Autor Wątek: Uwagi do Newbie na forum i PM  (Przeczytany 6262 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Uwagi do Newbie na forum i PM
« dnia: 2017.02.17, 20:50:12 »
Panowie, czesto gesto dostaje PM wiadomosci on nowych ludzi na forum, pozwole sobie zacytowac na przykladzie, dostaje cos takiego:

"Czy oprócz Paradosu stosuje się jakieś rozszerzenia
np.  Pamięci w 6128.Mozesz to krótko wytłumaczyć?"

Moge. Ale nie chce.  Co innego by bylo gdyby PM mialo forme  :

"Czesc nazywam sie Przemek Jurajski, mieszkam w Poziomicy Dolnej, probuje cos zrobic i bardzo bym cie prosil o pomoc jesli mozesz mi cos doradzic?
Czy oprócz Paradosu stosuje się jakieś rozszerzenia
np.  Pamięci w 6128.Mozesz to krótko wytłumaczyć?
Dziekuje bardzo za pomoc."

Roznica moze malo istotna ale dla mnie istotna. JA sie chetnie podziele wiedza ale na listos boska, szanujmy sie wzajemnie?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.02.17, 21:09:59 »
Zaxon: mam to na codzień na żywo. Wq... mnie podejście młodych, a już wysypki dostaje, jak ktoś mówi "nie rozumiem", pytam ale czego dokładnie. Słyszę odpowiedź "wszystkiego". A przeczytałeś całość? "Nie, ale na wiki...".

Poza tym siedzenie w UK zboczylo Cie z tą grzecznoscia;) W Polandii, to Ty jesteś gburem, że nie chcesz pomóc. Też to nieraz słyszałem.
« Ostatnia zmiana: 2017.02.17, 22:22:25 wysłana przez Klaudiusz »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.02.17, 21:17:10 »
Cholercia, to ja jednak mam więcej szczęścia, że piszą do mnie sami kulturalni ludzie :) Ale może to kwestia skali, niewiele się udzielam, to i nie cieszę się popularnością ;)
« Ostatnia zmiana: 2017.02.17, 21:25:48 wysłana przez trojacek »

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.02.17, 21:33:18 »
JA sie chetnie podziele wiedza ale na listos boska, szanujmy sie wzajemnie?

Zaprawdę powiadam Wam, jednakowoż zaiste te słowa jak i wielce przepełnione troską.
Zwłaszcza wystukane spod tak zacnych palców. Nie wiem tylko po co ten znak zapytania na końcu?  ;)

Także wielkim dla mnie kłopotem jest odpowiedź sobie na pytanie dlaczego autor określa siebie jako JA
(z wielkich liter), co być może jest tylko przeoczoną literówką lecz także może wynikać z podświadomego
poczucia wyższości nad innymi małowiedzącymi ?   :)  Zresztą tak duża liczna literówek w poście świadczy o niedbałości
wobec formy przekazywanej informacji - a zatem czy to nie brak szacunku do odbiorcy?
Poza tym dlaczego w tej proponowanej i preferowanej formie wiadomości PM -  Przemek Jurajski jest Poziomicy Dolnej,
a nie na przykład Górnej lub jeszcze lepiej, może jakiegoś średniego co do wielkości miasta? 
Czyżby zalecenia do nowych porządków czyli:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy
nie peszyć przełożonego.
   ;)

Oczywiście żartuję sobie i to nie jest żaden atak. Jest piątek wieczorem. Zaczął się weekend. Myślę, że trzeba trochę
upuścić ciśnienie i mniej emocjonalnie podchodzić do rzeczywistości.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.02.17, 21:36:48 »
I w ramach upuszczenia ciśnienia proponuję obejrzeć "Dzień świra" :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.02.17, 21:41:55 »
Dobrze też jest czasem poleżeć przy Żubrze  :)
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.02.17, 21:51:29 »
Ikci, probowales mnie osmieszyc, powaznie ? Aj waj ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.02.17, 22:25:17 »
Dobrze też jest czasem poleżeć przy Żubrze  :)

A ja się muszę zadowalać jakimś płynem o nazwie Mahou... Eh ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.02.17, 22:29:38 »
@Trojacek: Siedzisz w Hiszpanii? Estrella Damm lepsza :D ale kieszek Rioja byłby najlepszy. Pomijam już cydr z Asturii :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.02.17, 22:33:37 »
A ja się muszę zadowalać jakimś płynem o nazwie Mahou... Eh ;)

Przecież to lepsze niż nasz Żubr  :)

ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.02.17, 22:37:39 »
Uhum, the wind of change (w swobodnym tłumaczeniu - dobra zmiana) zawiał mnie do ojczyzny invesów i dandanatorów. Estrela jest fajna, fakt. St Miguel też wchodzi :)
Wino tylko do posiłków.
Cydry będę pił, jak skoczę do Asturii ;)
@ikci, jakie tam lepsze. Żubr ma jednak charakter, a Mahou to taki Pilsner Urquelle w wydaniu iberyjskim ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.02.18, 07:03:42 »
Wy mieć wielkie szczęście :D
Mnie się zdarza dostać PM o treści:"Co o tym sądzisz ?". To cała treść, niczego nie pominąłem (chyba, że literówki i błędy ortograficzne).
Po przewertowaniu nowych wątków na forum znajduję dopiero, iż ten sam jegomość gdzieś-coś-o czymś napisał. Zwykle jakoś się domyślam o czym-co mam sądzić.
Lekko nie jest.
Cóż zrobić ? Technologia ogłupia. Wszystko jest dostępne jednym kliknięciem, to i po co te wszystkie zbędne ozdobniki w kontaktach z drugim człowiekiem stosować ? Jak mądry to się domyśli, a z głupim to szkoda gadać.

PS. Pisane na smartfonie. To naprawdę nie jest jakiś tytaniczny wysiłek, żeby nawet na tak niewygodnym do pisania sprzęcie nie robić literówek i błędów ortograficznych. Co pwarda luzkdi mzóg prodazi sboie dsokolnae z oczdynateim newat niwęjaskzcyh bdzur, ale po co ?
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.02.18, 11:01:07 »
Obawiam się, że z biegiem lat, może być jeszcze gorzej. Forma wypowiedzi, nie tylko ustna, ale i pisana, świadczy o podejściu jednej osoby do drugiej. Jeśli darzę kogoś szacunkiem, to i wypowiadam się do niego z szacunkiem. Więc niech osoby, które nie przestrzegają swoistego savoir-vivre nie dziwią się, że dostaną odpowiedź w stylu " Nie wiem, nie znam się, nie orientuję. Jestem zarobiony".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.02.18, 11:04:04 »
Ze względu na szacunek do samego siebie nie odpowiadam w takich przypadkach wcale.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Uwagi do Newbie na forum i PM
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.02.18, 11:06:14 »
Właśnie miałem dopisać, że w takim przypadku, najlepiej nie odpowiadać.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma