Autor Wątek: Obwód wejściowy "EAR" w Spectrumie  (Przeczytany 2380 razy)

gottrek

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Jelenia Góra
Obwód wejściowy "EAR" w Spectrumie
« dnia: 2014.08.31, 11:11:24 »
Po raz pierwszy próbowałem wgrać program do Spectrum wykorzystując PC jako źródło dźwięku. Oczywiście jest z tym parę problemów m.in. z poziomem głośności (mi się udaje wgrać jak na razie w połowie przypadków). Tak sobie myślałem, że może dałoby się poprawić obwód wejściowy Spectruma żeby wgrywanie stało się łatwiejsze.
Nie wiem czy oglądacie "The Ben Heck Show" na Youtubie, ale tam ostatnio przerabiali Spectruma 48k na przenośną maszynę. W odcinku 3 po 7 minucie nagrania jest mowa, że Ben usunął kilka "inline passives", żeby Spectrum działał poprawnie ze współczesnym sprzętem audio. Wymienił w sumie tylko kondensator 100nF, który jest na wejściu EAR. Jak myślicie mają sens jakieś przeróbki na obwodzie wejściowym dźwięku?
Tu link:
www.youtube.com/watch?v=GA8isV5rijA

Zerknąłem na parę schematów różnych układów audio i z tego co zobaczyłem stosuje się na wejściu raczej większe pojemności tak od 1uF w górę. Może zmiana tego 100nF na większy poprawi pewność wgrywania z naszych współczesnych urządzeń jak PC lub mp3 playery czy telefony?

Maciek