Autor Wątek: Gdybym się zmobilizował do zbud... tfu! złożenia swojego klona, to... :-)  (Przeczytany 3366 razy)

Klaud

• Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • KL
HQ48 jest na CMOS (seria HC) a nie na TTL.
KL
-----
R Tape loading error 0:1

DunCan

• *
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Tak, mam stację Zhaoxin 936DH i jakiś prosty miernik.
Lutowanie mi nie straszne a satysfakcja ze złożonego komputera ogromna.

Czy taki tester masz na myśli?

Elementy raczej kupowałbym w Polsce. Z kolei obudowę, folię klawiatury i samą klawiaturę pewnie tutaj.
Chyba że ktoś ma alternatywę?

Roch

• **
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Cześć

Tak, mam stację Zhaoxin 936DH i jakiś prosty miernik.
Lutowanie mi nie straszne a satysfakcja ze złożonego komputera ogromna.

Zatem podstawowe wyposażenie masz :)

Czy taki tester masz na myśli?

Tak. Wersji tego testera jest mnóstwo-wiele jak mawiał Piętaszek. Prosty i tani i skuteczny. Ja zawsze testuję wkładane w płytkę podzespoły. Oszczędzam nerwy i czas. Kiedyś użyłem kondensatorów, w których na 100 szt. tylko 15 szt. trzymało parametry. Reszta, wartości z kosmosu lub uszkodzone czyli zwarte.

Elementy raczej kupowałbym w Polsce. Z kolei obudowę, folię klawiatury i samą klawiaturę pewnie tutaj.
Chyba że ktoś ma alternatywę?

ZXRenew ma zaletę bo jest w Europie. I ma też wadę - jest drogie jak na nasze warunki.
Taniej jest w Retroradionics, ale... na przesyłkę czeka się dwa miesiące lub... dwa tygodnie. Czasem zamówiony towar nie jest dobrze zapakowany i można dostać lekko uszkodzone elementy; piszą o tym niezadowoleni klienci. Obudowa do ZX48 wersja dla Harleguina znajdziesz tutaj

A co do gotowego zestawu elementów i PCB to moja żonka kupiła mi kit Speca tutaj.

3VSie :-)
Roch

P.S.
Żeby nie było podejrzeń - nie dostałem złamanego dolara (centa też nie) za te linki do sklepów.
Chociaż trochę dutków przydało by się na... ;)

The Midnight - zespół który mnie kręci. Wydali nową płytę w październiku 2020r. Polecam dla retromaniaków :-)