedynie napotkane osoby, ale jak widzę, mało kto z forumowiczów tam zajrzał, a nawet wtedy szansa rozminięcia się w czasie byłaby duża.

Garażówka bardziej mi się podobała :)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Giełda Pixela
« Odpowiedź #27 dnia: 2019.10.24, 14:38:40 »
ja z kolei jeżeli sprzedaję to wolę sprzedać:
1) komuś kogo znam (bo zwykle wiem jaka jest jego wiedza nt. tego sprzętu)
2) do ręki w sensie sprawdzamy działanie, odłączamy od prądu i ktoś sobie zabiera
3) lubię wyjść z domu i spotkać ludzi :)

dlatego dla mnie optymalna jest garażówka, chociaż jak wychodzi w praktyce sprzedaję zanim dotrę na garażówkę :D

dużo sprzętu mało czasu.