Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Cobra 1

<< < (2/9) > >>

karlik:
Cobra - moje przekleństwo... Zacząłem robić oczywiście nie myśląc skąd wezmę części... no i poległem  :'( CA80 jak pamiętam był programowalny tylko w kodzie maszynowym, za ekran robiła mu linijka wyświetlaczy 7-segmentowych..

martin381:
Tak CA80 był tylko w assemblerze programowany , też go złożyłem i trenowałem i..... sprzedałem gdy się juz znudził a teraz żałuję jak wielu innych co zrobiłem i się pozbyłem :'(
Pamiętam postarałem się przy jego budowie obudowa super wyszła klawiatura na mikrowyłącznikach , duży wyświetlacz LED , dorobiłem podtrzymanie bateryjne pamięci SRAM , w jakąś grę pamiętam na nim grałem ale tytułu  i idei nie jarzę.
Dorobiłem też programator epromów.
Bardzo dobry to był zestaw dużo dokumentacji i przystępnie opisanej , bardzo edukacyjny.
Jak dobrze pamiętam to twórcą był Stanisław Gardyniak wielki szacun dla niego :D

trojacek:
Stanisław Gardynik z Raszyna:
http://esk.com.pl/

martin381:

--- Cytat: trojacek w 2013.05.09, 20:28:20 ---Był też jakiś projekt komputera specopodobnego, coś mi chodzi po głowie. W połowie lat 80-tych. Ale nie mogę go jakoś przywołać z zakamarków pamięci - nazywało się to-to "Zuch", "Druh" czy jakoś tak. Nie mogę tego skojarzyć z konkretną gazetą.

--- Koniec cytatu ---


Nic o takim projekcie nie słyszałem może jakoś mnie obeszło nie wiadomo dlaczego chociaż to niemożliwe w zasadzie :o

trojacek:
Coś mi świta, że to jakaś firma sprzedawała zestaw do samodzielnego montażu, analogicznie, jak CA80. Musiało być zatem ogłoszenie w jakichś branżowych gazetach, może Re. Będę musiał poszukać w archiwach ;).
A kojarzy ktoś konkurs ze słowem za milion? Był komputer do wygrania, bodajże Meritum. Konkurs ogłosili w TVP, ale urządziła go gazeta RAZEM, jak się doczytałem w sieci.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej