Autor Wątek: Gamebase compilations  (Przeczytany 142136 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #135 dnia: 2019.09.23, 10:50:37 »
Jesli policzyc wszystkie klony , cracki i przerobki, to moze tyle byc.

Pamietam z gieldy we WRO pod koniec zycia Comodore jeden gosc zwijal interes i sprzedawal walize i karton, w ktorych mial okolo 1000 kaset z gierkami na C64. Twierdzil, ze okolo 20.000, ale mial kasety w stylu "Bouldery" gdzie wszystkie gry na kasecie to rozne przerobki gry "Boulder Dash".

Mozna by poddac dyskusji czy np Commando zlamane przez ABC to inna gierka niz Commando zlamane przez ABC z dodanym "unlimited lives" :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #136 dnia: 2019.09.23, 17:19:46 »
Mi też się wydaje nierealne by gier wydanych z okładką było więcej niż z 10 tysi, a jeśli jakaś lista liczy więcej, to pewnie zawiera liczne amatorskie Bejziki.

A czy można jakoś sprawdzić ile gier jest na ZX i C64 w TOSEC, bez ściągania archiwum?
« Ostatnia zmiana: 2019.09.23, 17:34:35 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #137 dnia: 2021.03.06, 14:07:14 »
 Wgrałem ostatnio CD32-CDTV Goldies. Pozmieniałem ścieżki dostępu w plikach Emulators i Paths na takie jak u mnie czyli D:\GameBase\CD32-CDTV Goldies\emulators\winuae\winuae.exe Po sprawdzeniu Tools - Veryfy Avaible Files jest wszystko ok. Jednak po uruchomieniu jakiejkolwiek gry mam komunikat "No extendend ROM found" i zaraz następny "Could not load system ROM, trying system ROM replacment." Pliki z kickstartami są w folderze CD32-CDTV Goldies/Scripts. Czy ktoś wie jaki jeszcze plik trzeba jeszcze zmodyfikować aby zadziałało.
 Mam jeszcze GameBase Amiga 500 - 1200, ale tam nie było żadnego problemu.
Poszukuję jeszcze Acorn BBC Micro - Electron, były tu kiedyś linki, lecz są już nieaktywne.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #138 dnia: 2021.03.09, 15:39:31 »
dax, który zajmował się GC przestał to robić już dawno temu. Skontaktowałem się z nim i polecił szukać pomocy na dedykowanym forum Gamebase.

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #139 dnia: 2021.03.09, 16:36:04 »
Mam wiekszosc z nich, jesli wciaz szukasz to moge gdzies wrzucic.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #140 dnia: 2021.03.09, 19:29:23 »
@ redhawk szukam:
<Acorn BBC Micro - Electron
<AcornMania v2.1
<Amstrad PCW
<Archimedes
<Atari Lynx>
<BBC v4
<Casio PV-1000
<Casio PV-2000
<CoCo (TRS-80)
<Commodore 16
<Demobase VCS
<Enterprise
<Fujitsu FM Towns
<Jupiter Ace
<Level 9
<Macintosh 68k
<Super Mario World 
<Thomson GB v2
<Vicman's Enterprise
<VideoBrain
<Zinc
Może masz coś z tego i mógłbyś to gdzieś dać. Ja mam też co nieco, jak czegoś szukasz to mogę, jak mam gdzieś wrzucić.
Niestety wyżej wymienionych nigdzie nie znalazłem.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #141 dnia: 2021.03.09, 19:31:46 »
@ Tygrys, masz na myśli to forum: http://gb64.com/forum/index.php
Próbowałem założyć tam konto, lecz nie doczekałem się linka aktywującego.

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #142 dnia: 2021.03.09, 22:21:44 »
Mam ponizsze.

<Acorn BBC Micro - Electron -
<AcornMania v2.1  - mam ale chyba stara wersje
<Archimedes
<BBC v4
<Commodore 16 - mam C+4, to chyba to samo?
<Enterprise

Sprobuje to za dzien/dwa gdzies wrzucic.

A przy okazji wlasnie zobaczylem ze Speccymania v5 zostala wypuszczona na Gwiazdke! W koncu, dodali niesamowita ilosc nowych rzeczy. Czekalem na nia juz dlugo ale nikt watku na GB64 nie uaktualnial, i tak bym sobie czekal...

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #143 dnia: 2021.03.10, 16:58:12 »
C+4 mam, resztę chętnie przygarnę, dzięki.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #144 dnia: 2021.03.10, 17:02:08 »
@ redhawk jak czegoś szukasz to daj znać, o ile będę miał to gdzieś to dam.

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #145 dnia: 2021.03.11, 14:45:46 »
Siema, chłopaki ;)

Jak Tygrys wspomniał, przestałem się zajmować Gamebase i zajalem innymi rzeczami. Nie zrezygnowalem calkowicie, ale zostawilem sobie tylko najpopularniejsze projekty komputerowe: ZX 48-128, Atari XL/XE, Amstrad CPC, C+4, C-64, Atari ST, Amiga 500-1200. Od jakiegos czasu robie kompilacje w Launchbox, najwiecej z grami z platformy Steam. Jesli ktos jest zainteresowany zrobieniem sobie rowniez takiej kompilacji, moge zuploadowac wszystkie swoje screeny - zrobilem ich ponad 7.400. A dodam tu, ze na Steam gier w stylu retro są tysiace... i powstają kolejne. Gier udostepnic nie moge, bo sporo w nie zainwestowalem, ponadto trzeba byloby je recznie lamac, a to dosc czasochlonne.

Zalaczylem pare screenow, jesli ktos bylby chetny - zuploaduje calosc. To moze byc przydatne dla kogos, kto lubi gry tego typu i po przejrzeniu screenow w szybki sposob zweryfikuje, ktore gry by go interesowaly z tej platformy.
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #146 dnia: 2021.03.11, 15:05:48 »
@Duncan33 https://mega.nz/#F!xlkyyDLT!Z4LXfHO_anWp8X0RIIfXmA

Mi brakuja te z Twojej listy. Jakbys kiedys znalazl to daj znac. Mialem kiedys konto tam na forum ale zapomnialem danych...moze sprobuje znowu zalozyc. Pytalem jednego z tworcow na innych forum, ale nie chce udostepniac kolekcji, dziwak.

Kiedys Gamebase to byla znana instytucja, szkoda ze teraz tylko garstka ludzi sie nimi interesuje i nie sa ogolnodostepne. Glowne 8-bitowe kompy sa niezle uaktualnione, ale reszta to raczej srednio. Zgaduje ze ludzie teraz sie przesiedli na Launchboxy albo inne fronty, ktore maja opcje sciagania materialow z netu. Co zabawne, spora ich ilosc pochodzi wlasnie z GB.

A ja lubie miec wszystko na dysku u siebie :) Poza tym GB front jest chyba najlepszy jesli chodzi o mozliwosci przeszukiwania, konfigurowania, itepe. Mam tez skrypt ktory robi kolekcje plikow wedlug filtrow w GB - niezmiernie przydatna rzecz.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #147 dnia: 2021.03.11, 18:42:16 »
   Bardzo Ci dziękuję redhawk  :) Jak zdobędę coś z tej listy to dam Ci znać. Wyślę też na pw spis tego co mam, może coś znajdziesz czego nie masz.
Możesz przesłać mi swój spis, może znajdę coś o czym nie wiedziałem.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #148 dnia: 2021.03.11, 19:14:17 »
@ dax

To wielka szkoda że przestałeś się zajmować Gamebase. Dobrze chociaż, że zostałeś przy tych najpopularniejszych. Czy możesz udostępnić swoje najnowsze ZX 48-128, Atari XL/XE, Atari ST? Jeśli chodzi o Launchbox to widziałem u Ciebie na fejsie Launchbox 'Arcade Classics v225'. Świetna robota, dzięki Ci za to i trzymaj tak dalej. Czy jeszcze zrobiłeś coś ciekawego pod ten fronted? MAME Mini v220, to też chyba twoje, jest jeszcze możliwość załapać się na to? Bo link już nieaktualny.
 Odnośnie tych screenow, o których wspominałeś to jestem zainteresowany, możesz zuploadować.
Czy byłbyś w stanie jakoś łopatologicznie :) dać mi odpowiedź na zapytanie w poście « Odpowiedź #137 dnia: 2021.03.06, 14:07:14 »
Dax, dzięki Ci za wszystkie GB do których przyłożyłeś rękę.

Duncan33

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gamebase compilations
« Odpowiedź #149 dnia: 2021.03.11, 19:55:14 »
Faust napisał:

[48] faust @ Wtorek, 9 Marca 2021 23:31CET


W związku z dobiegającymi mnie głosami, iż pliki z archiwami GameBase mają problemy z sumami kontrolnymi lub też iż zdążyły ulec waporyzacji, wszystkie artykuły z tego działu zostały wyłączone a mi pozostało powoli posprawdzać, jak to się ma do stanu obecnego.
 Powoli będę sprawdzał, czy wszystko jest ok (te, które nie leżą w moich zasobach przynajmniej sprawdzę czy są już dostępne).
 Standby and keep calm;) Chwilę to może potrwać...


https://www.t2e.pl/News/daxowe-gamebasey.450/gamebase-w-remoncie....22220