Autor Wątek: AMD Athlon XP - przyrost wydajności  (Przeczytany 6258 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.09.12, 17:29:57 »
Tak co do flasha - w sumie to chyba pierwszy na taką skalę przypadek gdy dzięki jednemu z Linuxów wyłącza się kompletnie technologię przeznaczoną początkowo głównie dla okienek. Po prostu ktoś "wyłączył" oficjalne(a to nieoficjalne robi chyba problemy choćby dla gier z fejsa) wsparcie dla Androida z Flashem. W kwietniu tego roku okazało się, że najpopularniejszymi urządzeniami do łączenia się z siecią nie są okienka tylko Android(a z resztą Linuxów przewaga jest zdecydowana) i po prostu zrezygnowano z tej technologii...

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.09.12, 17:40:03 »
A czy przypadkiem to nie był IOS? Miałem i mam nadal flasha i na Linuxie, jak i na jego odmianie od go##gla.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.09.12, 18:10:58 »
iOS nigdy nie wspierał Flasha. Flash był uznany, przez firmę z ogryzkiem w logo, za samo zło.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.09.12, 20:25:10 »
Hmm a gdzie możesz pobrać oficjalną wersję Flasha dla Androida? Było wsparcie ale się chyba skończyło ładnych kilka lat temu...

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.09.13, 01:26:19 »
Miałem w tablecie jakaś dziwna instalke, tablet już nie pierwszej młodości, ale daje radę. Kiano pro 10 dual. 

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #20 dnia: 2017.09.13, 07:53:56 »
Hmm a gdzie możesz pobrać oficjalną wersję Flasha dla Androida? Było wsparcie ale się chyba skończyło ładnych kilka lat temu...

Google wycofał, ale Adobe nawet napisało manual jak wykonać instalke ręcznie (https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/installing-flash-player-android-devices.html). Takiego luksusu nie mieli właściciele iOSa.

Wracając do głównego tematu, z tego blaszaka nie za wiele można wycisnąć pod systemem od szklarza, niestety.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #21 dnia: 2017.09.13, 12:32:00 »
W dzisiejszych czasach na desktopie nie sam Flash jest evil - bardziej chodzi o NPAPI czyli możliwość  dziurawienia przez wtyczkę do przeglądarki całej warstwy bezpieczeństwa w tejże przeglądarce. W zasadzie wszystkie aktualne wersje przeglądarek mają już usunięte wsparcie dla NPAPI a co za tym idzie nie da się w nich zainstalować zewnętrznego Flasha (ani Javy czy innego Silverlighta) a jedyne dostępne wersje to te wbudowane w przeglądarkę przez producenta jak np. Chrome. Ale patrząc na trend i to co się dzieje w "web-devie" prawdopodobnie niedługo Flasha będzie można spotkać tylko na przedpotopowych stronach aktualizowanych ostatnio w 2001 ;)

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #22 dnia: 2017.09.15, 00:52:56 »
Można spróbować na tego Athlona dać jakiś lekki Linux (Debian+LXDE?)), bowiem nawet nowszy Firefox pod WinXP wymaga nieobecnego w Athlonach któregoś zestawu SSE. Podkręcać niby da się, ale na oryginalnym chłodzeniu nie ma wiele - jeżeli dobrze posmarować i dbać o radiator (czyszczenie!) można ugrać jakieś 200MHz, w każdym razie ja tak miałem, płyta Asus A7N8X. Piszę to jako długoletni użytkownik 2800+.

Żeby uzyskać na tym płynne odtwarzanie materiałów HD z netu warto pomyśleć o karcie graficznej. Niestety implementacja dekodowania wideo HTML5 jest w przeglądarkach tragiczna w porównaniu do Flasha, chyba producenci kart graficznych postanowili siłą wepchać użytkownikom nowy sprzęt.
Taki mały benchmark na starszym laptopie (Turion) z Windows XP:
 - YT gdy miało Flasha używał jakieś 30-40% CPU.
 - Odtwarzacz HTML5 YT bierze 100% procesora i klatkuje. GeForce'a Firefox nie wspiera "bo tak".
 - Ponieważ kilka dni temu YT wyłączył Flasha, przerzuciłem odtwarzanie na SMPlayer i tu niespodzianka - jakieś 10-15%.
Chodzi o materiał 720 z racji rozdzielczości matrycy. SMPlayer jest pod WinXP, ja użyłem wersji portable z racji awersji do instalatorów.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #23 dnia: 2017.09.15, 09:33:41 »
Ciekawe z SMPlayer - wydawalo mi sie, ze problem z HTML5 video jest ponizej aplikacji, moze kwestia uzytych bibliotek. Trzeba sprobowac.
W sumie z DVB mialem podobnie.

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #24 dnia: 2017.09.15, 14:21:13 »
Całe oprogramowanie do karty SkyStar2 sobie kiedyś przekompilowałem i chodziło to rewelacyjnie, nawet materiał hd (wtedy to był najnowszy krzyk techniki, tylko kilka kanałów z filmikami pokazowymi). Procesor to jakiś kręcony Barton z chłodzeniem Thermaltake Sonic Tower i ciekłym metalem. Oczywiście chłodzone pasywnie. Pod windowsem nie sprawdzałem.

Artur.

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #25 dnia: 2017.09.16, 15:47:13 »
SMPlayer nie chce mi się uruchomić :-[ Po dwukliku mam komunikat, że nie udało się go prawidłowo zainicjować. Ten sam efekt przy wersji instalowanej i portable.
Mam XP Home Edition ze wszystkimi aktualizacjami. Na laptopie z Win7 działa.
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #26 dnia: 2017.09.16, 20:47:59 »
Sprawdze u siebie. Czesc aplikacji nie chodzi juz pod XP, choc opis mowi inaczej.

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: AMD Athlon XP - przyrost wydajności
« Odpowiedź #27 dnia: 2017.09.17, 00:15:37 »
Nie mam pojęcia dlaczego SMPlayer nie działa - u mnie działa, ale to nie jest Athlon, tylko Turion. Windows XP Pro 32bit bez patch'a na POSReady. SMPlayer Wersja: 17.9.0 (wersja 8645) (32-bit). Jak odpalę Athlona sprawdzę tam tego samego SMPlayera.