Autor Wątek: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018  (Przeczytany 3555 razy)

Kiender

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« dnia: 2018.07.20, 09:41:48 »
Krakowskie Retrospekcje wracają z siódma odsłoną ! Impreza ma na celu integrację środowiska retromaniaków więc tak jak poprzednio spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku starych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania ? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach ? To właśnie impreza dla Ciebie smile
Retrospekcje odbędą się tam gdzie ostatnio czyli w wynajętej sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 ( obok stadionu Cracovii ). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze !

Czas: 15 września 2018, od godziny 12.00 w sobotę do 2.00 w nocy w niedzielę

Miejsce: Kraków, ul.Kraszewskiego 36, sala konferencyjna – wejście od ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny

Koszty: wejściówka w cenie 12zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci wchodzą za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki ( od godziny 16.00 do 24.00 )

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd. Trzeba tylko poinformować o tym organizatorów i zadbać o przedłużacze

Kolejne informacje będą dodawane sukcesywnie

Link do zdjęć z poprzednich edycji:
http://retrospekcja.net.pl/category/kra … rospekcje/

Wydarzenie na Facebooku
https://www.facebook.com/events/1831686376899804/

Regulamin:
1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy

« Ostatnia zmiana: 2018.07.20, 10:23:59 wysłana przez Kiender »
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Skinner

• Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.07.20, 10:42:47 »
Oops! That page can’t be found.

Ten będzie lepszy:

http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/

:)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

Kiender

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.09.04, 08:45:16 »
Na imprezie planujemy pokaz pierwszych 25 minut filmu „Gry, użytki – co dla Ciebie ?” opowiadającego historię giełd komputerowych. Będzie można posłuchać min. o początkach „Grzybowskiej” i „Karlika”, rozpowszechnianiu oprogramowania i wpływie giełdy na rozwój komputeryzacji w Polsce. Natomiast premiera pełnego 2 –godzinnego materiału w grudniu na YT.

Trailer filmu link
RETROSPEKCJA - blog o miłości do 8 bitów i filmów na VHS  http://retrospekcja.net.pl/

Tygrys

• Administrator
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.09.05, 09:21:17 »
Oglądałem ten i poprzednie zwiastuny kilka razy i odnoszę wrażenie ze film jest pomnikiem dla piratów z lat '80.... Z niecierpliwością czekam na pełną wersję filmu aby rozwiać swoje wątpliwości ;)

Maryjan

• Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.09.05, 12:39:36 »
Możesz mieć trochę racji. Oglądając zwiastuny odczułem, jakby niektórzy z interlokutorów z nostalgią wspominali stare czasy, czy wręcz za nimi tęsknili.
Wtedy można było zrobić tzw. "szybkie pieniądze" na software (zwłaszcza nie swoim) gdyż taki był rynek.
"... podobno są dwie szkoły, Falenicka i Otwocka."

tooloud

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.09.05, 13:11:43 »
Oglądałem ten i poprzednie zwiastuny kilka razy i odnoszę wrażenie ze film jest pomnikiem dla piratów z lat '80.... Z niecierpliwością czekam na pełną wersję filmu aby rozwiać swoje wątpliwości ;)

Też mam takie wrażenie - i wolałbym się mylić, bo im więcej rozmawiam z ludźmi, którzy robili wtedy coś poza przekładaniem dyskietek i podmienianiem ekranów tytułówych gier, to tym bardziej wraca mi obraz patologii tego zjawiska jak Grzybowska. I nie chodzi o piratów (czyli w moim rozumieniu hackerów łamiących zabezpieczenia) tylko o pomnik handlarzy z Giełdy.

Marcin, mam nadzieję, że opowiecie w filmie o wielu aspektach Giełdzie, a nie będzie to tylko laurka copy-copy.
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

• Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.09.05, 13:29:33 »
Żeby ten film nie był potwierdzeniem starego powiedzenia " Pierwszy milion trzeba ukraść, a potem, to już z górki".
Czy osoby, które "dorobiły" się na tak sprzedawanym oprogramowaniu, a teraz mają legalne firmy są z tego dumne ?
Nie chodzi mi tu o ich "samobiczowanie" ale z przyzwoitości, powinny pozostać w cieniu.
Sam, w latach 90-tych XX wieku zajmowałem się handlem (nie oprogramowaniem), to wiem jak to wyglądało.

Jak to mawiał znajomy pan Tadzio z Wrocławia, handlujący oprogramowaniem do Atari 8 bit i ST na giełdzie.
cyt. "Wiesz, co tydzień zmieniało się w binarce numer wersji DOS-a dla Atari, i mówiło się, że nowa wersja - poprawiona -wyszła.
No mówię Ci, kupowali na wyścigi." koniec cyt.
« Ostatnia zmiana: 2018.09.05, 13:35:46 wysłana przez mariansss »
"... podobno są dwie szkoły, Falenicka i Otwocka."

Kiender

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.09.10, 08:37:32 »
Spokojnie Panowie :) Film nie będzie laurką o giełdziarzach i piraceniu. Dodam, że na testach pokazowych nikt nie odczuł takie go wrażenia. Myślą przewodnią jest opowiedzenie o ewolucji giełd od momentu ich powstania przez złote lata przez czasy po ustawie aż po schyłek tych miejsc. To raczej historia tego "jak to wtedy było" z perspektywy osób handlujących i kupujących. Trafią się historie o walce o jak najlepsze stanowiska, typach klientów,  nalotach policji, zagranicznych czasopismach dostępnych u sprzedawców , giełdowych instrukcjach do gier i wielu innych
« Ostatnia zmiana: 2018.09.10, 08:44:19 wysłana przez Kiender »

Kiender

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.09.16, 13:38:02 »
Dziękujemy wszystkim za przybycie :)  Pojawiło się dużo znajomych twarzy i nietypowych sprzętów ( Vectrex, Atari 1200, Commodore 64 Reloaded MK2 ). Ogólnie przednia zabawa, długie rozmowy, dłubanie w komputerach, przeglądanie prasy i oczywiście granie. W przyszłym roku widzimy się ponownie !
Garść fotek w linku
link

Tygrys

• Administrator
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.09.16, 18:45:08 »
Z relacji kilku osób oraz ze zdjęć widzę że impreza była udana. Wrażenie zrobiła prezentacja fragmentu filmu, wszyscy czekają na pełną wersje.
Gratulacje!

Stoopi

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.09.16, 19:16:35 »
Ja jestem podwójnie zadowolony bo udało mi się opanować problem wgrywania gier do Spectrum48 ze smartfona. Dzięki paru osobom które pojawiły się na Krakowskich Retrospekcjach ze swoimi Spectrumami zostałem uświadomiony co i jak. :P Dziękuje dobrzy ludzie. :]

tooloud

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
« Odpowiedź #11 dnia: 2018.09.16, 19:38:19 »
fajny set z ZXem :)
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.09.16, 19:39:50 »
Wrażenie zrobiła prezentacja fragmentu filmu, wszyscy czekają na pełną wersje.

Jest to gdzieś do obejrzenia?
dużo sprzętu mało czasu.

Kiender

• **
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.09.17, 09:59:21 »
Fragment filmu był puszczany tylko na imprezie, nie ma go nigdzie indziej oprócz mojego dysku ;) Pełna wersja będzie w grudniu dostępna za darmo na kanale Loading na YT. A już niebawem nowy trailer !

ZbyniuR

• Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.09.17, 16:44:29 »
Marcin, mam nadzieję że masz kopię. Ważne dzieła dla bezpieczeństwa powinny je mieć. :)
TREK is better than WARS.. ;)