Autor Wątek: Witam szanownych kolegów z forum  (Przeczytany 9497 razy)

jra

  • *
  • Wiadomości: 24
Witam szanownych kolegów z forum
« dnia: 2017.07.08, 23:56:19 »
Witam forumowicze. Zarejestrowałem się dzisiaj na forum z pewnego powodu. No cóż nie trudno zgadnąć że nabyłem nową maszynkę ZX Spectrum, niestety jest ona uszkodzona i wymaga naprawy.
Jest to moja najstarsza konsola w kolekcji:)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.07.09, 00:20:09 »
To pochwal się, co jeszcze masz?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.07.10, 17:33:34 »
Chłopie ale wiesz że za każdym razem jak mówisz na Spectrum konsola, to gdzieś umiera różowy jednorożec  ;)

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.07.10, 18:53:02 »
Uważaj, uważaj :) "klinika pod gruszą" konsol nie naprawia ;)

Witaj na forum.
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

jra

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.07.10, 19:33:54 »
Z przyzwyczajenia bo mam sporo konsolek i dlatego tam mi się powiedziało. Przepraszam wszystkie różowe jednorożce.
Z moim obecnym zx spectrum kupiłem jeszcze jakieś kasety oryginalne.
1. HORIZONS SOFTWARE STARTER PACK
2. Dizzy excellent adventures - pełny idealny box z 5 grami dizzy :)
3. Fun School też pełny idealny box
4. Continental Circus
5. Rainbow Island
6. Postman pat

Co wy na to?

Mam też c64 mydelniczke, ps1, ps2, nintendo, nintendo ds lite, nintendo wii, sega megadrive 16  bit :)
Tylko ZX Spectruś nie chce działać. Nie wiem czy dam go radę naprawić :) hehe

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.07.10, 19:36:38 »
Witaj :)
Nintendo Wii, to moje dzieci na komunię dostały. Jakoś mi się nie kojarzy z retro 8)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.07.10, 20:15:59 »
witaj jra,

fajny box Dizzy (mam), ciekawostka - jakbyś Price of Yorkfolk i Spellbound Dizzy chciał kupić na kasetach to szykuj tak circa 100 GBP bo oba to z tyle wyciągają na grupach sprzedażowych.

Horizons... dołączali do Spectrum- czy ktoś kiedyś to obczaił w całości - w sensie co tam jest? Ostatnio zacząłem wgrywać to jako .tap'y i wymiękłem w połowie :D

dużo sprzętu mało czasu.

jra

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.07.10, 21:00:09 »
Hihi, no w tym Boxie są gry na kasetach :), na 3 kasetach jest 5 gier, oryginały.
Więc mówisz że fajny to zestawik ?

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.07.10, 21:34:37 »
tak, fajny starter jak nie chcesz kupować właśnie tych dwóch wymienionych. Generalnie mówimy o dość pojechanym kolekcjonowaniu, bo przecież całe archiwum WoS czy TODEC i masz wszystkie gry.

dużo sprzętu mało czasu.

jra

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.07.10, 21:55:01 »
Aha, ale w sumie bez sensu kupować by było za 100 funciaków gry które wymieniłeś, jak mam je w boxie :)
Wydaje mi się iż dla kolekcjonera właśnie ważniejsze jest mieć coś takiego niż romy z archiwum, ale w sumie co kto lubi.
Jak uruchomię mojego spectrusia to sprawdzę czy te kasety są w dobrej kondycji :)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.07.10, 22:44:12 »
Cytuj
Aha, ale w sumie bez sensu kupować by było za 100 funciaków gry które wymieniłeś, jak mam je w boxie

Wiesz, w przypadku kolekcjonerstwa nie ma sensu mówić o sensie ;)

Kolekcjoner starych kaset z grami nie zbiera tych kaset po to żeby grać w gry na nich umieszczone. Bo te gry od dawna są w sieci i można je sobie za darmo ściągnąć. Kolekcjonerowi chodzi o to by mieć konkretną kasetę i postawić ją na półce. Czasem jak kaseta jest w oryginalnej folii to kolekcjoner jej nigdy nie odpakuje.

A co do rzadkich i drogich rzeczy to są warte tyle ile ludzie są gotowi zapłacić. I nie mówimy tu o grze tylko o konkretnym wydaniu. Np. pierwsza edycja gry może być bardzo cenna podczas gdy reedycja czy gra wchodząca w skład zestawu są warte grosze.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.07.11, 09:48:03 »
Dokładnie tak jest z tymi Dizzy, przy czym wartość akurat definiuje liczba sztuk w serii. Price of Yorkfolk i Spellbound to normalne wydania singlowe Codemasters. Najbardziej kolekcjonerskie jest bigboxowe Crystal Kingdom Dizzy.

Grać, posiadać oryginał, posiadać konkretną edycję/wydanie. Tak jest z Ultimate Play the Game, Dizzy, Manic Miner, Jet Set Willy i paroma innymi. Ja jestem na etapie kompletowania klasycznej serii Sinclair, przy czym doszedłem do kaset już po 25 GBP... bo jest ich tak mało na rynku wtórnym. No i kasety do zeddiego... masakra. Plus wymiana reedycji tego co mam na pierwsze wydania :)

Single gier kosztują na wtórnym od 1-5GBP  za zwykłe gry do trochę bardziej poszukiwanych.
dużo sprzętu mało czasu.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.07.11, 10:06:52 »
Ja jestem na etapie kompletowania klasycznej serii Sinclair, przy czym doszedłem do kaset już po 25 GBP... bo jest ich tak mało na rynku wtórnym.

Wyczułem pismo nosem, że ktoś "z naszych" mnie ubiega na aukcjach :D Polujemy na te same Yeti :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

LordFarfocel

  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.07.11, 12:28:14 »
A ja jak oddawałem swojego pierwszego spectruma to razem z kasetami na których były też gry które sam napisałem  :'( . Teraz to coś takiego było by dla mnie cenne... I jeszcze mój spectrum w którym dorabiałem gniazdo do zielonego monitora neptun (wzmacniacz luminancji + gniazdo DIN), gdzie on jest ???

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Witam szanownych kolegów z forum
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.07.11, 15:09:33 »
Klaudiusz, mam trochę dubli, bo czasem wpada coś z kompem, tutaj poza ZX Freeq nikt nie kolekcjonuje taśm (albo nie wiem o tym).

moje Sinclairy single jewel (bo boxów to jest parę pudełek)

https://instagram.com/p/BWaEmnUl-KA/

dużo sprzętu mało czasu.