forum speccy.pl
ZX Spectrum => GRY => Wątek zaczęty przez: Gelip w 2013.03.17, 18:02:56
-
Jest taka gra o nazwie Brain Sport (http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0000674). Jest też loader (http://www.the-tipshop.co.uk/cgi-bin/info.pl?wosid=0000674) dzięki któremu możemy przejść do innego poziomu ale jak go zastosować? Są też niby hasła do wszystkich poziomów ale jak wybrać poziom, wciskam 2 razy 'Enter', 2x 'E' i nic :-(
-
Ładujesz grę,
wybierasz "Select Field",
kasujesz numer używając Delete/Backspace,
wpisujesz numer poziomu, na którym chcesz grać,
program zapyta o hasło - wpisujesz hasło z Tipshopu.
-
Doszedłem w końcu w czym tkwił problem :-). Otóż dawno temu zrobiłem sobie wersję tej gry w podobny do tego sposób: WOS TZX -> Spectaculator -> Ustawienie sterowania Kempston -> Z80 -> Z802TZX nowa wersja pliku TZX. Gdy uruchamiam grę w Spectaculator mam od razu sterowanie Kempston podczas gdy Keyboard Joystick jest domyślnie ustawiony na Spectrum Cursor Keys i to powoduje problem bo po wybraniu SELECT FIELD nie ma możliwości wybrania poziomu ponieważ okno automatycznie jest zamykane. Mało tego - po wejściu do gry gościu sam zaczyna iść do góry :-)
Jest to błąd Spectaculatora. Jeśli chcemy w grach używać Kemston Joystick to trzeba przełączyć sterowanie na Kempston Joystick. Teraz jadę na Spectaculoator 7.51.1761 ale z tego co pamiętam to to samo było też w starszych wersjach. Załączam moją wersję gry. Proszę o sprawdzenie aby to potwierdzić.
-
Nie potwierdzę, bo nie używam Spectaculatora.