Autor Wątek: FDD3000 v0.2  (Przeczytany 9229 razy)

Pyza^Illusion

• Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: FDD3000 v0.2
« Odpowiedź #45 dnia: 2019.10.29, 23:45:04 »
@steev
Co do TOMATO, to poczytałem trochę i nawet chciałem spróbować, ale mi wyskoczył z brakiem jakiegoś .dll'a. Po wczytaniu się dalej stwierdziłem, że szybciej przekopiuję pliki na realnym sprzęcie i ponownie zgram dyskietkę do .dsk, niż poprzerzucam "z palca" te wszystkie pliki pomiędzy obrazami .dsk.
Podobne możliwości ma Yarkowy (DOS'owy) QTRANS... Chyba nie do końca o to mi chodziło :)

edit: swoją drogą... przy przegrywaniu plików na dysk PC, ten TOMATO pozostawia automatycznie jakoś nagłówki, aby przy ponownym wrzuceniu na "dyskietkę" pozostały adresy itp. ?? Czy trzeba sobie zapisywać na kartce i potem odtwarzać? :)

@trojacek
Faktycznie działa. Choć ten przypadek "ogólny" kopiuje plik na tej samej dyskietce zmieniając nazwę. Przydatność dyskusyjna, ale tu pewnie chodzi o to, że MOVE nie wymaga + czy ?.

SCADM - o ile poczytałem/wywnioskowałem - posiada obsługę plików .dsk, ale chyba nie obsługuje dyskietek TOS, tylko format DOS z +3.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Phonex

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #46 dnia: 2019.10.29, 23:54:14 »

Nie do końca tak jest. To powinno też działać:

MOVE *"dmconfig.bas" TO ":nazwa_dysku_b:dmconfig.bas"

Podawanie całej ścieżki oczywiście działa. Ale jeżeli jako target podaje się tylko ":nazwa_dysku_b", tak jak w przytoczonym przypadku, to z lewej musi być + lub ?
Poza tym "z plusem" jest mniej pisania :)

trojacek

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #47 dnia: 2019.10.30, 00:18:44 »
Podawanie całej ścieżki oczywiście działa.

Oczywiście.
Chciałem sprostować to, co napisałeś wcześniej (tu - poniżej), bo uważałem, że wprowadzasz w błąd:

MOVE kopiuje pliki tylko "z plusem". W nazwie musi być + albo ?
MOVE "bez plusa" służy do kopiowania katalogów.

2x NIE. Używanie "wildcards" (+, ?) oznacza jedynie, że jako źródło może (choć nie musi) występować większa liczba obiektów i w związku z tym po TO nie może wystąpić nazwa pliku.

Faktycznie działa. Choć ten przypadek "ogólny" kopiuje plik na tej samej dyskietce zmieniając nazwę. Przydatność dyskusyjna,

Hmm...
MOVE *"moj_plik.txt" TO "moj_plik.bak"To tylko jeden z przykładów.

ale tu pewnie chodzi o to, że MOVE nie wymaga + czy ?.

Dokładnie.
Ogólna zasada jest dość logiczna - ile elementów wybierze się wyrażeniem pomiędzy MOVE * a TO wpływa na konstrukcję wyrażenia po TO.

MOVE * jeden_plik TO jeden_plik
MOVE * jeden_plik TO ścieżka:jeden_plik

MOVE * wiele_plików TO ścieżka
MOVE * jeden_katalog TO ścieżka (ten casus muszę jeszcze sprawdzić)

Lewy argument może być też oczywiście poprzedzony ścieżką (:etykietą dysku, nazwą katalogu, łańcuchem katalogów - w dowolnej kombinacji).

Inny przypadek to kopiowanie do CH_A i CH_B, ale to raczej mało interesujące zagadnienie.
« Ostatnia zmiana: 2019.10.30, 00:39:01 wysłana przez trojacek »

steev

• Miejsce pobytu:
    inode 42
« Odpowiedź #48 dnia: 2019.10.30, 00:28:58 »
@steev
Co do TOMATO, to poczytałem trochę i nawet chciałem spróbować, ale mi wyskoczył z brakiem jakiegoś .dll'a.
Eh? Nie powinien. Czego konkretnie mu brakuje?

edit: swoją drogą... przy przegrywaniu plików na dysk PC, ten TOMATO pozostawia automatycznie jakoś nagłówki, aby przy ponownym wrzuceniu na "dyskietkę" pozostały adresy itp. ?? Czy trzeba sobie zapisywać na kartce i potem odtwarzać? :)
Możesz wyeksportować dyskietkę z zachowaniem nagłówków plików (żeby np. zbudować z nich nowe obrazy) albo bez nich (jeśli potrzebujesz po prostu treści pliku)
Machines should work. People should think.

steev

• Miejsce pobytu:
    inode 42
« Odpowiedź #49 dnia: 2019.10.30, 09:24:54 »
Eh? Nie powinien. Czego konkretnie mu brakuje?
Brakuje mu skompilowania jako 'static' :/
Ta wersja powinna działać bez marudzenia.
Machines should work. People should think.