Autor Wątek: Zakup myszki Kempston?  (Przeczytany 1552 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Zakup myszki Kempston?
« dnia: 2019.01.30, 12:23:45 »
Czy da się współcześnie kupić myszkę komputerową w formacie Kempston? Patrzyłem na znanych portalach ale nie ma albo źle szukam. Nie chodzi mi o adapter do Spectruma z wejściem PS/2 gdzie myszka działa jako myszka Kempston tylko o samą myszkę w tym formacie?

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Zakup myszki Kempston?
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.01.30, 14:00:56 »
A może to jedna z tych rzeczy których sprzedano bardzo mało w porównaniu do ilości Spectrumów, a przetrwało do dziś jeszcze mniej. Wszystkie istniejące egzemplarze są w posiadaniu kolekcjonerów, którzy je trzymają i nie sprzedają. A gdy raz na parę lat ktoś z nich wyprzedaje część kolekcji, to banda sępów łyknie to w maks kilka godzin, a jeśli akurat w tym czasie nie zajrzałeś na właściwą stronkę to cie ominęła szansa.

Być może nieliczne egzemplarze kiszą się na strychach u osób które nie są świadome że posiadają coś za co ludzie by dali tyle kaski. Dopiero jak umrze albo się wyprowadza to wyprzedaje lub wywala takie graty, a wtedy jest szansa że trafi na świadomego nabywcę lub znalazcę. To nie jest towar produkowany hurtowo, ani leżakujący na półkach. Trzeba się uzbroić w anielską cierpliwość i kaskę, to może za naście lat staniesz się posiadaczem. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Zakup myszki Kempston?
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.01.30, 14:37:24 »
A może mi ktoś w paru słowach wyjaśnić, jak działa myszka kempston?

Damianx

  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Miejsce pobytu:
    Pruszków
Odp: Zakup myszki Kempston?
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.01.30, 15:53:49 »
Spectrum512k - Spectrum+128k - +2A - +3 Pear Ay - TC2048 S-VIDEO - Didaktik Gama80k\192k- A4000\060 - A1200\030 - A600\9tails - CD32 - A500 GVP Impact II - C64\SD2IEC\DualSID - Atari130XE\SIO2SD\Stereo - CA2001 - CPC6128\HXC - Atari Mega Ste UltraSatan.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Zakup myszki Kempston?
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.01.30, 22:00:00 »
A może to jedna z tych rzeczy których sprzedano bardzo mało w porównaniu do ilości Spectrumów, a przetrwało do dziś jeszcze mniej. Wszystkie istniejące egzemplarze są w posiadaniu kolekcjonerów, którzy je trzymają i nie sprzedają. A gdy raz na parę lat ktoś z nich wyprzedaje część kolekcji, to banda sępów łyknie to w maks kilka godzin, a jeśli akurat w tym czasie nie zajrzałeś na właściwą stronkę to cie ominęła szansa.

Być może nieliczne egzemplarze kiszą się na strychach u osób które nie są świadome że posiadają coś za co ludzie by dali tyle kaski. Dopiero jak umrze albo się wyprowadza to wyprzedaje lub wywala takie graty, a wtedy jest szansa że trafi na świadomego nabywcę lub znalazcę. To nie jest towar produkowany hurtowo, ani leżakujący na półkach. Trzeba się uzbroić w anielską cierpliwość i kaskę, to może za naście lat staniesz się posiadaczem. ;)
Niestety chyba masz rację :-(. Myślałem, że przynajmniej np. w UK jest chociaż w połowie tak tania i dostępna jak Spectrumy tam.

Już tak kiedyś czekałem - na kartę porównywalną z 68080 do Amigi(i się doczekałem :-) ).