Autor Wątek: demka i prawa autorskie  (Przeczytany 25444 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #30 dnia: 2014.10.03, 10:55:28 »
Cytuj
Natomiast tworzenie interfejsu na który jest bardzo bardzo niewiele softu - wg. mnie nie ma to sensu.

Jak się robi nowe urządzenie to zwykle na początku jest na nie niewiele softu  ;D

Natomiast podniecanie się czy ekscytowanie to jest złe słowo. Wielu ludzi (w tym przyznam się ja również) ceni sobie po prostu klasyczną konfigurację Spectruma taką jaka była w latach 80-tych i nie pragnie zmian w grafice czy dźwięku bo wówczas przestał by to być Spectrum taki jaki pamiętają i lubią. Nie ma nic złego w takim podejściu, równie dobrze można krzywo patrzeć na "grzebaczy" którzy tworzą "mutanty" ;)

W takich kwestiach trzeba mieć sporo takiego ludzkiego wyczucia i taktu. Zrobi człowiek jakiś interfejs,  znajdzie kilku fanbojów, podniecą się tym (skoro jesteśmy przy takim słownictwie ;) ), oznajmią że tradycyjne tryby graficzne albo "pierdzący beeper" są przy ich wynalazku żałosne i ... w tym momencie mają ponad 50% społeczności zniechęconych do siebie.


Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #31 dnia: 2014.10.03, 11:11:10 »
Ludzie, a gdzie wolnosc wyboru ? Jedni tworza na oryginaly i bardzo dobrze, inni robia 
rozszerzenia i tez dobrze. Nawet jak powstanie jeden soft, to zawsze mozna uznac to za ciekawostke :-) Po co komu np. takie divIDE skoro ZX ma standardowo tasme ?
ULAPlus - to bardzo ciekawy pomysl, pokazujacy jak niewielkim kosztem, mozna bylo rozszerzyc kolory w ZX. Niestety produkacja nowej ULI do starych ZXow, to nie takie hop-siup. Sam standard TTL powoli staje sie historia.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #32 dnia: 2014.10.03, 16:23:09 »
A czy w tym prawdziwym ULA+ są też tryby z Timexa?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #33 dnia: 2014.10.03, 17:39:59 »
Z tego co pamiętam, w scalaku ledwie się zmieściła zwykła ULA, i to chyba też bez jakiegoś ficzera (obsługi klawiatury?). Z kalkulacji bramek wyszło, że ULA+ zmieściłaby się dopiero w dość potężnym CPLD ;)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #34 dnia: 2014.10.06, 20:07:06 »
no Panowie i Panie
miałem swoją pierwszą prezentacje na demoscenie w Rzeszowie
zaprezentowałem na tapecie trzy demka między innymi "Timmy"
dzięki, zdjęcia mogę powrzucać tylko powiedzcie gdzie
są na facebooku
moje marzenie: Timex 2048 128K

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: demka i prawa autorskie
« Odpowiedź #35 dnia: 2014.10.08, 22:17:44 »
Podaj link na fbook jeśli możesz.
AY Music, ULA plus.